Najlepšia VPN pre Windows

Najlepsia VPN Windows

Windows od spoločnosti Microsoft je najrozšírenejším počítačovým operačným systémom na svete, pričom v polovici roka 2022 bol jeho podiel 70,68% na trhu operačných systémov pre stolné počítače, tablety a konzoly. V dnešnom svete narušovania súkromia v online priestore, cenzúre a geoblokáciám potrebuje každý používateľ systému Windows dobrú VPN službu.

Otestovali sme desiatky populárnych VPN služieb pre Windows, aby sme našli tie najlepšie pre tento populárny operačný systém. Hoci každý z nich ponúka jedinečnú kombináciu funkcií, všetky sú spoľahlivé, bezpečné a súkromné. Výberom ktorejkoľvek z nich nemôžete urobiť chybu.

Ak ste s počítačom so systémom Windows doteraz nepoužívali VPN službu, teraz je čas začať. Riziká pre vaše súkromie sú vysoké, keď poskytovatelia internetových služieb zaznamenávajú všetko, čo robíte na internete, a zdieľajú tieto informácie so širokou sieťou tretích strán. Aj bezpečnostné riziká sú dnes vysoké. Každý týždeň počúvame správy o hackeroch zneužívajúcich siete a počítače po celom svete.

Predtým, ako podrobne preskúmame každú z VPN služieb, pozrime sa najprv na atribúty, ktoré sme použili na hodnotenie najlepších VPN služieb pre operačné systémy Windows. Všetky naše odporúčané služby pre Windows museli splniť nasledujúce kritériá:

  • Prešli všetkými testami bez nájdených únikov údajov
  • Dobrý výkon v celej sieti serverov (rýchlosť a spoľahlivosť)
  • Vysokokvalitné aplikácie pre Windows so všetkými funkciami, ktoré fungujú správne
  • Podpora zabezpečených protokolov a silné štandardy šifrovania
  • Dobrý pomer výkon / cena a záruka vrátenia peňazí
  • Dôveryhodný a renomovaný VPN poskytovateľ
  • Jurisdikcia pre bezpečnú ochranu súkromia (mimo krajín aliancie piatich očí, ako sú USA či Spojené kráľovstvo)

Nech sa páči, tu je rebríček najlepších VPN služieb pre Windows.


1

NordVPN

NordVPN pre Windows

NordVPN

2,99 € 11,99 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Na základe výsledkov našich testov a analýz je NordVPN v súčasnosti najlepšou VPN pre Windows. Ponúka nielen najlepší výkon, ktorý sme overili v našich testoch, ale má aj skvelú aplikáciu pre Windows, ktorá je nabitá funkciami.

Klepnutím na tlačidlo Rýchle pripojenie sa okamžite pripojíte k najlepšiemu dostupnému serveru VPN. Môžete tiež nastaviť, aby sa NordVPN spustil pri spustení zariadenia so systémom Windows alebo aby sa spustil vždy, keď sa pripojíte k hotspotu WiFi, čím vás ochráni pred nebezpečenstvom verejných WiFi sietí.

NordVPN má silnú politiku ochrany osobných údajov bez protokolovania, ktorá bola overená auditom tretej strany. Ich prebiehajúce partnerstvo v oblasti bezpečnostného auditu so spoločnosťou Versprite a verejný program Bug Bounty pomáhajú zaistiť, že aj v budúcnosti budú zachovávať tie najprísnejšie bezpečnostné štandardy pre vašu ochranu.

Ak máte záujem o súkromie pri používaní počítača so systémom Windows, NordVPN má čo ponúknuť:

Servery s dvojitým skokom – Šifrovanie vašej prevádzky cez dva samostatné VPN servery VPN poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia vašich údajov.
Servery cez sieť Tor – Sieť Tor poskytuje používateľom NordVPN ďalšiu vrstvu anonymity.
Threat Protection – Reklamy, sledovacie kódy a domény škodlivého softvéru sú bezpečnostné riziká, ktoré tiež spomaľujú vaše prehliadanie. NordVPN ich všetky blokuje cez túto funkciu.
NordLynx – Vlastná implementácia protokolu WireGuard od NordVPN. NordLynx, ktorý je k dispozícii pre počítače so systémom Windows, ponúka vynikajúce zabezpečenie a umožňuje mimoriadne rýchle pripojenie počítačom so systémom Windows.
Zahmlené servery – Ocitli ste sa na mieste, kde je blokovaný prístup k VPN službám? Zahmlené servery NordVPN maskujú váš VPN prenos, aby bol pre cenzorov neviditeľný.

Ste fanúšikom streamovania? Ak áno, NordVPN je skvelá voľba. Odblokuje množstvo regionálnych knižníc Netflixu po celom svete. Vďaka vynikajúcim rýchlostiam pripojenia získal NordVPN prvé miesto ako najlepšia VPN sieť pre torrentovanie, vďaka čomu je skvelou voľbou pre akúkoľvek aktivitu zdieľania súborov.

NordVPN ponúka plnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí a 24/7 live chat podporu priamo cez ich webovú stránku.

2

Surfshark VPN

Surfshark VPN pre Windows

Surfshark VPN

2,21 € 12,95 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Surfshark je ďalšia bezpečná, plne vybavená VPN služba pre operačný systém Windows, ktorú by ste mali zvážiť. Táto mladá VPN služba so sídlom na Britských Panenských ostrovoch ponúka vynikajúce funkcie a neobmedzené pripojenia za veľmi nízku cenu. Surfshark je jednou z najlacnejších VPN služieb na trhu a výkon pomer / cena je tak excelentný.

Táto VPNslužba bola spustená v roku 2018. Ponúka silné zabezpečenie a súkromie bez protokolovania. Medzi ďalšie funkcie zamerané na ochranu osobných údajov, ktoré nájdete v aplikácii pre Windows, patria:

Servery s dvojitým skokom – Šifrovanie vašej prevádzky cez dva samostatné servery VPN, čo poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia vašich údajov.
CleanWeb – Funkcia Surfshark, ktorá blokuje reklamy, sledovače a škodlivé domény (podobne ako Threat Protection od NordVPN).
Režim kamufláže – Verzia zahmlených serverov od Surfshark, ktorá skrýva VPN prenosy dát za bežné šifrovanie HTTPS, čím sa dokáže vyhnúť cenzúre.
WhiteLister – dáva vám kontrolu nad tým, ktorý internetový prenos prechádza cez VPN tunel (známe tiež ako rozdelený VPN tunel).

Surfshark je priateľské miesto pre každého, kto má rád streamovanie videa alebo torrenting. Podporuje všetky hlavné streamovacie služby, vrátane množstva rôznych knižníc Netflixu. Je to tiež skvelá sieť VPN pre Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime a mnoho ďalších možností streamovania. Torrenting je povolený na všetkých serveroch Surfshark a vzhľadom na rýchlosti prenosov funguje skvele.

Surfshark ponúka skvelé rýchlosti na väčšine serverov a dokonca často prekonáva aj ostatných lídrov na trhu. Výkon Surfshark je posilnený plnou podporou protokolu WireGuard a veľkou sieťou rýchlych serverov.

Aplikácia Surfshark pre Windows, ktorú sme testovali, bola jednoduchá, užívateľsky prívetivá a nenašli sme v nej žiadne chyby ani problémy.

NordVPN aj Surfshark teraz implementovali servery v RAM-móde pre vyššiu úroveň zabezpečenia. A podobne ako NordVPN, aj Surfshark podporuje širokú škálu protokolov VPN, vrátane OpenVPN, IKEv2 a WireGuard.

3

ExpressVPN

ExpressVPN pre Windows

ExpressVPN

6,67 $ 12,95 $
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Ďalšou skvelou službou pre Windows je ExpressVPN. Služba sídli na Britských Panenských ostrovoch, čo je výborná jurisdikcia na ochranu súkromia bez povinných zákonov o uchovávaní údajov. ExpressVPN je overený poskytovateľ VPN bez protokolov, ktorý prešiel nezávislými auditmi zabezpečenia a ochrany osobných údajov. Ponúka silné šifrovanie a bezpečné aplikácie pre váš počítač so systémom Windows a mnohé ďalšie zariadenia. Aplikácie ExpressVPN majú vstavanú ochranu proti úniku dát, funkciu rozdeleného tunela i funkciu sieťového zámku s prepínačom kill switch.

Ak hľadáte prístup k medzinárodným médiám, ako sú šport, filmy alebo televízne programy, ExpressVPN je skvelá voľba. ExpressVPN je v súčasnosti hodnotená ako jedna z najlepších VPN služieb pre Netflix, ale s prehľadom zvládne aj ďalšie väčšie či menšie streamovacie platformy.

Rovnako ako v prípade NordVPN a Surfshark, aj ExpressVPN prevádzkuje všetky servery v RAM-móde, aby sa zlepšila bezpečnosť údajov. Aplikácia ExpressVPN Windows VPN zabezpečuje vaše údaje pomocou šifry AES-256 a podporuje protokoly OpenVPN, IPsec a Lightway. Lightway je nový, samostatne vyvinutý protokol od ExpressVPN, ktorý má veľa podobností s WireGuard.

Ak potrebujete pomôcť, tak ExpressVPN vám ponúka 24/7 live chat priamo cez ich webovú stránku. Všetky plány predplatného ExpressVPN prichádzajú s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí bez akýchkoľvek otázok.

4

VyprVPN

VyprVPN pre Windows

VyprVPN

5 € 10 €
Zľava 50% pri ročnom predplatnom cez portál VPN365.SK

Ani služba VyprVPN nás na „oknách“ nesklamala. VyprVPN sa môže pochváliť prémiovými rýchlosťami s plnou podporou protokolu WireGuard. Používanie protokolu WireGuard v systéme Windows vám poskytne vynikajúce rýchlosti a spoľahlivosť.

VyprVPN obsahuje viacero bezpečnostných funkcií, ktoré nájdete pri všetkých špičkových službách pre Windows. Samozrejmosťou je prepínač kill switch, aby bola vaša prevádzka bezpečná aj v prípade výpadku pripojenia. Môžete si tiež vybrať medzi viacerými bezpečnými protokolmi. VyprVPN ponúka aj filter škodlivých stránok na blokovanie webových stránok, ktoré sú hostiteľmi škodlivého softvéru.

Aplikácia VyprVPN pre Windows je čistá, minimalistická a ľahko sa používa. V našich testoch fungovala bez akýchkoľvek problémov.

Ďalšou pozoruhodnou vlastnosťou VyprVPN je, že vlastní všetky servery vo svojej sieti. To znamená, že všetok hardvér je úplne pod kontrolou VyprVPN bez toho, aby sa spoliehal na prenájom tretích strán.

Poskytuje prístup ku všetkým hlavným streamovacím službám vrátane Netflix, Amazon Prime, BBC iPlayer a ďalších.

VyprVPN ponúka 10 súčasných pripojení a 24/7 podporu cez chat. A ak veci nefungujú podľa vašich predstáv, tak môžete využiť ich 30-dňovú záruku vrátenia peňazí pri všetkých plánoch.

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo