HBO Max – ako vyťažiť maximum zo streamovacej služby použitím VPN

Americká knižnica HBO Max ponúka oveľa bohatší obsah ako regionálne knižnice tejto služby v iných krajinách. Aj preto fanúšikovia často využívajú VPN služby, aby sa dostali k obsahu, ktorý vo svojej krajine nenájdu alebo ho tam nájdu o niekoľko mesiacov neskôr.

HBO Max cez VPN

Hoci sa HBO Max rozširuje do ďalších krajín, niektoré obrovské trhy (ako Spojené kráľovstvo, Francúzsko alebo Nemecko) nemajú k HBO Max prístup bez spustenej VPN služby.

V našich testoch si najlepšie so streamovaním obsahu HBO Max vo viacerých krajinách poradili nasledujúce VPN služby:

Ako sledovať HBO MAX s VPN službou
Ako začať sledovať streamovaciu službu HBO Max s použitím VPN služby v piatich krokoch.
Kúpte si predplatné HBO Max
Ak chcete sledovať HBO Max, budete potrebovať platné predplatné pre túto službu.

HBO Max stojí 6,99 eur mesačne. Ročné predplatné môžete získať so zľavou 34% iba za 4,58 eur mesačne.
Získajte predplatné vybranej VPN služby
Ak ste nový používateľ, zaregistrujte sa do vybranej VPN služby a zakúpte si predplatné:

NordVPN so zľavou až 63% za 2,99 € mesačne
Surfshark VPN so zľavou až 84% za 2,05 € mesačne
Atlas VPN so zľavou až 85% za 1,45 € mesačne
Nainštalujte si VPN aplikáciu (klienta)
Musíte si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu (klienta) pre váš operačný systém.

Svoje obľúbené relácie budete môcť bezpečne streamovať na všetkých zariadeniach, na ktorých je streamovacia služba dostupná.
Spustite VPN aplikáciu
Spustite aplikáciu (klienta) VPN služby a pripojte sa k serveru umiestnenému v USA (ak chcete získať obsah americkej knižnice HBO Max).
Sledujte a užívajte si zábavu s HBO Max
Teraz už iba oddychujte a relaxujte pri sledovaní služby HBO Max s VPN!

Prajeme príjemnú zábavu!

Ak máte problémy so sledovaním HBO Max, skúste:

– Reštartovať VPN aplikáciu a spustiť nové VPN pripojenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača
– Použiť iný prehliadač
– Reštartovať svoje zariadenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS

Upozornenie: Služba HBO Max nemusí vždy fungovať. Ak ste vyskúšali všetky možnosti a stále máte problémy, skúste kontaktovať tím podpory uvedenej VPN služby.

Aktuálny stav HBO Max

Streamovacia služba HBO Max vznikla v máji 2020. O jedenásť mesiacov neskôr sa HBO stalo súčasťou novovytvorenej spoločnosti Warner Bros. Discovery. S veľmi kvalitným obsahom vo svojej knižnici je HBO Max dobre pripravená na to, aby sa popasovala s Netflixom, Hulu a ďalšími streamovacími službami.

Ide už o tretiu streamovaciu službu, ktorá obsahuje značku HBO, takže môžete byť zmätení, ako sa všetky tieto služby líšia. HBO pred nejakým časom ukončilo HBO Go a všetci zákazníci tejto platformy dostali možnosť prejsť na platformu HBO Max. HBO Now sa teraz jednoducho nazýva HBO.

HBO je služba, ktorú získate, ak chcete iba pôvodný obsah HBO. HBO Max, ktorej sa budeme venovať v tomto článku, zahŕňa celú knižnicu HBO plus množstvo obsahu od WarnerMedia. Keďže HBO a HBO Max majú rovnakú cenu, možno sa pýtate, či je nejaký dôvod zvoliť si HBO pred HBO Max. Teraz, keď HBO Max podporuje aj zariadenia Roku, tak je odpoveď jednoduchá – neexistuje.

V roku 2022 sa streamovacia služba dostala na titulky všetkých periodík a internetových portálov v dôsledku niekoľkých veľkých zmien ohľadom jej materskej spoločnosti. Všetko sa to začalo v marci 2022, keď akcionári Discovery Inc. schválili fúziu so spoločnosťou WarnerMedia, čím vznikla spoločnosť Warner Bros. Discovery.

V tom čase finančný riaditeľ Discovery, Hunnar Wiedenfels, oznámil, že spoločnosť má s HBO Max veľké plány a chce ju nakoniec zlúčiť s platformou Discovery+. Viac informácií o tejto plánovanej streamovacej službe nájdete tu.

Pre fanúšikov streamovania to bola celkom vzrušujúca správa, ale predplatitelia HBO Max boli v júli 2022 sklamaní, keď sa ukázalo, že služba už nevyrába žiadne nové originálne seriály v mnohých častiach sveta a tiež odstraňuje niektoré tituly zo svojej platformy.

Veci sa zhoršili v auguste, keď bolo odstavených niekoľko filmov HBO Max Original a seriálov HBO. Najdramatickejšia správa zo všetkých prišla spoločne s oznámením, že trhák Batgirl, veľkorozpočtový DC film, ktorý sa mal spustiť na platforme, bol zrušený.

Nový film Scooby Doo s názvom Scoob! Holiday Haunt bol zrušený tiež a objavilo sa viacero správ, že spoločnosť plánuje vydať viac filmov v kinách, namiesto toho, aby ich umiestňovala na svojej streamovacej platforme.

Na druhej strane treba podoknúť, že knižnica HBO je stále veľmi bohatá a ponúka výborný pomer cena / výkon, hlavne v európskych krajinách, kde je služba výrazne lacnejšia ako v USA.

HBO Max Slovensko

Dostupnosť a cena

Cena služby v Európe

6,99 EUR mesačne
54,99 EUR za rok

Cena služby v USA

Služba s reklamami

9,99 USD mesačne (nepovoľuje offline sťahovanie, ani prehrávanie obsahu v 4K)
69,99 USD za rok (zľava 40%)


Služba bez reklám

14,99 USD mesačne
104,99 USD za rok (zľava 40%)

Vzhľad a funkcie

Jednou z bežných sťažností na HBO Now bolo jej neohrabané rozhranie. Rozhranie HBO Max je používateľsky príjemnejšie, ale nedosahuje kvality iných služieb. Aj preto by nová pripravovaná platforma mala byť technologicky postavená na službe Discovery+, ktorá má lepšiu odozvu od používateľov.

HBO Max môžete sledovať až na troch zariadeniach súčasne a umožňuje vytvoriť až 5 profilov. K dispozícii je rodičovský zámok a tituly je možné na mobilných zariadeniach stiahnuť pre offline sledovanie. Väčšina titulov je v HD kvalite a so zvukom Dolby Digital 5.1 Surround, novšie tituly od Warner Bros sú už v 4K kvalite s Dolby Atmos.

Pri väčšine titulov nájdete množstvo jazykov, či už ide o dabing alebo titulky.

Služba podporuje nasledujúce zariadenia:

Amazon Fire TV
Apple TV
Google Chromecast (Google Cast)
Roku
Android TV
iPhone/iPad
Android Phone/Tablet
Mac
Windows
PlayStation
Xbox
LG Smart TV (2018+ )
Samsung Smart TV (2016+)
Sony Smart TV
VIZIO Smart TV

Ponuka filmov a seriálov

Hlavným klenotom HBO Max je obsah jej knižnice. Viaceré tituly na HBO Max jej pomohli držať krok s takými platformami ako je Netflix a Amazon Prime Video. Kritikmi uznávané a mimoriadne sledované tituly ako House of the Dragon alebo Westworld robia z tejto platformy výbornú alternatívu medzi streamovacími službami. Dokonca aj s nedávnym vyradením niektorého obsahu je na platforme stále veľa skvelých vecí na pozeranie a v európskych regiónoch nie je služba príliš drahá.

Ako už bolo uvedené vyššie, pôvodný obsah je hlavným ťahákom streamovacej služby a používatelia si môžu užiť niekoľko super titulov. Jeden z najväčších hitov na svete je momentálne seriál House of the Dragon, ktorý je dostupný exkluzívne iba na HBO Max. Medzi ďalšie významné originálne seriály z produkcie HBO patria Barry, Big Little Lies, Curb Your Enthusiasm, Chernobyl, Deadwood, Game of Thrones, Insecure, Last Week Tonight s Johnom Oliverom, Mare of Easttown, My Brilliant Friend, Oz, Real Time s Billom Maherom, Sex and the City, Silicon Valley, Six Feet Under, Succession, The Sopranos, The Wire, Veep, Watchmen a Westworld.

Služba má tiež práva na streamovanie ďalších známych titulov, ako sú Friends, Luther, Rick and Morty, South Park, The Big Bang Theory, The Fresh Prince of Bel-Air a Whose Line Is It Anyway? Najmä získanie licencie na seriál Priatelia, ktorý bol v minulosti dlhodobo v knižnici Netflixu, bol veľkým úlovkom tejto služby.

Ani knižnica filmov nezaostáva. Služba vďaka obsahovým partnerstvám s internými (New Line Cinema a Warner Bros.) a externými zdrojmi obsahu (Studio Ghibli a The Criterion Collection) ponúka množstvo kvalitných titulov. Medzi najväčšie hity patria A Star is Born, Blade Runner 2049, Ford v Ferrari, The Fast and the Furious, Joker, My Big Fat Greek Wedding, Ponyo, Shazam!, Snakes on A Plane, Spirited Away, The Dark Knight, V for Vendetta a Wonder Woman 1984.

HBO Max VPN

Warner Bros. v roku 2021 uviedol viac ako tucet filmov na HBO Max v ten istý deň, keď sa v USA dostali do kín. Okrem iného Dune, Godzilla vs. Kong, The Matrix Resurrections a nový Suicide Squad. To však v roku 2022 nepokračuje. Kým mal napríklad The Batman premiéru v kinách v marci, diváci na streamovanie čakali až do apríla.

Služba ponúka aj klasické filmy, ako napríklad 2001: A Space Odyssey, A Streetcar Named Desire, Casablanca, Citizen Kane, Gone with the Wind, Pride and Prejudice (verzia z roku 1995 a aj z roku 2005), Rebel Without a Cause a The Wizard of Oz.

Na HBO Max sa objavujú aj klasické a súčasné animované seriály, vrátane Adventure Time, Dexter’s Laboratory, Flintstones, The Jetsons, The Powerpuff Girls, Samurai Jack a Steven Universe.

Takmer všetky seriály a filmy z DC Universe sa presunuli na HBO Max, vrátane Stargirl, Titans a Young Justice. Niektoré zo seriálov, ktoré sú momentálne v knižnici služby zahŕňajú Batman: The Animated Series, Doom Patrol, Harley Quinn a Teen Titans. DC Universe stále existuje, ale teraz je to výlučne služba predplatného komiksu.

Šport na HBO Max?

Jedna nová pripravovaná cesta obsahu je výsledkom nedávnej dohody o vysielaní medzi Turner Sports (vlastnená WarnerMedia) a NHL. Na základe tejto dohody TNT a TBS získavajú vysielacie práva na NHL na 72 zápasov základnej časti a vybraných sérií play-off. Čo je však dôležitejšie, dohoda rozširuje práva na streamovanie aj na HBO Max. Tieto práva sú však platné až od sezóny 2023/24.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo