Rebríček najlepších VPN služieb

VPN (virtuálna privátna sieť) sa stáva stále viac vyhľadávaným riešením pre ľudí z celého sveta. Či už hľadáte súkromie a bezpečnosť v online prostredí alebo bezpečný a efektívny spôsob odblokovania webových stránok a streamovania médií, ideálnym riešením je kvalitná VPN služba. Na trhu sú aktuálne stovky VPN služieb, ale otázka znie – ako nájsť tú najlepšiu VPN službu pre Vaše jedinečné potreby?

Odpoveď nájdete v našom rebríčku najlepších VPN služieb, ktorý sme spracovali na základe nášho testovania.

Najlepšie VPN služby

Tento rok sa v našich testoch v najlepšom svetle predviedli nasledujúce VPN služby:

NordVPN – jedna z najlepších VPN služieb na trhu [ kupón so zľavou 57% ]
SurfShark – výborná VPN služba s veľmi dostupnými cenami [ kupón so zľavou 82% ]
ProtonVPN – VPN zo Švajčiarska s najväčším progresom [ kupón so zľavou 50% ]
ExpressVPN – dlhodobo bezpečná a spoľahlivá VPN služba [ kupón so zľavou 49% ]

Aj keď neexistuje žiadna univerzálna VPN služba, ktorá bude perfektná pre všetkých, tak zakúpením niektorej z VPN služieb, ktoré nájdete vyššie, nemôžete spraviť chybu. Ktorákoľvek z odporúčaných VPN služieb v našom prehľade môže byť pre Vás tou najlepšou – všetko záleží na vašich jedinečných potrebách.

Cieľom vytvorenia tohto prehľadu bolo identifikovať najkvalitnejšie VPN služby na trhu, ktoré spĺňajú minimálne nasledujúce kritériá:

  • Prešli všetkými testami bez zistenia únikov dát (úniky IP adries alebo úniky cez DNS)
  • Výborný výkon v celej serverovej sieti (rýchlosť a spoľahlivosť pripojenia)
  • Vysoko kvalitné VPN aplikácie so všetkými správne fungujúcimi funkcionalitami
  • Podporujú protokoly WireGuard, OpenVPN a ďalšie silné a overené štandardy šifrovania dát
  • Poskytujú záruku vrátenia peňazí (od 7 do 30 dní)
  • Dôveryhodní a osvedčení poskytovatelia VPN služieb s dobrou reputáciou
  • Umiestnenie v bezpečnej jurisdikcii v oblasti ochrany osobných údajov (mimo krajín Aliancie piatich očí – USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Austrália, Nový Zéland)

A tu už je rebríček najlepších VPN služieb:


1. NordVPN – aktuálny líder na trhu VPN služieb

Názov služby: NordVPN
Umiestnenie: Panama
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 3,49 €
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: NordVPN.com

NordVPN si udržuje vysoký štandard už dlhší čas, ale v posledných rokoch sa už jednoznačne zaradil medzi top služby v oblasti virtuálnych privátnych sietí a dokonca zvýšil svoj náskok pred viacerými konkurenčnými službami.

Ako jedna z prvých VPN služieb v minulosti implementovala do svojich produktov protokol NordLynx postavený na modernom a rýchlom bezpečnostnom protokole WireGuard. To dalo spoločnosti NordVPN (a jej používateľom) obrovskú výhodu v porovnaní s ostatnými poprednými službami. Nie je žiadnym prekvapením, že v našich testoch patrila medzi najrýchlejšie VPN takmer v každej krajine.

NordVPN má vo svojej ponuke mnoho ďalších funkcionalít na ochranu osobných údajov (a ešte vyššiu úroveň zabezpečenia):

  • Funkcia Threat Protection na blokovanie reklám, sledovacích kódov, malvéru a phishingových domén.
  • Double VPN servery pre šifrovanie prenosov dát cez dva servery (bez výraznej strati rýchlosti prenosov dát).
  • Servery Tor-over-VPN, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu šifrovania prostredníctvom siete Tor.

Služba má k dispozícii veľmi rýchlu a bezpečnú serverovú sieť. Všetky servery bežia v režime RAM-diskov (bez fyzických pevných diskov, využíva sa iba pamäť serverov).

Ďalším obrovským prínosom je skutočnosť, že spoločnosť NordVPN nedávno oznámila, že postupne zavádza vysokorýchlostné vlastné servery pre celú svoju sieť. Tieto servery budú mať priradenú šírku pásma až 10 Gbps a postupne ​​nahradia všetky servery, ktoré mala spoločnosť v prenájme od tretích strán.

V tejto chvíli má NordVPN okolo 5 400 serverov v 59 krajinách sveta.

Spoločnosť NordVPN tiež úspešne prešla viacerými nezávislými auditmi bezpečnosti, ktoré potvrdili, že jej činnosť je v súlade s pravidlami, ktoré uvádza vo svojich podmienkach používania. Má trvalé partnerstvo s audítorskou spoločnosťou Versprite, ktorá vykonáva bezpečnostné audity produktov a penetračné testy.

Vďaka špičkovým rýchlostiam a silnému zabezpečeniu je NordVPN najlepšie hodnotenou VPN službou pre torrenting a funguje tiež veľmi dobre pre všetky hlavné streamovacie služby, vrátane Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney Plus a ďalších. Aplikáciu NordVPN môžete tiež použiť, ak potrebujete VPN pre Firestick, Smart TV alebo herné konzoly.

NordVPN v ponuke aj tzv. zahmlievacie (obfuscated) servery, ktoré zakrývajú prenos dát cez VPN, podobne ako to robí bežné šifrovanie cez protokol HTTPS. Toto je užitočná funkcia na obchádzanie cenzúr v krajinách, ktoré používanie VPN zakazujú (napríklad pri použití VPN v Číne). Túto funkcionalitu je však možné použiť aj v školských sieťach alebo v zamestnaniach, ktoré sa tiež snažia blokovať prevádzku cez VPN siete.

Všetky predplatné NordVPN majú 30-dennú záruku vrátenia peňazí. Navyše pri dlhodobom predplatnom získate až 57%-nú zľavu, čo je iba 3,49 € za mesiac používania. To je excelentý pomer výkonu a ceny.

K dispozícii je skvelá nepretržitá podpora cez živý čet dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Detailnú recenziu služby NordVPN si môžete prečítať kliknutím tu.

NordVPN

3,49 € 11,99 €
Zľava až 57% pre čitateľov portálu VPN365

2. Surfshark VPN – Kométa v oblasti VPN služieb

Názov služby: Surfshark VPN
Umiestnenie: Britské Panenské ostrovy
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 2,30 €
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: SurfShark.com

Surfshark VPN, ktorá oficiálne odštartovala iba v roku 2018, zobrala svet VPN služieb útokom. Napriek tomu, že je relatívnym nováčikom, ponúka Surfshark množstvo zaujímavých funkcionalít, skvelé nastavenia ochrany pred únikmi dát, prístupom k mnohým streamovacím službám, vynikajúci výkon a to všetko za výbornú cenu. Navyše Surfshark prichádza s jednou veľkou výhodou, ktorú u väčšiny ostatných VPN služieb nenájdete – poskytuje neobmedzený počet pripojení.

Surfshark sídli na Britských Panenských ostrovoch a neprotokoluje absolútne žiadne dáta o vašej aktivite na internete, čo oficiálne overila nezávislá audítorská spoločnosť Cure53. Aplikácie Surfshark obsahujú dobré nastavenie ochrany pred únikom dát, aby sa zabezpečilo, že údaje zostanú šifrované a zabezpečené aj pri prípadných výpadkoch pripojenia k VPN serverom. K dispozícii je tiež funkcia CleanWeb na blokovanie reklám, sledovacích kódov a domén so škodlivým softvérom.

Podobne, ako naše ďalšie najlepšie odporúčané VPN služby, Surfshark teraz pre zvýšenie bezpečnosti spúšťa všetky servery v režime RAM-diskov (bez fyzických pevných diskov). Ponúka viacero konfigurácií serverov s dvojitou ochranou, čo umožňuje šifrovanie prenosu dát až cez dva VPN servery súčasne.

Aj Surfshark samozrejme používa modernú a vysoko bezpečnú verziu protokolu WireGuard a rýchlosti pripojenia a prenosov dát boli minimálne rovnako dobré ako pri službe NordVPN.

Ak chcete streamovať médiá či odblokovať webové stránky, Surfshark je skvelou voľbou s viac ako 3 200 servermi v 63 krajinách sveta. V súčasnosti podporuje viac ako 16 regionálnych knižníc Netflix, ako aj väčšinu ďalších streamovacích služieb vrátane BBC iPlayer, Hulu a Disney Plus. Je to zároveň skvelá VPN pre Android a iOS.

Surfshark naďalej získava veľkú popularitu a je silným konkurentom dvojice NordVPN a ExpressVPN. Zároveň je s dlhodobým predplatným jednou z najlacnejších VPN služieb na trhu. Službu môžete získať so zľavou 82%, čo je iba 2,30 € za mesiac používania. Aj v tomto prípade môžeme hovoriť o excelentnom pomere výkonu a ceny.

Všetky programy predplatného Surfshark sú s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. Samozrejmosťou je nepretržitá podpora cez živý čet.

Detailnú recenziu služby Surfshark VPN si môžete prečítať kliknutím tu.

Surfshark VPN

2,30 € 12,95 €
Zľava až 82% pre čitateľov portálu VPN365

3. ProtonVPN – VPN služba s najväčším progresom

ProtonVPN

Názov služby: ProtonVPN
Umiestnenie: Švajčiarsko
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 4,99 €
Podpora: živý čet, email
Refundácia: 30 dní (alikvótna čiastka)
Web stránka: ProtonVPN.com

ProtonVPN mala od svojho spustenia v roku 2017 svoju kvalitu a pravidelne sa umiestňovala v top desiatke VPN služieb, ktoré sme odporúčali našim čitateľom. Bola to však bezpečná e-mailová služba ProtonMail, ktorá v portfóliu produktov od spoločnosti Proton Technologies vždy excelovala. Posledné roky však všetko zmenili, keď služba prišla s množstvom inovácií, ktoré ju posunuli na najvyššiu úroveň.

Hneď na začiatku januára 2021 prišla funkcionalita NetShield, ktorej úlohou je blokovanie malvéru, reklám a sledovacích kódov na web stránkach. NetShield je dostupný na systémoch Android, iOS, macOS a Windows. NetShield ponúka dve úrovne ochrany. Prvá úroveň zabraňuje vášmu prehliadaču načítať zdroje z domén, ktoré sú hostiteľmi malvéru, spyvéru alebo iného škodlivého softvéru. Ochrana pred malvérom je predvolene zapnutá. Druhá úroveň blokuje aj reklamy a sledovacie kódy.

V júni 2021 bola vypustená nová aplikácia pre systémy Linux. Vyznačuje sa elegantným a plne funkčným grafickým používateľským rozhraním, ktoré výrazne uľahčuje jej používanie. ProtonVPN je jediná VPN služba, ktorá ponúka plnohodnotnú a bezplatnú linuxovú aplikáciu s otvoreným zdrojom.

V júli 2021 spustila spoločnosť funkcionalitu VPN Accelerator, ktorá zlepšuje stabilitu VPN pripojenia a v určitých situáciách môže zvýšiť rýchlosť prenosov dát o viac ako 400 %. VPN Accelerator je jedinečnou technológiou služby ProtonVPN a mal by lepšie využívať možnosti veľkej siete VPN serverov, ktorú má spoločnosť k dispozícii. Ak ste technický typ a zaujímajú vás technické informácie o tejto službe, tak viac nájdete tu.

V októbri 2021 spoločnosť zapracovala do svojich produktov moderý, rýchly a bezpečný protokol WireGuard. Výhodou tohto protokolu sú vyššie rýchlosti, takmer okamžité pripojenia k serverom, lepší výkon a vyššia výdrž batérie pre vaše zariadenia. WireGuard je extrémne rýchly a ľahký, má otvorený zdrojový kód a v kombinácii s technológiou VPN Accelerator je ďalším veľkým výkonnostným posunom smerom vpred. WireGuard je predvoleným protokolom prostredníctvom technológie Smart Protocol pre všetkých používateľov ProtonVPN na systémoch Windows, macOS, iPhone / iPad, Android, Chromebook a Android TV.

Na konci októbra 2021 ProtonVPN expandoval už do 63 krajín sveta, keď postupne pribudli Filipíny, Vietnam, Kambodža, Egypt, Nigéria a Gruzínsko. Pri týchto serveroch sa použila technológia Smart Routing, pri ktorej server nie je fyzicky v danej krajine, ale používa sa virtuálne umiestnenie. Podobne sa rieši aj pripojenie v iných problematických krajinách ako je Brazília, Južná Kórea a Taiwan. Sieť sa tiež rozšírila o štyri nové servery v dátovom centre v Limassole na Cypre.

Rovnako v októbri 2021 spustil ProtonVPN živý čet. Používatelia sa už nemusia spoliehať iba na online formulár na stránke a následnú e-mailovú komunikáciu. Každý používateľ s predplatenou službou môže teraz získať pomoc a odpovede na svoje otázky v reálnom čase prostredníctvom živého rozhovoru s tímom podpory. Podpora je dostupná v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00.

ProtonVPN odstránila takmer všetky problémy, ktoré sme jej v minulosti vyčítali a samotné VPN aplikácie prešli počas roka tiež viacerými vylepšeniami a funkčne, dizajnovo i jednoduchým spôsobom používania predstavujú to najlepšie, čo aktuálne medzi VPN službami môžeme nájsť.

Namerané rýchlosti prenosov dát vedeli konkurovať najlepším hráčom na trhu, čo v minulosti tiež nebolo štandardom.

V apríli 2022 prešla služba externým auditom renomovanej spoločnosti Securitum, ktorá potvrdila, že ProtonVPN je skutočne službou bez protokolovania aktivít svojich zákazníkov.

Služba je pri dlhodobom predplatnom dostupná so zľavou 50%, čo je iba 4,99 € za mesiac používania.

Detailnú recenziu služby ProtonVPN si môžete prečítať kliknutím tu.

ProtonVPN

4,99 € 9,99 €
Zľava až 50% pre čitateľov portálu VPN365

4. ExpressVPN – Kvalitná stálica medzi VPN službami

Názov služby: ExpressVPN
Umiestnenie: Britské Panenské ostrovy
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 6,67 $
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: ExpressVPN.com

Na preplnenom trhu VPN poskytovateľov si ExpressVPN zachováva veľmi vysoký štandard a dlhodobo si udržuje najvyššie postavenie v oblasti anonymity a bezpečnosti na internete. Kým množstvo VPN služieb bojuje s viacerými chybami a problémami, ExpressVPN poskytuje konzistentne kvalitné služby už niekoľko rokov.

ExpressVPN ponúka vlastný protokol Lightway, na rozdiel od ostatných služieb, ktoré sa spoliehajú na všeobecne dostupný protokol WireGuard. Lightway však má otvorený zdrojový kód, ktorý si tak môže skontrolovať ktokoľvek. Vývojári ExpressVPN zjavne odviedli dobrú prácu, keďže rýchlosti prenosov dát s týmto protokolom sú na veľmi vysokej úrovni. V porovnávacích testoch sme zistili, že protokol Lightway ponúka vyššiu rýchlosť i spoľahlivosť ako protokol OpenVPN a zároveň veľmi podobné výsledky ako obľúbený WireGuard.

ExpressVPN poskytuje sieť serverov s vysokým zabezpečením na 160 miestach v 94 krajinách sveta (viac ako 3000 serverov). Rovnako ako NordVPN a Surfshark aj ExpressVPN pre zabezpečenie údajov spúšťa všetky servery v režimoch RAM-diskov (bez fyzických pevných diskov) s označením TrustedServer. Táto technológia prešla nezávislým auditom spoločnosti PricewaterhouseCoopers, ktorá tiež overovala a úspešne potvrdila dodržiavanie politiky služby bez protokolovania aktivít používateľov.

Okrem bezpečnosti vyniká ExpressVPN aj v oblasti streamovania. Je to jedna z najlepších VPN služieb pre Netflix a poskytuje nepretržitý prístup k jeho mnohým regionálnym knižniciam. ExpressVPN si tiež dobre poradí s Disney Plus a Hulu, ale aj so službou BBC iPlayer.

Ponúka minimalistické VPN aplikácie s prehľadným dizajnom, ktoré sú veľmi spoľahlivé. Aj keď je ExpressVPN o niečo nákladnejší ako niektoré z našich ďalších odporúčaných VPN služieb, pre všetkých používateľov zostáva bezpečnou a spoľahlivou voľbou.

Všetky programy predplatného prichádzajú s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. ExpressVPN poskytuje nepretržitú podporu živého chatu a mnoho video sprievodcov.

Dlhodobé predplatné služby môžete získať so zľavou 49%, čo je 6,67 $ za mesiac používania.

Detailnú recenziu služby ExpressVPN si môžete prečítať kliknutím tu.

ExpressVPN

6,67 $ 12,95 $
Zľava až 49% pre čitateľov portálu VPN365
VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo