BBC iPlayer – ako vyťažiť maximum zo streamovacej služby použitím VPN

BBC iPlayer je aktuálne dostupná iba v Spojenom kráľovstve a ak si chcete túto skvelú platformu vyskúšať v Európe, potrebujete kvalitnú a overenú VPN službu, ktorá dokáže odblokovať obsah jej bohatej knižnice.

BBC iPlayer cez VPN

V našich testoch si najlepšie so streamovaním obsahu BBC iPlayer vo viacerých krajinách poradili nasledujúce VPN služby:

Ako sledovať bbc iplayer s VPN službou
Ako začať sledovať streamovaciu službu BBC iPlayer s použitím VPN služby v piatich krokoch.
Získajte predplatné vybranej VPN služby
Ak ste nový používateľ, zaregistrujte sa do vybranej VPN služby a zakúpte si predplatné:

NordVPN so zľavou až 63% za 2,99 € mesačne
Surfshark VPN so zľavou až 84% za 2,05 € mesačne
Atlas VPN so zľavou až 85% za 1,45 € mesačne
Nainštalujte si VPN aplikáciu (klienta)
Musíte si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu (klienta) pre váš operačný systém.

Svoje obľúbené relácie budete môcť bezpečne streamovať na všetkých zariadeniach, na ktorých je streamovacia služba dostupná.
Spustite VPN aplikáciu
Spustite aplikáciu (klienta) VPN služby a pripojte sa k serveru umiestnenému vo Veľkej Británii.
Vytvorte si účet v BBC iPlayer
Ak chcete sledovať službu BBC iPlayer, budete si potrebovať vytvoriť účet pre túto službu.

Knižnica BBC iPlayer je zadarmo.
Sledujte a užívajte si zábavu s BBC iPlayer
Teraz už iba oddychujte a relaxujte pri sledovaní služby BBC iPlayer!

Prajeme príjemnú zábavu!

Ak máte problémy so sledovaním BBC iPlayer, skúste:

– Reštartovať VPN aplikáciu a spustiť nové VPN pripojenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača
– Použiť iný prehliadač
– Reštartovať svoje zariadenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS

Upozornenie: Služba BBC iPlayer nemusí vždy fungovať. Ak ste vyskúšali všetky možnosti a stále máte problémy, skúste kontaktovať tím podpory vybranej VPN služby.

Vedeli ste, že od 29. marca do 4. apríla 2021 dosiahla doba sledovania BBC iPlayer viac ako 450 miliónov minút? Niet divu, pretože BBC iPlayer je najlepšou televíznou službou v Spojenom kráľovstve a je hlavnou súčasťou každodenného života Britov.

Viete si predstaviť, že by ste zmeškali začiatok svojej obľúbenej šou, pretože ste na ceste domov vystúpili z autobusu o jednu zastávku neskôr? Alebo si neviete vybrať z relacií, ktoré sa vysielajú v rovnakom čase? Ak ste kdekoľvek vo Veľkej Británii, máte šťastie! Máte prístup k prehrávaču BBC iPlayer a máte o jeden problém menej.

Používatelia prehrávača BBC iPlayer môžu sledovať svoje obľúbené televízne programy a filmy, ktoré boli vysielané na ktoromkoľvek z kanálov BBC a zároveň využívať množstvo funkcií. Prečo ľudia v Spojenom kráľovstve toľko využívajú túto službu videa na požiadanie (VoD)?

Dostupnosť a cena

Cena služby v Európe

V Európe služba nie je dostupná.

Cena služby v Anglicku

BBC iPlayer je bezplatná služba. BBC je verejne financovaný vysielací systém financovaný z licenčného poplatku, ktorý každoročne platia všetky britské domácnosti, spoločnosti a organizácie. Od apríla 2021 stojí televízna licencia 159 GBP ročne (koncesionársky poplatok). Za samotnú platformu sa však žiaden poplatok navyše neplatí.

Čo je to BBC iPlayer?

BBC je verejnoprávny vysielateľ v Spojenom kráľovstve a najlepšie zarábajúca verejnoprávna rozhlasová a televízna spoločnosť v Európe. Prevádzkuje niekoľko televíznych kanálov a prevádzkuje desať národných britských rozhlasových staníc.

Okrem toho BBC v roku 2007 spustila službu internetového streamovania na požiadanie – BBC iPlayer a odvtedy zaznamenala milióny žiadostí o prehrávač iPlayer každý mesiac. Služba ponúka televízny a rozhlasový obsah, takže používatelia môžu kedykoľvek počas dňa znova sledovať alebo si vychutnať obľúbené relácie BBC.

Ak navštívite webovú stránku BBC iPlayer, môžete vidieť niekoľko kategórií so všetkými dostupnými titulmi. Okrem toho môžete vyhľadávať tituly v abecednom poradí podľa žánrov alebo sledovať, aké tituly sú dostupné na jednotlivých kanáloch BBC. Na webovej stránke môžete vidieť, že BBC iPlayer má v súčasnosti okolo 2500 titulov. Jeho streamovacia knižnica sa však časom mení.

Bez ohľadu na žáner, ktorý preferujete najviac, táto platforma má všetko. Nájdete tu žánre pre všetky chute, vrátane drámy, komédie, športu, hudby, histórie, vedy i prírody.

BBC iPlayer má tiež obsah exkluzívny pre svoju službu, čo znamená, že ho nikde inde nenájdete. Niektoré z relácií a filmov, ktoré sú dostupné iba na BBC iPlayer, sú HyperNormalisation, Meet The Bands, The Rack Pack, Fear Itself a ďalšie.

Funkcie a dostupnosť BBC iPlayer

Streaming

Obsah BBC iPlayer je k dispozícii používateľom prostredníctvom streamovania. To znamená, že môžete sledovať populárne relácie BBC v reálnom čase bez toho, aby ste si museli stiahnuť súbor do počítača a pozrieť si ho neskôr.

BBC iPlayer vám navyše umožňuje sledovať obsah, ktorý je momentálne vysielaný naživo. V používateľskom rozhraní iPlayer je možnosť „On Now“ a ak tam kliknete, uvidíte, aký program je na každom kanáli BBC.

Hosting

Viac ako polovica obyvateľov Spojeného kráľovstva používa webovú stránku BBC každý týždeň. Webová stránka má veľa obsahu vrátane článkov, programov, hier alebo dokonca receptov na jedlo. Portál navyše pozostáva z niekoľkých služieb vrátane iPlayer, Sounds, News a Sport.

BBC musí využívať najnovšie robustné technológie, aby svojim zákazníkom poskytla kvalitný používateľský zážitok bez akýchkoľvek prerušení či sekaní. Služba prešla na cloud hosting a ponúka spoľahlivé zabezpečenie a rýchly výkon stránok, pretože dokáže zvládnuť veľkú návštevnosť.

Profil

Na každom zariadení si môžete vytvoriť až štyri profily BBC iPlayer, takže si každý môže prispôsobiť aplikáciu podľa svojich preferencií.

Môžete jednoducho prepínať medzi profilmi priamo v aplikácii a nemusíte vidieť, že odporúčania niekoho iného zasahujú do toho, čo by ste chceli vidieť. Možnosť rôznych profilov vám tiež pomôže kontrolovať, čo vaše deti sledujú na svojich profiloch. Pomocou zámku rodičovskej kontroly môžete vytvoriť PIN kód pre niektoré programy.

Moje programy

Nemáte čas dopozerať seriál na jedno posedenie? Žiadny strach, BBC iPlayer uloží váš pokrok v sekcii „Pokračovať v sledovaní“ a môžete ľahko pokračovať tam, kde ste prestali. Môžete si tiež uložiť niektoré zo svojich obľúbených relácií a pozrieť si ich neskôr. BBC iPlayer pohodlne aktualizuje vaše zoznamy na všetkých zariadeniach, ktoré používate.

4K, HD programy

BBC iPlayer ponúka 4K programy a môžete ich sledovať, ak, samozrejme, vaše zariadenie podporuje UHD a HDR. Od 28. júna mohli používatelia sledovať Wimbledon 2021 v Ultra HD. Ďalšie programy, ktoré môžete streamovať v UHD a HDR, sú:

The Pursuit of Love
Blue Planet II
Attenborough’s Life in Colour
Black Narcissus
Doctor Who: Revolution of the Daleks
Dynasties
His Dark Materials
A Perfect Planet
The Queen’s Christmas Broadcast
Seven Worlds, One Planet

Využitie dát

Webová stránka BBC iPlayer naznačuje, že programy môžete prehrávať cez siete 3G/4G/5G, ako aj cez Wi-Fi. Streamovanie televízneho programu s dĺžkou jednej hodiny zvyčajne zaberie 225 MB vašich dát. To znamená, že môžete streamovať 4 hodiny video obsahu za menej ako 1 GB dát.

Dostupnosť

British Broadcasting Corporation (BBC) je verejne financovaný vysielací systém. Všetky britské domácnosti, spoločnosti a organizácie, ktoré platia ročný televízny licenčný poplatok, financujú BBC. Niektoré služby BBC sú dostupné iba vo Veľkej Británii (Anglicko, Severné Írsko, Škótsko a Wales) a práve BBC iPlayer je jednou z týchto služieb. K jej obsahu nemáte prístup, pokiaľ vaša IP adresa nie je v Spojenom kráľovstve. Tento problém však viete rýchlo vyriešiť použitím kvalitnej VPN služby.

Kompatibilita

BBC iPlayer je kompatibilný s mnohými zariadeniami a operačnými systémami. Obsah z prehrávača môžete streamovať na televízoroch, počítačoch, telefónoch, tabletoch, herných konzolách a ďalších. Niektoré z podporovaných platforiem sú:

  • Windows, macOS, Linux, iOS, Android
  • Apple TV, Amazon Fire TV Chromecast, Roku
  • Virgin Media, Freesat, Sky Go, Sky TV, BT TV, Now TV
  • PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Mobilné zariadenia

Programy BBC iPlayer môžete sledovať na cestách na svojom telefóne a tablete. Streamovanie filmu na telefóne alebo tablete sa nelíši od streamovania na televízore alebo notebooku. Váš prispôsobený profil sa aktualizuje na všetkých vašich zariadeniach, takže môžete ľahko nájsť svoje obľúbené relácie. Môžete si tiež stiahnuť programy BBC iPlayer a sledovať ich offline. Aplikáciu, ktorá je vhodná pre mobilné zariadenia, nájdete na stránkach Amazon, Apple App Store a Google Play Store.

Obsahová ponuka BBC iPlayer

Kanály

Používatelia si môžu na BBC iPlayer vybrať medzi 12 kanálmi a sledovať programy podľa svojich preferencií:

BBC One (Euro 2020, I Can See Your Voice, EastEnders, The Apprentice a ďalšie)
BBC Two (Wimbledon, Together, Glastonbury, DEVS a ďalšie)
BBC Three (Good Trouble, Joey Essex: Grief and Me, Starstruck, Canada’s Drag Race a ďalšie)
BBC Four (Into the Storm, Storyville, My Week with Marilyn a ďalšie)
BBC Radio 1 (Kids Ask Difficult Questions, Newsbeat Documentaries, Movies With Ali Plumb, Radio 1’s Live Lounge a ďalšie)
CBBC a CBeebies – detské kanály (So Awkward, Mustangs FC, Bluey, CoComelon a ďalšie)
BBC Scotland (Short Stuff, Landward, TRNSMT, Dregs a ďalšie)
BBC News (The Papers, BBC News Special, The Film Review a ďalšie)
BBC Parliament (House of Commons, Select Committees, Prime Minister’s Questions a ďalšie)
BBC Alba (Trusadh, Dan, Curim @ Celtic, Peppa a ďalšie)
S4C (Hansh, Dan Do, Y Fets, Rownd a Rownd a ďalšie)

Seriály

Máte náladu na seriál? Stačí ísť do svojho prehrávača BBC iPlayer a ten vám dokonca odporučí nejaký seriál, ktorá stojí za to. Platforma má širokú škálu televíznych relácií a bez ohľadu na to, aké sú vaše preferencie, tak určite si prídete na svoje. Tu sú niektoré z najlepších seriálov na BBC iPlayer: Killing Eve, Peaky Blinders, Doctor Who, Fleabag, Pretty Little Liars a ďalšie.

Filmy

Ak vás viac bavia filmy, tak aj v tomto smere vás BBC iPlayer svojou ponukou uspokojí. Na platforme môžete sledovať akciu ako napríklad Ant-Man alebo niektoré staršie klasiky ako Casablanca z roku 1942. Vyberte si medzi klasikou, thrillerom, komédiou, obľúbeným strieborným plátnom a ďalšími. Tu sú niektoré z ponúkaných filmov: Meet Joe Black, Phantom Thread, The Jackal, Paddington 2, King Kong a ďalšie.

Dokumentárne filmy

Zostaňte informovaní a vzdelávajte sa a zároveň sa zabávajte niektorými príbehmi zo skutočných udalostí. Dokumentárne filmy vás môžu inšpirovať a rozosmiať alebo dokonca znepokojiť a zarmútiť. BBC iPlayer má niekoľko skvelých dokumentov o skutočných zločinoch, prírode, LGBT komunite, športe a ďalších.

Niektoré z najlepších dokumentov BBC iPlayer, ktoré sa oplatí sledovať, sú tieto: Tina Turner v BBC, Kto si myslíte, že ste?, Dokonalá planéta, Killing Escobar, Bitka o Britney a ďalšie.

Umenie

Ak máte radi všetko súvisiace s umením, BBC iPlayer má aj pre vás nejaký obsah. Nájdete tu seriály o niektorých mimoriadnych umelcoch, skvelých predstaveniach či knihách.

Nepreskočte sériu Life in Ten Pictures o Freddiem Mercurym, Tupakovi Shakurovi, Elizabeth Taylorovej, Muhammadovi Alim a Johnovi Lennonovi. Môžete si tiež dopriať drámu, ako je adaptácia Čechovovho strýka Váňu z roku 2020, alebo si užiť kolekciu baletných predstavení – Royal Ballet All-Star Gala.

Tu sú niektoré ďalšie relácie z kategórie BBC iPlayer Art: Hemingway, Glastonbury, Antiques Roadshow, séria New Creatives, A Very English Scandal, Sherlock a ďalšie.

Šport

BBC iPlayer vám ponúka aj dávku športu. Nájdete tu svetový futbalový šampionát v Katare, Wimbledon, Copa America, Bellator MMA a ďalšie športy. V tejto kategórii nájdete aj niekoľko skvelých športových príbehov, ako sú tieto: Cristiano Ronaldo: Impossible to Ignore, The Edge, David Beckham: For the Love of the Game, Lance, Hillsborough a ďalšie.

Deti

Ani deti neprídu na BBC iPlayer skrátka. Na dvoch kanáloch BBC CBeebies a CBBC je široká škála detského obsahu vrátane televíznych relácií, filmov či animákov.

V súčasnosti je na platforme k dispozícii 10 animovaných filmov, ktoré sú vhodné pre rodinné chvíle, vrátane Scooby-Doo a samurajský meč, Early-Man, Stick Man a ďalšie. Okrem toho tu sú niektoré ďalšie tituly zo všetkých detských kategórií: Ďalší krok, Arthur, Andy a kapela, Hviezdy z telocvične, Zoo, Ako vycvičiť draka: Návrat domov a ďalšie.

Sledovanie BBC iPlayer s VPN

BBC iPlayer má rozsiahly katalóg obsahu a existuje množstvo titulov, ktoré inde nemôžete sledovať. Bohužiaľ je k dispozícii iba vo Veľkej Británii. Našťastie môžete použiť poskytovateľa služieb VPN na jeho odblokovanie kdekoľvek na svete. Sieť VPN vám pridelí IP adresu z umiestnenia servera podľa vášho výberu, takže ak chcete odblokovať prehrávač BBC iPlayer, musíte si vybrať server vo Veľkej Británii.

Konkurenti BBC iPlayer

BBC iPlayer vs BritBox

BritBox je predplatená služba streamovania videa, ktorú poskytujú BBC a ITV. Rovnako ako BBC iPlayer, má veľkú streamovaciu knižnicu relácií BBC. BBC iPlayer však ponúka niektoré novšie tituly, ktoré nenájdete v katalógu BritBox.

BBC iPlayer je k dispozícii iba vo Veľkej Británii, prístup k BritBox máte z Veľkej Británie, USA, Kanady a Austrálie. BBC iPlayer je zadarmo, za sledovanie obsahu BritBox si budete musieť priplatiť. Predplatné BritBox stojí v Spojenom kráľovstve 5,99 GBP mesačne, ale služba ponúka aj 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu pre tých, ktorí si ju chcú najskôr vyskúšať.

Používateľské recenzie

Počet streamov hovorí sám za seba. Len za prvé tri mesiace roku 2021 zaznamenala platforma až 1,7 miliardy streamov.

Na Amazone má BBC iPlayer priemerné hodnotenie 4,5 z 5 hviezdičiek. Okrem toho, z celkového počtu 33 815 recenzií, až ohromujúcich 73 % ohodnotilo službu piatimi hviezdičkami.

V recenziách môžete zistiť, že väčšina používateľov je spokojná s veľkým výberom programov prehrávača BBC iPlayer a s tým, aké jednoduché je jeho používanie.

Zhrnutie

Na BBC iPlayer toho nie je veľa, čo by sa vám nepáčilo. Pre začiatok je kompatibilný s takmer akýmkoľvek zariadením, ktoré by ste mohli pomenovať. Platforma navyše podporuje sledovanie v UHD a HDR a ponúka veľký výber obsahu v dobrej kvalite. Ide o jednu z najlepších televíznych služieb na sledovanie videa na požiadanie a navyše ju môžete používať zadarmo.

Najčastejšie kladené otázky

Čo je to BBC iPlayer?

BBC iPlayer je internetová streamingová služba na požiadanie, ktorú poskytuje BBC. Ponúka televízny a rozhlasový obsah zo všetkých kanálov BBC.

Je BBC iPlayer zadarmo?

BBC iPlayer je bezplatná služba. Ide však o výhodu televízneho licenčného poplatku, za ktorý musia občania Spojeného kráľovstva platiť 159 GBP ročne.

Je na BBC iPlayer obsah v 4K rozlíšení?

BBC iPlayer podporuje streamovanie 4K programov. Musíte však mať zariadenie, ktoré podporuje UHD a HDR.

Je nezákonné používať VPN na sledovanie BBC iPlayer?

Používanie siete VPN na streamovanie geograficky obmedzeného obsahu je v rozpore so zmluvnými podmienkami streamovacích služieb. Streamovanie videoobsahu pomocou VPN však nie je nezákonným aktom.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo