Najlepšia VPN pre torrenting

Najlepsia VPN Torrenting

Ideálna VPN služba na torrentovanie musí byť veľmi rýchla a zároveň bezpečná, aby nebolo možné odhaliť vašu identitu.

Mediálne spoločnosti čoraz viac monitorujú torrenting a zbierajú IP adresy používateľov. V závislosti od toho, kde žijete, môžete dostávať upozornenia na porušenie autorských práv od svojho poskytovateľa internetu alebo (v horšom prípade) aj od právnickej firmy požadujúcej okamžitú platbu za škody v mene niektorého držiteľa autorských práv. Niektoré krajiny, ako napríklad Spojené štáty americké, nedávno prišli s návrhom, aby používateľom, ktorí porušujú autorské práva, hrozilo až 10-ročné väzenie. V minulosti federálny súd nariadil za sťahovanie a zdieľanie hudby zaplatiť študentovi Bostonskej univerzity astronomickú pokutu 675 tisíc dolárov.

Aj keď niekoľko torrent klientov ponúka rôzne možnosti šifrovania, tieto vás neochránia. Je to preto, že mediálne spoločnosti prevádzkujú siete monitorovacích uzlov, ktoré sa môžu pripojiť k torrentovým uzlom a zbierať IP adresy a údaje o pripojení. Ak sa váš torrent klient pripojí k jednému z týchto uzlov a nepoužívate dobrú VPN službu, vaša identita bude ohrozená. Ak VPN sieti unikne čo i len jeden paket údajov, ten môže odhaliť vašu identitu tretím stranám, vrátane vášho poskytovateľa internetu, IP adresy a polohy. Aj preto musí byť VPN služba na sto percent spoľahlivá.

Všetky VPN služby odporúčané v našom rebríčku najlepších VPN služieb pre torrenting spĺňajú nasledujúce kritériá:

 • Prešli všetkými testami, pričom sme nezistili žiadne úniky dát (žiadne úniky IP adresy alebo cez DNS)
 • Overená VPN služba s dobrou reputáciou, históriou a jurisdikciou (mimo krajín aliancie piatich očí)
 • VPN služba podporuje zabezpečené VPN protokoly a silné štandardy šifrovania
 • Rýchle a spoľahlivé rýchlosti pre torrentovanie veľkých súborov

1

NordVPN

Torrenting cez NordVPN

NordVPN

2,99 € 11,99 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

NordVPN je v súčasnosti najlepšou VPN službou na torrentovanie. Mimoriadne dobre si počína v oblasti rýchlosti a bezpečnosti. NordVPN je poskytovateľ VPN so sídlom v Paname s prísnymi zásadami ochrany osobných údajov. Je to jedna z mála VPN služieb, ktorá prešla až tromi nezávislými auditmi tretích strán.

Naše nedávne testy rýchlosti potvrdili, že NordVPN ponúka vynikajúci výkon v celej sieti serverov. NordVPN prevádzkuje veľmi zabezpečenú sieť s viac ako 5 500 servermi v 59 krajinách sveta. Všetky servery bežia v režime RAM-disk (bez pevných diskov), čo znemožňuje ukladanie akýchkoľvek údajov na server. Okrem toho spoločnosť NordVPN v súčasnosti prechádza na vlastné servery so šírkou pásma 10 Gbps.

Sieť NordVPN zahŕňa aj veľký výber vyhradených P2P serverov, ktoré sú optimalizované práve pre torrenting.

2

Surfshark VPN

Torrenting cez Surfshark VPN

Surfshark VPN

2,21 € 12,95 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Ďalšou skvelou alternatívou na torrentovanie je služba Surfshark VPN. Napriek tomu, že je relatívne nová (spustená v roku 2018), Surfshark na nás zapôsobil prémiovými funkciami, skvelými rýchlosťami a veľmi elegantnými aplikáciami pre takmer všetky operačné systémy. Neobmedzuje torrentovanie a má na výber 3 200+ serverov v 95 krajinách sveta. Aj Surfshark prevádzkuje všetky svoje servery v režime RAM diskov pre vyššiu bezpečnosť údajov.

Surfshark tiež podporuje protokol WireGuard, vďaka čomu má k dispozícii vynikajúce výkony a vysokú formu bezpečnosti. Surfshark má aj mnoho ďalších funkcií na ochranu osobných údajov a má tiež veľmi atraktívnu cenovku.

3

ExpressVPN

Torrenting cez ExpressVPN

ExpressVPN

6,67 $ 12,95 $
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

ExpressVPN je vynikajúca VPN služba pre torrenting a sťahovanie P2P. Ponúka excelentné rýchlosti a najvyššie bezpečnostné štandardy. Tento poskytovateľ so sídlom na Britských Panenských ostrovoch má skvelú zostavu vlastných aplikácií a veľmi dobre sa mu darilo aj v našich testoch.

ExpressVPN je overenou službou bez protokolovania, ktorá prešla auditom spoločnosti PWC. Okrem bezpečnostných aspektov je ďalšou výhodou ExpressVPN to, že ponúka rýchle a spoľahlivé pripojenia. S vlastným veľmi vydareným protokolom Lightway poskytuje ešte vyššie rýchlosti ako tomu bolo v minulosti.

Vedeli ste, že…

…bez toho, aby VPN skrývala vašu identitu a IP adresu, môžete byť ľahko sledovaní, monitorovaní a zaznamenávaní pri Vašich aktivitách zdieľania a sťahovania súborov na internete.

Na internete sú skupiny, ktoré vytvárajú obrovské databázy torrentingových aktivít, ktoré sú prepojené s vašou IP adresou. Táto databáza je dostupná úplne pre každého. Jedným z príkladov je webová stránka Viem, čo sťahujete. Táto stránka zverejňuje všetky nájdené torrenty pod IP adresou používateľov. Tieto informácie sú zaznamenané, zverejnené online a verejne dostupné pre všetkých používateľov.

Ako torrentovať cez VPN služby

ako na to – torrenting cez vpn
Krok 1: Získajte VPN službu, ktorá je rýchla, bezpečná a podporuje torrenting
Vyššie nájdete naše odporúčania pre najlepšie VPN služby pre torrenting. Zaregistrujte sa do jednej z týchto služieb:

NordVPN
Surfshark VPN
ExpressVPN
Krok 2: Nainštalujte si VPN aplikáciu na zariadenia, na ktorých budete torrentovať
Popredné služby VPN majú aplikácie prakticky pre všetky dostupné zariadenia.

Softvér pre akékoľvek podporované zariadenie nájdete priamo na webovej stránke vybranej VPN služby.
Krok 3: Pripojte sa k najbližšiemu VPN serveru
Spustite VPN aplikáciu na svojom zariadení a pripojte sa k najbližšiemu VPN serveru k vášmu fyzickému umiestneniu, ktorý podporuje torrenting.

Vždy, keď je to možné, pripojte sa k serveru priamo v krajine, v ktorej sa nachádzate. To by vám malo poskytnúť najlepší výkon.

Povedzme napríklad, že chcete sťahovať súbory a práve teraz sedíte v Maďarsku. Mali by ste si vybrať maďarský server v Budapešti a nie server v New Yorku.

Náš tip: Kvalitná VPN služba vám vždy ponúkne najmenej vyťažený server, ktorý je najbližšie k vašej aktuálnej (fyzickej) polohe.
Krok 4: Torrentujte bez obmedzení
Teraz môžete slobodne torrentovať bez narušenia vášho súkromia či ohrozenia vašej bezpečnosti.

Je torrentovanie pomocou VPN bezpečné?

Ak používate dobrú VPN službu, ktorá efektívne zabezpečuje vaše pripojenie, torrentovanie pomocou VPN je skutočne bezpečné. Samozrejme, neodporúčame torrentovať materiál chránený autorskými právami, ale keďže ide často o sivú oblasť, je lepšie byť v bezpečí, ako neskôr ľutovať.

Dobrá VPN služba pre torrenting ponúka mnoho výhod:

 • Skryje vašu skutočnú IP adresu a geografickú polohu
 • Pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia šifrovaním vášho internetového pripojenia (na všetkých vašich zariadeniach)
 • Zabraňuje vášmu poskytovateľovi internetových služieb (ISP), korporáciám, vládam a iným tretím stranám špehovať vaše online aktivity
 • Umožňuje prístup k blokovanému obsahu, ktorý je obmedzený na určité geografické polohy
 • Chráni vás pri torrentovaní alebo streamovaní

Prečo niektoré VPN služby blokujú torrenting?

Jeden zaujímavý trend, ktorý môžeme v súvislosti s VPN službami sledovať už nejaký čas, je blokovanie torrentingu. V súčasnosti sa to týka VPN služieb so sídlom v USA v dôsledku súdnych sporov o autorské práva.

Jedným z príkladov je služba TorGuard VPN, poskytovateľ VPN so sídlom v USA. Začiatkom roku 2022 bol TorGuard zažalovaný držiteľmi autorských práv v podstate za uľahčenie pirátstva s VPN službou (ako sa tvrdí v žalobe). V rámci vysporiadania bol TorGuard nútený zablokovať všetky torrenty na amerických serveroch.

Niečo podobné sa stalo aj so službou VPN Unlimited, čo je ďalší poskytovateľ VPN so sídlom v USA. Nakoniec tu bol aj prípad služby LiquidVPN, ktorá bola po súdnom spore o porušení autorských práv úplne odstavená.

Tento trend nám ukazuje, že siete VPN so sídlom v USA nie sú bezpečné na torrentovanie.

Záver: Použite dobrú VPN, ak sťahujete alebo zdieľate súbory

Väčšina ľudí teraz používa VPN na torrentovanie, aby sa chránili pred sankciami za porušenie autorských práv. Ale okrem problémov s autorskými právami existuje mnoho ďalších alarmujúcich trendov, ktoré ešte viac zdôrazňujú dôležitosť dobrej služby VPN:

 • Poskytovatelia internetových služieb (ISP) v mnohých krajinách majú teraz legálne povolené zaznamenávať vaše aktivity a odovzdávať tieto informácie tretím stranám. Tieto tretie strany môžu zahŕňať reklamné spoločnosti, firemných partnerov a/alebo vládne orgány.
 • Mnohí poskytovatelia internetových služieb rušia svoje služby pre opakované porušovanie autorských práv (v USA je to bežné).
 • Vlády a poskytovatelia internetových služieb aktívne blokujú torrentové webové stránky, ako napríklad The Pirate Bay či 1337x. Toto sa deje v Austrálii, v Spojenom kráľovstve i v niektorých častiach Európy.
 • Webové stránky teraz verejne zverejňujú všetku aktivitu torrentingu spojenú s vašou IP adresou, ktorú si môže pozrieť ktokoľvek a použiť ju na stíhanie a pokutovanie za porušenie autorských práv.

Trend je jasný. Buďte chytrí a používajte dobrú VPN službu, kedykoľvek budete online.

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo