Najlepšia VPN pre streaming

Najlepsia VPN Streaming

Ideálna VPN služba na streamovanie musí byť rýchla a dostatočne kvalitná na to, aby dokázala odblokovať obsah jednotlivých streamovacích platforiem.

Aby sme vám ušetrili čas a bolesti hlavy pri hľadaní tej správnej VPN služby, ktorá je na dostatočne vysokej úrovni, urobili sme prácu za vás. Otestovali sme desiatky VPN služieb, ktoré dokážu odblokovať zahraničné knižnice Netflixu a ďalších väčších či menších streamovacích služieb.

Tu sú kritériá, ktoré sme použili pri rozhodovaní o tom, ktoré VPN vám odporučíme:

  • Schopnosť odblokovať americký Netflix a ďalšie streamovacie platformy
  • Dostatočne rýchla a spoľahlivá serverová sieť, vďaka ktorej si môžete užívať streamovanie HD alebo 4K obsahu bez prerušení
  • Pohotová technická podpora, ktorá vám môže pomôcť so všeobecnými problémami, ako aj s problémami s pripojením ku konkrétnej streamovacej službe
  • Kvalitné aplikácie pre celý rad streamovacích zariadení
Dávame vám tiež do pozornosti našu špecializovanú sekciu pre streamovanie, kde sa detailne venujeme jednotlivým streamovacím platformám v súvislosti s VPN službami. Nájdete ju cez hlavné menu STREAMOVANIE.

1

NordVPN

Streaming cez NordVPN

NordVPN

2,99 € 11,99 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

NordVPN je vynikajúca všestranná VPN služba, ktorá účinne odblokuje streamovacie služby a poskytne vám kvalitný zážitok pri ich sledovaní, nech ste kdekoľvek na svete. Táto služba je postavená na viac ako 5000 rýchlych serveroch rozmiestnených v 60 krajinách, čo vám poskytuje skvelý prístup k najlepším streamovacím službám na celom svete.

Veľká sieť serverov poskytuje prístup ku všetkým hlavným knižniciam Netflix po celom svete. NordVPN tiež funguje dobre, ak potrebujete VPN službu na odblokovanie Hulu, Amazon Prime, BBC iPlayer, HBO Max, Disney Plus a ďalších platforiem.

V ponuke má aplikácie pre počítače, smartfóny, tablety, ale aj klientov pre Android TV, Amazon Fire Stick a Fire TV. Ak chcete používať VPN pre Firestick a Fire TV, v obchode Amazon nájdete dedikovanú aplikáciu pre tieto platformy.

Na smart televízoroch a hracích konzoliach môžete použiť službu SmartDNS (NordVPN SmartPlay), ktorá nechráni vaše zariadenia, ale iba jednoducho poskytuje prístup k streamovanému obsahu. Služba by mala zvládnuť prístup k ABC Go (USA), Amazon Prime (USA), Disney Plus (USA), Fox Now / Sports Go / News / Showtime (USA), HBO Now (USA) a Netflix (USA).

Streamovacie služby, ktoré sme otestovali a odblokovali cez VPN službu NordVPN: Netflix (USA, Veľká Británia, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Španielsko, Japonsko, Austrália, India, Taliansko), BBC iPlayer, Hulu, Amazon Prime Video, HBO Max a Disney Plus.

2

Surfshark VPN

Streaming cez Surfshark VPN

Surfshark VPN

2,21 € 12,95 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Surfshark VPN je služba spustená v roku 2018, ktorý si veľmi rýchlo získala prvotriednu reputáciu. Majú veľkú sieť serverov (viac ako 3000) rozmiestnených v 95 krajinách sveta. Surfshark teraz ponúka excelentné rýchlosti vďaka plnej podpory protokolu WireGuard. Odomkne najmenej 20 regionálnych knižníc Netflixu a usilovne pracuje na ďalšom rozširovaní tohto zoznamu.

Aplikácie Surfshark VPN sa veľmi ľahko používajú a v našich testoch boli veľmi spoľahlivé. Surfshark VPN ponúka aplikácie pre Windows, Mac OS, iOS, Android, Linux a ďalšie. Surfshark tiež podporuje streamovacie zariadenia, ako sú Android TV a Amazon Fire Stick. Pri smart televízoroch a hracích konzolách je možné použiť službu SmartDNS, ktorá vám umožní prístup k americkým knižniciam streamovacích platforiem.

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou Surfshark VPN je jeho cena, ktorá je vzhľadom na kvalitu služby veľmi nízka. Navyše služba umožňuje pripojenie s neobmedzeným počtom zariadení.

Streamovacie služby, ktoré sme otestovali a odblokovali cez VPN službu Surfshark VPN: Netflix (USA, Veľká Británia, Austrália, Kanada, Singapur, Taliansko, Južná Kórea, Nemecko, Japonsko, Nórsko a pracuje sa na ďalších), Amazon Prime, BBC iPlayer, HBO Max, Hulu, Disney+, SlingTV.

3

ExpressVPN

Streaming cez ExpressVPN

ExpressVPN

6,67 $ 12,95 $
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

ExpressVPN je ďalšia rýchla a spoľahlivá VPN služba, ktorá je skvelou alternatívou na odblokovanie Netflixu a iných streamovacích služieb. V ponuke má tisícky serverov v 94 krajinách sveta.

S predplatným ExpressVPN získate možnosť odblokovať všetky hlavné knižnice Netflixu po celom svete. ExpressVPN je navyše jednou z najlepších sietí VPN pre Amazon Prime Video a Hulu, ako aj viacero menších a menej populárnych streamovacích služieb.

ExpressVPN má aplikácie pre mnohé zariadenia alebo operačné systémy (Windows, Android, Mac, iPhone, Amazon Fire Stick, Android TV), ktoré môžete použiť na streamovanie. Nechýba ani podpora inteligentných televízorov a hracích konzol prostredníctvom služby SmartDNS (DNS MediaStreamer).

Streamovacie služby, ktoré sme otestovali a odblokovali cez VPN službu ExpressVPN: Netflix (USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Austrália, Francúzsko, Taliansko, Japonsko a Nemecko), Amazon Prime, ESPN, HBO Max, Hulu, SlingTV, Disney+.

Poznámka: ExpressVPN malo určitý čas problémy s odblokovaním BBC iPlayer, ale zdá sa, že veci opäť fungujú tak ako majú.

4

Atlas VPN

Streaming cez Atlas VPN

Atlas VPN

1,54 € 9,69 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

AtlasVPN je veľmi mladá VPN služba, ktorá sa v poslednom čase teší veľkej popularite. Nedávno prešla pod ochranné krídla Nord Security, ktorá zastrešuje aj renomovanú službu NordVPN. Vo svojej sieti má viac ako 700 serverov v 44 krajinách sveta.

Podporuje všetky operačné systémy (vrátane Android TV a Amazon Fire Stick) a má špeciálne vyhradené servery pre streamovanie. Bohužiaľ chýba podpora pre smart televízory a hracie konzoly.

Výhodou tejto služby je však veľmi atraktívna cena, ktorá patrí medzi najnižšie na trhu s VPN službami. Keďže ide o VPN službu v americkej jurisdikcii, odporúčame ju používať práve na streamovanie obsahu.

Streamovacie služby, ktoré sme otestovali a odblokovali cez VPN službu Atlas VPN: Netflix (USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Austrália, Japonsko a Nemecko), Amazon Prime, ESPN, HBO Max, Hulu, Disney+.

Potrebujete VPN na streamovanie?

Ak sa nestaráte o súkromie alebo bezpečnosť a chcete mať iba prístup k miestnym médiám, VPN na streamovanie obsahu nebudete potrebovať. Napríklad, ak chcete len streamovať americký Netflix z niektorého mesta v USA, tak vo väčšine prípadov budete potrebovať iba prístup na internet.

Existuje však množstvo prípadov, keď používanie VPN môže ponúknuť veľké vylepšenia pre streamovanie médií. Niektorí poskytovatelia internetových služieb stále obmedzujú streamovanie obsahu. To znamená, že znížia rýchlosť vášho pripojenia, ak zistia, že streamujete video alebo využívate „príliš veľa“ kapacity ich siete. VPN služby šifrujú vaše pripojenie, takže váš poskytovateľ internetových služieb nemôže vidieť, čo robíte v online priestore.

Jedným z veľkých dôvodov na používanie VPN je ochrana vášho súkromia. Streamovanie počas používania VPN služieb zabraňuje tretím stranám špehovať to, čo robíte na internete. Toto je obzvlášť dôležité, ak používate VPN službu napríklad na torrentovanie, aby ste sa vyhli problémom s autorskými právami.

Najväčším dôvodom, prečo by ste mohli potrebovať sieť VPN na streamovanie, je prístup k geograficky obmedzenému obsahu. Mnoho služieb kontroluje vašu fyzickú polohu (reprezentovanú vašou IP adresou) a zisťuje, či sa nachádzate v ich oblasti pokrytia. VPN služba vám umožňuje zmeniť vašu IP adresu a vaše reálne fyzické umiestnenie na umiestnenie VPN servera, ku ktorému ste pripojení.

Výberom správneho VPN servera s dobrou VPN službou na streamovanie tak môžete streamovaciu službu „presvedčiť“, že sa nachádzate v jej regióne, aby vám umožnila sledovať obsah, ktorý by sa vám za normálnych okolností nezobrazil.

ako na to – streaming cez vpn
Krok 1: Získajte VPN službu, ktorá dobre funguje so streamovacími službami
Vyššie nájdete naše odporúčania pre najlepšie VPN služby pre streaming. Zaregistrujte sa do jednej z týchto služieb:

NordVPN
Surfshark VPN
ExpressVPN
Atlas VPN
Krok 2: Nainštalujte si VPN aplikáciu na zariadenia, na ktorých budete streamovať
Popredné služby VPN majú aplikácie prakticky pre všetky dostupné zariadenia.

Softvér pre akékoľvek podporované zariadenie nájdete priamo na webovej stránke vybranej VPN služby.
Krok 3: Pripojte sa k VPN serveru
Spustite VPN aplikáciu na svojom zariadení a pripojte sa k serveru v krajine, z ktorej chcete streamovať obsah (nie v krajine, v ktorej sa práve nachádzate).

Vždy, keď je to možné, pripojte sa k serveru v cieľovej krajine, ktorá je najbližšie k vašej aktuálnej polohe. To by vám malo poskytnúť najlepší výkon.

Povedzme napríklad, že chcete streamovať americký Netflix a práve teraz sedíte v Rakúsku. Mali by ste si vybrať americký server nachádzajúci sa na východnom pobreží USA (napríklad New York), a nie niekde ďaleko (Los Angeles).

Náš tip: Kvalitná VPN služba vám obyčajne ponúkne najmenej vyťažený server vo vybranej krajine, ktorý je najbližšie k vašej aktuálnej (fyzickej) polohe.
Krok 4: Vychutnajte si streamovanie obsahu odkiaľkoľvek na svete
Keď sa pripojíte k správnemu serveru v cieľovej krajine, prihláste sa do svojej streamovacej služby ako obvykle.

Užívajte si zábavu sledovaním svojej obľúbenej streamovacej služby.

Prečo streamovacie služby blokujú VPN služby

Niekoľko veľkých streamovacích služieb, ako sú Netflix, Hulu a BBC, sa snaží zablokovať používateľom VPN prístup k ich službám.

Z pohľadu používateľa to nedáva zmysel. Koniec koncov, platíte za svoj účet Netflix, tak prečo by ste mali byť zablokovaní v jeho používaní len preto, že ste na dovolenke v inej krajine?

Odpoveď je, že ľudia, ktorí sú držiteľmi autorských práv na streamovaný obsah, to tak chcú. Rozdelením sveta na regióny a licencovaním obsahu pre každý región (na základe jeho hodnoty v danom regióne), môžu držitelia autorských práv maximalizovať zisky zo svojho obsahu.

Aj preto nie je prekvapenim, že zmluvy, ktoré streamovacie služby podpisujú s držiteľmi autorských práv, vyžadujú, aby streamovacie služby zablokovali ľuďom obsah mimo licencovaného regiónu.

Aká rýchla musí byť VPN služba na streamovanie?

Tu sú orientačné rýchlosti pripojenia, ktoré musíte dosiahnuť, pre rôzne kvality videa.

500 Kbps = minimálna kvalita
1 500 Kbps [1,5 Mbps] = Normálna kvalita (menej ako 480p)
3 000 Kbps [3 Mbps] = SD kvalita (480p alebo lepšia)
5 000 Kbps [5 Mbps] = HD kvalita (720p alebo lepšia)
25 000 Kbps [25 Mbps] = 4K / Ultra HD kvalita (1080p alebo lepšia)

Záver: Užite si streamovanie s dobrou VPN službou

S kvalitnou VPN službou pre streamovanie môžete:

  • streamovať obsah z bohatej americkej knižnice Netflixu, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate
  • streamovať skvelý obsah z ďalších platforiem ako sú Amazon Prime, BBC iPlayer, Disney+, HBO Max a Hulu, ako aj zo stoviek menej známych streamovacích služieb
  • získať všetky výhody ochrany súkromia a zabezpečenia, ktoré môže poskytnúť kvalitná VPN služba

Zatiaľ čo dnes môže každá z našich odporúčaných VPN služieb odblokovať Netflix a ďalšie služby, uvedomte si, že služby VPN a streamingové služby sú zapojené do nekonečnej vojny.

Server VPN, ktorý vám dnes poskytuje prístup k vášmu obľúbenému obsahu, môže zajtra zlyhať. A nasledujúci deň môže mať vaša VPN služba desať nových serverov, ktoré dokážu streamovanie odblokovať.

Nikdy neváhajte kontaktovať podporu VPN služby, ak sa nemôžete prihlásiť do konkrétnej streamovacej služby. Pomôžu vám získať prístup k obsahu, ktorý hľadáte.

A hlavne – nenechajte sa obmedzovať a užite si slobodu na internete!

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo