Dočasné a jednorázové mailové služby

Dnes prakticky každý web či aplikácia chce, aby ste jej poskytli svoju e-mailovú adresu. Záplava spamu je potom pre používateľov veľkým trápením. Okrem toho, že čím viac miest pozná vašu e-mailovú adresu a môže vidieť niečo z toho, čo robíte online, tým väčšie bude ohrozenie vášho súkromia. A nikdy nemôžete vedieť, s kým sa vaša e-mailová adresa bude zdieľať.

V minulosti bolo jednoduché vymyslieť si falošnú adresu, keď sme ju potrebovali na účely registrácie na nejaký web. Teraz to však už nefunguje, pretože väčšina webov posiela verifikačný e-mail, na ktorý musíte odpovedať.

Našťastie existujú dočasné jednorazové e-mailové služby, ktoré nám môžu pomôcť tento problém vyriešiť. Tieto služby vám poskytnú jednorazovú e-mailovú adresu, ktorú môžete použiť na riešenie týchto nepríjemných overovacích správ, a to bez toho, aby ste svoju skutočnú e-mailovú adresu vystavili ohrozeniu.

Tu sú najlepšie dočasné jednorazové e-mailové služby:

1. Burner Mail – rýchly a praktický dočasný e-mail

Burner Mail je rozšírením prehliadačov Chrome a Firefox, ktorý vám umožňuje generovať a používať e-mailové adresy na jednorazové použitie. Správy odosielané na tieto adresy sa preposielajú na vami zadanú e-mailovú adresu, pričom bránia odosielateľovi zistiť, aká je vaša skutočná adresa.

Po nainštalovaní rozšírenia zobrazí program Burner Mail ikonu horiacej obálky vo väčšine vstupných polí pre e-mailové adresy, ktoré sa zobrazujú napríklad v registračných formulároch. Kliknutím na ikonu vložíte do poľa jednu z vašich dočasných adries a máte hotovo. Rozšírenia prehliadačov sú ideálnym nástrojom, ak potrebujete jednorazové e-mailové adresy pre všetky nepríjemné potvrdzovacie správy, na ktorých stránky a služby v týchto dňoch trvajú.

Ak potrebujete viac ako túto základnú funkcionalitu, mali by ste tiež navštíviť ovládací panel Burner Mail (rýchlo sa tam dostanete kliknutím na tlačidlo Dashboard v rozšírení prehliadača).

Verzia zadarmo vám poskytuje až 5 mailových adries, zatiaľ čo platená verzia ich ponúka neobmedzený počet.

Ďalším významným vylepšením aplikácie Burner Mail je nová, nižšia cena. Predtým stála platená verzia 2,99 USD mesačne, ak ste si službu predplatili na rok. Teraz je to iba 1,49 USD mesačne, čo predstavuje úsporu 50 percent.

K dispozícii je tiež trojročné predplatné, ktoré zníži mesačnú cenu služby Burner Mail na 0,99 USD mesačne. Vďaka šikovným funkciám a dobrej cene je Burner Mail dobrou voľbou aj pre náročných používateľov.

+ Klady

Bezplatná i platená verzia
Rozšírenia prehliadačov pre Chrome a Firefox
Preposiela správy na vašu skutočnú e-mailovú adresu
Vytvára a spravuje viac mailových adries
Online poštová schránka
Nové nižšie ceny

– Zápory

Zhromažďuje niektoré údaje o používaní

https://burnermail.io

2. 10minutemail – keď vám stačí jednorázovka

Niekedy potrebujete iba e-mailovú adresu, ktorá vydrží dosť dlho na to, aby ste dostali verifikačnú správu. Ak viete, že váš vzťah s určitým webovým serverom bude skôr jednorázovka ako dlhodobý vzťah, môžete použiť anonymnú stránku 10MinuteMail.

Prejdite na web 10minutemail a uvidíte pomerne zvláštne vyzerajúcu e-mailovú adresu a časovač, ktorý beží 10 minút.

Kliknite na tlačidlo kopírovania naľavo od e-mailovej adresy (nezatvárajte však toto okno prehliadača) a potom vložte adresu do ľubovoľného formulára. Ale buďte rýchly! Hodiny tikajú.

Teraz už len zostáva čakať. Hneď ako overovací e-mail dorazí, zobrazí sa v okne pod časovačom. Kliknutím ho otvoríte a potom kliknite na tlačidlo alebo čokoľvek, čo musíte urobiť.

Potom už len okno prehliadača jednoducho zatvoríte. 10minutemail uvoľní e-mailovú adresu a vyčistí všetky správy odoslané na túto adresu.

Nerobte si starosti, ak potrebujete na uzavretie akcie viac ako 10 minút. Ak potrebujete na dokončenie viac času, neustále klikajte na tlačidlo Získať ďalších 10 minút, kým získate to, kvôli čomu ste sem prišli.

+ Klady

Zadarmo (alebo ľubovoľný príspevok)
Super jednoduché použitie
Žiadny iný používateľ nemá prístup k vášmu e-mailovému účtu

– Zápory

Nemôžete poslať e-mail
Zhromažďuje niektoré údaje o používaní

https://10minutemail.com

3. EmailOnDeck – silná dočasná poštová služba, ktorá chráni vaše súkromie

Získanie e-mailovej adresy na EmailOnDeck vyžaduje po príchode na ich webovú stránku iba dva kroky:

1. Vyplňte pole CAPTCHA.
2. Kliknite na tlačidlo Získať e-mail.

Skopírujte a vložte svoju jednorazovú e-mailovú adresu kamkoľvek, kde ju potrebujete zadať, ak nechcete príjemcovi poskytnúť svoju skutočnú adresu. Prichádzajúce správy sa vo vašom webovom prehliadači zobrazujú podobne ako pri predchádzajúcej službe. Aj keď tu môžete prijímať neobmedzený počet správ, správy môžete odosielať iba ostatným používateľom služby EmailOnDeck, pokiaľ si nezakúpite verziu EmailOnDeck Pro.

Aj keď systém automaticky čistí vaše správy každých pár hodín, na chvíľu si ponecháte kontrolu nad svojou dočasnou e-mailovou adresou.

Podľa webových stránok nie je presne definovaný čas, počas ktorých vaša adresa vydrží. Malo by to byť viac ako hodinu a pravdepodobne menej ako deň. Adresu však môžete aj okamžite zrušiť kliknutím na červené tlačidlo napravo od e-mailovej adresy.

Pomocou bezplatnej verzie EmailOnDeck môžete mať naraz iba jeden jednorázový e-mailový účet. Ak chcete mať viac simultánnych účtov alebo chcete naďalej dlhodobo ovládať svoje adresy, môžete inovovať na EmailOnDeck Pro. Pro vám dáva až 100 e-mailových účtov a umožňuje vám posielať správy komukoľvek. Existuje aj možnosť obnovenia správy, aj keď nie je zaručené, že bude fungovať.

EmailOnDeck však prijíma iba platby v bitcoinoch. V čase tejto kontroly bola mesačná cena produktu EmailOnDeck Pro 0,004229 bitcoinu. Dúfajme, že tím okolo EmailOnDeck bude schopný pravidelne upravovať ceny kvôli kolísavým hodnotám bitcoinu.

+ Klady

Bezplatná a platená verzia
Rýchle a ľahké získanie vašej novej e-mailovej adresy
Prístup je zabezpečený pomocou protokolu HTTPS a TLS
Poštová schránka sa vyprázdňovala každých pár hodín
Verzia Paid Pro vám umožňuje vytvárať a uchovávať viaceré adresy súčasne

– Zápory

E-mail môžete vo verzii zadarmo posielať iba iným používateľom služby EmailOnDeck
Cena bitcoinu môže viesť k nadmerným nákladom, keď hodnota kryptomeny kolíše

https://www.emailondeck.com

4. Guerrilla Mail – Prijímajte a odosielajte správy pomocou tejto jednorazovej e-mailovej služby

Guerrilla Mail poskytuje kvalitnú jednorazovú e-mailovú službu a zároveň vylepšuje niektoré obmedzenia, s ktorými sme sa stretli pri iných dočasných poskytovateľoch e-mailových služieb. Tieto zahŕňajú schopnosť:

  • vybrať si z viacerých e-mailových domén
  • zmeniť svoj identifikátor doručenej pošty na čokoľvek chcete
  • odosielať a prijímať e-maily

Program Guerrilla Mail vám dáva viac možností na prispôsobenie vašej jednorazovej e-mailovej adresy a tiež ponúka kódovanú verziu vašej adresy. Guerrilla Mail nepoužíva žiadne heslá ani proces registrácie, takže váš účet môže používať ktokoľvek, kto pozná váš identifikátor doručenej pošty. To je do istej miery zmiernené skutočnosťou, že server vymaže všetky správy z vašej doručenej pošty po jednej hodine, ale určite nechcete používať službu Guerrilla Mail na žiadne osobné, súkromné ​​alebo iné dôležité správy.

Jedna vec, ktorá sa nám na tejto službe veľmi páči, je schopnosť odosielať a prijímať e-maily. K odosielaným správam môžete dokonca pripojiť aj prílohy. Správy, ktoré napíšete, sa odstránia po 24 hodinách.

Táto funkcia je stále v beta verzii, ale zistili sme, že funguje veľmi dobre. Mali by ste vziať na vedomie, že ktokoľvek, komu pošlete správu, uvidí namiesto bežnej verzie kódovanú verziu vašej jednorazovej e-mailovej adresy. Vyzerá to trochu zvláštne, ale neumožňuje to príjemcovi vidieť váš identifikátor doručenej pošty.

Aby sa zvýšila vaša bezpečnosť, Guerrilla Mail si vynúti pripojenie HTTPS medzi vašim zariadením a externým prijímateľom, čo znamená, že nikto nemôže špehovať správy, ktoré medzi nimi chodia.

E-mailové adresy, ktoré vytvoríte v službe Guerrilla Mail, zostanú vytvorené navždy, aj keď sa správy v nich automaticky odstránia po hodine.

+ Klady

Zadarmo
K dispozícii je viac e-mailových domén
Identifikátor doručenej pošty je možné prispôsobiť
Pripojenie je zabezpečené pomocou protokolu HTTPS
Pošta sa po hodine odstráni, či už je prečítaná alebo nie
Platnosť e-mailových adries nikdy nevyprší

– Zápory

Trochu mätúce pre začínajúcich používateľov
Pre ochranu súkromia doručenej pošty musíte používať kódovaný e-mail

https://www.guerrillamail.com/

5. Maildrop – dočasný mail so zabudovaným spam filterom

Maildrop je ďalšia jednorazová e-mailová služba, ktorá na svojej stránke uvádza:

Maildrop je bezplatná dočasná e-mailová služba, ktorá je na jedno použitie. Je určená pre situácie, keď nechcete uvádzať svoju skutočnú mailovú adresu. Stačí dať niekomu vygenerovanú e-mailovú adresu cez doménu maildrop.cc a uvidíte svoju doručenú poštu.

Maildrop nemá žiadne registrácie.

Maildrop nemá žiadne heslá.

Maildrop nie je navrhnutý pre žiadne zabezpečenie.

Maildrop je navrhnutý pre minimálne súkromie.

Ak chcete používať Maildrop, jednoducho prejdite na web a vyplňte šablónu vpravo hore. Všetky e-mailové adresy Maildrop sú v tvare @maildrop.cc, takže stačí len vyplniť názov doručenej pošty a ste pripravený. Povedzme, že zadáte názov doručenej pošty: peter12345. Ľuďom potom môžete dať e-mailovú adresu peter12345@maildrop.cc, aby nepoznali vašu skutočnú e-mailovú adresu. Vráťte sa neskôr do aplikácie Maildrop a do toho istého poľa zadajte slovo peter12345. Potom klepnite na tlačidlo Zobraziť doručenú poštu a uvidíte obsah svojej dočasnej mailovej schránky.

Pamätajte, že Maildrop vám neposkytuje takmer žiadne súkromie. Ktokoľvek, kto zadá slovo peter12345 a klikne na tlačidlo Zobraziť doručenú poštu, bude môcť vidieť aj vaše správy. Ale to je v poriadku, pretože túto e-mailovú adresu nebudete používať na nič dôležité alebo osobné.

Tieto služby samozrejme všetci používame na to, aby sme naše hlavné mailové schránky uchovávali v súkromí. A z tohto pohľadu plní Maildrop svoju funkciu tak ako má.

Maildrop má tiež zabudovaný systém filtrovania nevyžiadanej pošty a prísne obmedzené limity toho, aké správy prijíma a koľko ich prijíma. Podrobnosti sú komplikované, ale je potrebné si uvedomiť najdôležitejšie veci – nie sú akceptované žiadne prílohy, priečinok doručenej pošty obsahuje maximálne desať správ a systém môže z dôvodu bezproblémovej prevádzky aplikácie Maildrop vymazať staré správy.

+ Klady

Zadarmo
Jednoduché použitie
Trvalé e-mailové adresy
Zabudované filtrovanie spamu

– Zápory

Žiadne súkromie
Staré správy môžu na serveri pretrvávať dlhšie ako jeden deň

https://maildrop.cc

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo