Ako používať VPN službu?

Používanie virtuálnej privátnej siete je jednoduchšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Niektoré siete VPN sú užívateľsky prívetivejšie ako iné.

Všetko, čo potrebujete, je zaregistrovať sa u poskytovateľa VPN služby podľa vášho výberu, nainštalovať jeho aplikácie VPN na vaše zariadenia, vytvoriť bezpečné pripojenie VPN a potom používať internet ako zvyčajne.

Väčšina VPN služieb ponúka softvér pre všetky typy zariadení a operačných systémov. Klienta VPN si môžete stiahnuť pre všetky hlavné operačné systémy vrátane Windows, Mac, iPhone, Android či Linux.

K dispozícii je tiež možnosť nainštalovať softvér na smerovač (router), čo znamená, že všetky zariadenia pripájajúce sa k smerovaču, budú automaticky prechádzať cez zabezpečené pripojenie VPN.

Tu je rýchly sprievodca registráciou a používaním služby VPN:

AKO používať VPN?
Zakúpte si predplatné dôveryhodnej VPN služby
Je dôležité vybrať si dobrého poskytovateľa VPN služby, ktorá je bezpečná, spoľahlivá, rýchla a užívateľsky prívetivá. Otestovali sme niekoľko desiatok poskytovateľov VPN služieb, ktoré sú aktuálne dostupné na trhu. Všetky VPN na našej stránke ponúkajú aj možnosť vrátenia peňazí, takže si ich službu môžete vyskúšať bezplatne.
Stiahnite si VPN aplikáciu pre vaše zariadenie
Po zakúpení kvalitnej VPN služby, si stiahnete VPN aplikáciu (klienta) v závislosti od systému, ktorý používate (Android, iOS, Windows, Mac, Linux,…). Potrebný softvér nájdete priamo na webovej stránke poskytovateľa služby. Nikdy nesťahujte inštalačné súbory z iných zdrojov, pretože môžu obsahovať malvér (škodlivý softvér). Pri mobilných zariadeniach vás stránka bude navigovať priamo do Google Play alebo Apple Store.
Nainštalujte si VPN aplikáciu na vašom zariadení
Spustite inštalačný súbor a riaďte sa pokynmi, ktoré uvidíte na obrazovke. Zvyčajne si iba budete musieť vybrať priečinok, kam chcete aplikáciu nainštalovať. V prípade mobilných zariadení Android a iPhone sa aplikácia nainštaluje automaticky po kliknutí na tlačidlo Inštalovať (v Google Play / Apple Store).
Spustite VPN aplikáciu
Po úspešnej inštalácii spustite aplikáciu a zadajte svoje prihlasovacie údaje (zvyčajne e-mailová adresa a heslo) alebo prihlasovací kód, ktorý nájdete priamo vo svojom účte alebo vo svojej e-mailovej schránke.
Vyberte si server, ku ktorému sa chcete pripojiť
Zo zoznamu dostupných krajín si vyberte server, ku ktorému sa chcete pripojiť. VPN aplikácie zvyčajne ponúkajú aj funkciu tzv. rýchleho pripojenia, ktorá automaticky vyberie najrýchlejší server. Takýto server sa zvyčajne nachádza najbližšie k vašej fyzickej polohe.
Aktivujte vaše VPN pripojenie
V aplikácii VPN kliknite na prepínač alebo tlačidlo označené ako „Pripojiť“ alebo „Zapnúť“, čím vytvoríte VPN pripojenie. Vaša IP adresa (a virtuálne umiestnenie) bude zmenená za anonymnú IP adresu podľa výberu VPN servera. Vaše údaje a celá internetová prevádzka budú od tejto chvíle šifrované a chránené.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame Vám vyskúšať VPN služby, ktoré v našich testoch obstáli vynikajúco a získali od nás ocenenie Excelentná VPN služba. Nižšie uvedené VPN služby ponúkajú skvelé rýchlosti, silné zabezpečenie a majú k dispozícii množstvo ďalších benefitov.

NordVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 58% pre čitateľov portálu VPN365
3,09 €12,99 € KÚPIŤ Recenzia NordVPN

Surfshark VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 86% pre čitateľov portálu VPN365
2,19 €15,45 € KÚPIŤ Recenzia Surfshark VPN

ProtonVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 55% pre čitateľov portálu VPN365
4,49 €9,99 € KÚPIŤ Recenzia ProtonVPN

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN?
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné?
5. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby legálne?
6. časť sprievodcu VPN službami – Ako používať VPN služby? (nachádzate sa tu)

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo