Najlepšia VPN pre Mac OS

Najlepsia VPN pre Mac OS

Operačný systém Mac OS (známy aj ako macOS) poskytuje lepšiu použiteľnosť a viac súkromia ako Windows. Ak však chcete na svojom Macu zabezpečiť prenosy dát a mať viac súkromia v online priestore, budete musieť začať používať dobrú VPN službu pre Mac.

Nanešťastie pre používateľov počítačov Mac sme zistili, že mnohé VPN služby pre Mac jednoducho nefungujú dobre. Či už je to kvôli únikom údajov, ktoré odhaľujú vašu identitu, alebo zle fungujúcim funkciám.

Pretože používatelia Mac OS tvoria menšie percento z celkovej používateľskej základne, mnohé VPN služby neinvestujú toľko do svojich klientov pre tento operačný systém. Používatelia Windows a Android výrazne prevyšujú používateľov Mac OS. Našťastie stále existuje niekoľko VPN služieb, ktoré fungujú veľmi dobre aj v systéme Mac OS.

Najlepšie VPN služby pre Mac uvedené nižšie spĺňajú tieto kritériá:

 • Vlastné VPN aplikácie pre Mac OS so zabezpečenými protokolmi VPN a silnými štandardmi šifrovania
 • Prešli všetkými testami, pričom sa nezistili žiadne úniky dát (žiadne úniky IP adresy alebo úniky cez DNS)
 • Nachádzajú sa v jurisdikcii s dobrou ochranou súkromia (mimo krajín aliancie piatich očí)
 • Etablovaná spoločnosť s dobrou reputáciou a históriou
 • Ponúkajú záruku vrátenia peňazí až na 30 dní

A tu už sú najlepšie VPN pre Mac OS.


1

NordVPN

NordVPN pre Mac OS

NordVPN

2,99 € 11,99 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Aj keď existuje veľa VPN poskytovateľov, ktorí tvrdia, že sú najlepšou VPN pre Mac, najnovšie výsledky testov ukazujú, že NordVPN získava titul. Naďalej funguje lepšie ako iné VPN služby takmer vo všetkých kategóriách, najmä pokiaľ ide o výkon, funkcie a bezpečnosť. S veľkým globálnym tímom má NordVPN strategickú základňu v Paname, čo je jurisdikcia priateľská k ochrane súkromia. Materská spoločnosť Nord Security tiež spustila produkt NordPass, bezpečného správcu hesiel, a NordLocker, bezpečné cloudové úložisko dát.

NordVPN má sieť 5 400+ umiestnení VPN serverov v 60 krajinách po celom svete. Všetky servery NordVPN bežia v režime disku RAM, bez pevných diskov, čo znemožňuje akémukoľvek serveru ukladať údaje, ku ktorým by mali prístup tretie strany. NordVPN je skutočná služba VPN bez protokolov, ktorá prešla auditmi potvrdzujúcimi politiku bez protokolovania, ako aj bezpečnosť infraštruktúry a aplikácií. A nakoniec, NordVPN je v procese zavádzania vlastných serverov na všetkých miestach so šírkou pásma 10 Gbps, čo umožní extrémne rýchle prenosy dát.

Ďalšou výkonnostnou výhodou, ktorú získate s NordVPN, je protokol WireGuard. Implementácia protokolu WireGuard spoločnosťou NordVPN sa nazýva NordLynx. Poskytuje oveľa rýchlejšie prenosy dát ako staršie protokoly, väčšiu spoľahlivosť a vylepšené zabezpečenie.

Okrem vynikajúceho výkonu NordVPN vyčnieva z davu aj funkciami ochrany osobných údajov a zabezpečenia, ktoré ponúka. Používatelia Mac OS môžu využívať tieto funkcie s NordVPN:

Threat Protection: Funkcia blokujúca sledovače, malvér a reklamné prvky.
Servery s dvojitým skokom: Servery, ktoré šifrujú prenosy cez dva samostatné servery. Ponúkajú vyššiu úroveň zabezpečenia.
Servery Tor-over-VPN: Tieto servery nielen šifrujú prenos so serverom VPN, ale pridávajú ďalšiu vrstvu šifrovania so sieťou Tor.
Silné šifrovanie: NordVPN používa šifru AES-256-GCM s overením hash HMAC SHA256 a výmenou kľúčov DHE-4096 pre Perfect Forward Secrecy.
Zahmlievanie: Ak chcete skryť (zahmliť) svoj prenos cez VPN alebo použiť VPN na miestach, kde môžu byť tieto služby zablokované, budete potrebovať zahmlievanie.

Aplikácia NordVPN pre Mac OS má skvelé rozloženie a je veľmi užívateľsky prívetivá. Môžete si vybrať umiestnenie servera z mapy a jednoducho povoliť rôzne funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia.

Ak chcete na streamovanie používať sieť VPN, NordVPN je jednou z najlepších dostupných možností. Podporuje množstvo regionálnych knižníc Netflixu a má skvelé aplikácie pre všetky typy streamovacích zariadení, vrátane inteligentných televízorov a herných konzol. Okrem toho je NordVPN v súčasnosti hodnotená ako najlepšia VPN na torrentovanie s vyhradenými P2P servermi, ktoré sú rýchle a bezpečné.

2

Surfshark VPN

Surfshark VPN pre Mac OS

Surfshark VPN

2,21 € 12,95 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Surfshark je novšia VPN služba, ktorá má čo ponúknuť za veľmi rozumnú cenu. Sídli v Holandsku a je poskytovateľom VPN bez protokolovania. Jedným z veľkých spôsobov, ako Surfshark vyčnieva z davu, je to, že ponúka neobmedzené pripojenia s vaším predplatným, zatiaľ čo väčšina sietí VPN vám ponúka päť alebo šesť zariadení v jednom momente.

Rovnako ako NordVPN, aj Surfshark podporuje protokol WireGuard. V rámci klienta Surfshark Mac OS si môžete vybrať medzi OpenVPN, IKEv2 a WireGuard. A zatiaľ čo NordVPN bol o niečo rýchlejší v našom porovnaní NordVPN vs Surfshark, stále sme boli na excelentných rýchlostiach.

Surfshark je tiež jednou z najlepších sietí VPN na streamovanie. Dôsledne funguje s mnohými knižnicami Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime a ďalšími. Surfshark ponúka aplikácie pre všetky typy streamovacích zariadení, vrátane inteligentných televízorov a herných systémov. Dokonca má aj aplikáciu v obchode Amazon, ak chcete používať VPN s Firestick.

Pokiaľ ide o súkromie a bezpečnostné funkcie, Surfshark má tiež čo ponúknuť:

 • Dvojité servery VPN na dvojnásobné šifrovanie prenosov dát.
 • Funkcia CleanWeb, ktorá blokuje reklamy, sledovače a domény škodlivého softvéru.
 • Zahmlievanie na skrytie vašej VPN prevádzky a obídenie cenzúry kdekoľvek.
 • Zabudovaná ochrana proti únikom dát v kombinácii so silným šifrovaním AES-256.

Surfshark má veľkú sieť 3 200 serverov v 65 krajinách sveta a podobne ako ExpressVPN a NordVPN, aj Surfshark prevádzkuje všetky servery v režime diskov RAM pre vyššiu úroveň zabezpečenia údajov. Torrentovanie je povolené na každom serveri, vďaka čomu je Surfshark skvelou sieťou VPN na torrentovanie.

Zatiaľ čo Surfshark má veľa spoločných funkcií s NordVPN, existuje jedna oblasť, v ktorej sa líši. Surfshark neponúka statické IP adresy. Ak je to funkcia, ktorú potrebujete, pozrite si iné VPN služby, ktoré majú túto funkcionalitu v ponuke.

Klient Surfshark Mac OS, ktorý sme testovali fungoval veľmi dobre, bez akýchkoľvek chýb alebo pádov.

3

ExpressVPN

ExpressVPN pre Mac OS

ExpressVPN

6,67 $ 12,95 $
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Náš zoznam najlepších sietí pre Mac dopĺňa ExpressVPN. Sídli na Britských Panenských ostrovoch a ponúka bezpečné a užívateľsky prívetivé VPN aplikácie, vynikajúce zabezpečenie a veľký výber serverov po celom svete.

Klient ExpressVPN Mac OS obstál pri našich testoch dobre. Neboli zistené žiadne úniky, chyby alebo problémy s pripojením. ExpressVPN je veľmi spoľahlivá služba, ktorá je na trhu už veľmi dlhý čas. Aplikácia má čistý a minimalistický dizajn.

Okrem vysokej rýchlosti a spoľahlivosti si ExpressVPN dobre poradí aj so zabezpečením:

 • Silné šifrovanie: ExpressVPN používa najsilnejšie šifrovacie štandardy s 256-bitovou šifrou AES, 4096-bitovým kľúčom RSA a autentifikáciou SHA-512 HMAC. Aplikácie ExpressVPN tiež obsahujú prepínač kill switch, ktorý zaisťuje, že vaše údaje nikdy neuniknú mimo tunela VPN.
 • Zabezpečené servery: ExpressVPN prevádzkuje všetky servery v režime disku RAM bez fyzických pevných diskov.
 • Auditované: ExpressVPN prešiel bezpečnostným auditom tretej strany, ktorý vykonala Cure53, firma zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou v Berlíne.
 • Overené žiadne protokoly: Rovnako ako NordVPN, ExpressVPN je jednou z mála overených sietí VPN bez protokolov, ktoré prešli auditom tretej strany na overenie ich zásad bez protokolovania.

Celkovo zostáva ExpressVPN jednou z najlepších služieb pre Mac na trhu. Ak sa nachádzate v ekosystéme Apple, určite vás poteší aj iOS aplikácia ExpressVPN, ktorá skvele poslúži na vašom iPhone alebo iPade. Toto je tiež uvedené v našej príručke o najlepších sieťach VPN pre iPhone.

Nakoniec, ak potrebujete dobrú sieť VPN pre Netflix a ďalšie streamovacie služby, ExpressVPN vás určite uspokojí. Funguje s Netflix, Amazon Prime, Hulu a mnohými ďalšími platformami. Je to tiež skvelá sieť VPN pre torrenting.

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo