Amazon Prime Video – ako vyťažiť maximum zo streamovacej služby použitím VPN

Americká knižnica Amazon Prime Video ponúka oveľa bohatší obsah ako regionálne knižnice tejto služby v iných krajinách. Aj preto fanúšikovia často využívajú VPN služby, aby sa dostali k obsahu, ktorý vo svojej krajine nenájdu alebo ho tam nájdu o niekoľko mesiacov neskôr.

Vedeli ste, že…
…americká knižnica Amazon Prime Video obsahuje takmer 10 000 titulov – 8585 filmov a 1327 seriálov.

Amazon Prime Video cez VPN

V našich testoch si najlepšie so streamovaním obsahu Amazon Prime Video vo viacerých krajinách poradili nasledujúce VPN služby:

Ako sledovať Amazon prime video s VPN službou
Ako začať sledovať streamovaciu službu Amazon Prime Video s použitím VPN služby v piatich krokoch.
Kúpte si predplatné Amazon Prime Video
Ak chcete sledovať Netflix, budete potrebovať platné predplatné pre túto službu.

Cena Amazon Prime Video je iba 5,99 eur mesačne.
Získajte predplatné vybranej VPN služby
Ak ste nový používateľ, zaregistrujte sa do vybranej VPN služby a zakúpte si predplatné:

NordVPN so zľavou až 63% za 2,99 € mesačne
Surfshark VPN so zľavou až 84% za 2,05 € mesačne
Atlas VPN so zľavou až 85% za 1,45 € mesačne
Nainštalujte si VPN aplikáciu (klienta)
Musíte si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu (klienta) pre váš operačný systém.

Svoje obľúbené relácie budete môcť bezpečne streamovať na všetkých zariadeniach, na ktorých je streamovacia služba dostupná.
Spustite VPN aplikáciu
Spustite aplikáciu (klienta) VPN služby a pripojte sa k serveru umiestnenému v USA (ak chcete získať obsah americkej knižnice Amazon Prime Video).
Sledujte a užívajte si zábavu s Amazon Prime Video
Teraz už iba oddychujte a relaxujte pri sledovaní služby Amazon Prime Video s VPN!

Prajeme príjemnú zábavu!

Ak máte problémy so sledovaním Amazon Prime Video, skúste:

– Reštartovať VPN aplikáciu a spustiť nové VPN pripojenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača
– Použiť iný prehliadač
– Reštartovať svoje zariadenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS

Upozornenie: Služba Amazon Prime Video nemusí vždy fungovať. Ak ste vyskúšali všetky možnosti a stále máte problémy, skúste kontaktovať tím podpory vybranej VPN služby.

Aj keď sa zrieknete káblovky, stále môžete sledovať najnovšie televízne seriály a filmy, ak sa prihlásite na odber jednej alebo viacerých služieb pre streamovanie videa. Amazon Prime Video ponúka veľkú knižnicu kvalitného, ​​originálneho obsahu a slušnú zbierku filmov a seriálov na streamovanie. Okrem toho má k dispozícii aj veľkú požičovňu filmov.

Predplatitelia majú možnosť stiahnuť si obsah na pozeranie offline, sledovať tituly v 4K rozlíšení a služba je k dispozícii takmer na každej platforme. Navyše cena mesačného predplatného je veľmi prijateľná.

Amazon v roku 2022 kúpila spoločnosť MGM (Metro-Goldwyn-Mayer) za 8,45 miliardy dolárov, čo by malo výrazne posilniť jeho filmovú knižnicu.

Amazon Prime Video Slovensko

Dostupnosť a cena

Cena služby v Európe

5,99 EUR mesačne

Cena služby v USA

8,99 USD mesačne

Vzhľad a funkcie

Rozhranie Amazon Prime Video je príjemné, ale nemôže sa rovnať službám ako Netflix či HBO Max.

Amazon Prime Video môžete sledovať na troch zariadeniach súčasne a môžete si vytvoriť až 6 profilov. K dispozícii je rodičovský zámok a tituly je možné na mobilných zariadeniach stiahnuť pre offline sledovanie. Množstvo titulov nájdete v 4K kvalite, štandardom je rozlíšenie 1080p HD. Pre zvuk je štandardom 5.1 Dolby Digital, obmedzený počet titulov má k dispozícii aj Dolby Atmos.

Pri väčšine titulov nájdete množstvo jazykov, či už ide o dabing alebo titulky.

Služba podporuje nasledujúce zariadenia:

Amazon Fire TV
Apple TV
Google Chromecast (Google Cast)
Roku
Android TV
iPhone/iPad
Android Phone/Tablet
Mac
Windows
PlayStation
Xbox
LG Smart TV (2015+)
Samsung Smart TV (2015+)
Sony Smart TV
VIZIO Smart TV (2015+)

Ponuka filmov a seriálov

Hoci Amazon Prime Video pôvodne začal ako požičovňa filmov, nakoniec vytvoril možnosť neobmedzeného streamovania za jeden mesačný poplatok. Knižnica Amazonu s vynikajúcim originálnym obsahom neustále rastie. Patria sme tituly ako Bosch, The Boys, Catastrophe, Electric Dreams, Flack, Fleabag, Good Omens, Hanna, Homecoming, Hunters, Invincible, Jack Ryan, The Marvelous Mrs. Maisel, Patriot, Tales From The Loop, Undone, Upload, Utopia a The Wheel of Time.

Amazon v minulosti zachránil seriál The Expanse pred jeho zrušením a dokonca pracuje na adaptáciách uznávaných videohier Fallout a Disco Elysium. Zďaleka najprofilovanejší originálny seriál Amazonu je však nedávna epická fantasy adaptácia The Lord of the Rings: The Rings of Power. Zoznam originálov sa neustále rozrastá a hoci nie je taký veľký ako zbierka Netflixu alebo HBO Max, mnohé z relácií sú kvalitatívne na rovnakej úrovni.

S Amazon Prime Video získate viac než len originálne tituly z produkcie Amazonu. V knižnici nájdete aj The Americans, Chuck, Burn Notice, Hannibal a Mr. Robot. Všimnite si, že Prime Video už stratilo relácie ako napríklad Justified, Veronica Mars a The X-Files, ktoré získalo Hulu. Čoskoro odídu aj ďalšie relácie HBO a NBC. Napriek tomu má Amazon Prime Video vo svoje knižnici najviac titulov zo všetkých streamovacích služieb.

Knižnica Prime Video obsahuje množstvo populárnych filmov a aj prekvapivé množstvo klasických filmov. Rovnako ako Netflix vytvára aj originálne filmy, ako napríklad Blow the Man Down, The Big Sick, Honey Boy, Manchester by the Sea, My Spy, The Report, Troop Zero a The Vast of Night. Mnohým z týchto filmov sa nedarilo tak dobre ako filmom The Irishman, El Camino alebo Roma z produkcie Netflixu, ale napríklad Sound of Metal získal Oscara.

Amazon v priebehu rokov vytváral aj originálne dokumentárne filmy – Generation Wealth, Gimme Danger, One Child Nation a Time. Pre čistú zábavu si pozrite Hamilton: One Shot to Broadway a The Wild and Wonderful Whites of West Virginia, ktoré zaznamenávajú život a časy excentrickej rodiny zo Západnej Virgínie.

All In: The Fight for Democracy je dokument o potlačovaní voličov, zatiaľ čo Citizenfour pokrýva informátora NSA Edwarda Snowdena. Jej knižnicu dopĺňajú nízkorozpočtové dokumentárne filmy o spiritualite a netradičnej medicíne, ako napríklad Food as Medicine.

Okrem obsahu na požiadanie je Prime Video exkluzívnym vysielateľom zápasov amerického futbalu vo štvrtok večer. Amazon streamoval zápasy základnej časti WNBA, pre obyvateľov New Yorku začala služba vysielať aj vybrané bejzbalové zápasy Yankees. Obe iniciatívy naznačujú rastúce športové ambície Prime Video.

K predplatnému Prime si môžete pridať aj kanály zamerané na šport, ako sú MLB.TV, NBA League Pass a PGA Tour Live. Samozrejme, každý z týchto kanálov zvyšuje vaše mesačné alebo ročné náklady na predplatné.

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo