Rebríček najlepších VPN služieb

VPN (virtuálna privátna sieť) sa stáva stále viac vyhľadávaným riešením pre ľudí z celého sveta. Či už hľadáte súkromie a bezpečnosť v online prostredí alebo bezpečný a efektívny spôsob odblokovania webových stránok a streamovania médií, ideálnym riešením je kvalitná VPN služba. Na trhu sú aktuálne stovky VPN služieb, ale otázka znie – ako nájsť tú najlepšiu VPN službu pre Vaše jedinečné potreby?

Odpoveď nájdete v našom rebríčku najlepších VPN služieb, ktorý sme spracovali na základe nášho testovania.

Najlepšie VPN služby

Tento rok sa v našich testoch v najlepšom svetle predviedli nasledujúce VPN služby:

NordVPN – jedna z najlepších VPN služieb na trhu [ kupón so zľavou 61% ]
SurfShark VPN – výborná VPN služba s veľmi dostupnými cenami [ kupón so zľavou 82% ]
Atlas VPN – lacná VPN služba ideálna pre streaming [ kupón so zľavou 85% ]
ExpressVPN – dlhodobo bezpečná a spoľahlivá VPN služba [ kupón so zľavou 49% ]

Aj keď neexistuje žiadna univerzálna VPN služba, ktorá bude perfektná pre všetkých, tak zakúpením niektorej z VPN služieb, ktoré nájdete vyššie, nemôžete spraviť chybu. Ktorákoľvek z odporúčaných VPN služieb v našom prehľade môže byť pre Vás tou najlepšou – všetko záleží na vašich jedinečných potrebách.

Cieľom vytvorenia tohto prehľadu bolo identifikovať najkvalitnejšie VPN služby na trhu, ktoré spĺňajú minimálne nasledujúce kritériá:

  • Prešli všetkými testami bez zistenia únikov dát (úniky IP adries alebo úniky cez DNS)
  • Výborný výkon v celej serverovej sieti (rýchlosť a spoľahlivosť pripojenia)
  • Vysoko kvalitné VPN aplikácie so všetkými správne fungujúcimi funkcionalitami
  • Podporujú protokoly WireGuard, OpenVPN a ďalšie silné a overené štandardy šifrovania dát
  • Poskytujú záruku vrátenia peňazí (od 7 do 30 dní)
  • Dôveryhodní a osvedčení poskytovatelia VPN služieb s dobrou reputáciou
  • Umiestnenie v bezpečnej jurisdikcii v oblasti ochrany osobných údajov (mimo krajín Aliancie piatich očí – USA, Kanada, Spojené kráľovstvo, Austrália, Nový Zéland) (výnimku sme spravili pri službe Atlas VPN, ktorú odporúčame primárne pre streamovanie a torrenting)

A tu už je rebríček najlepších VPN služieb:


1. NordVPN – aktuálny líder na trhu VPN služieb

Názov služby: NordVPN
Umiestnenie: Panama
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 3,19 €
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: NordVPN.com

NordVPN si udržuje vysoký štandard už dlhší čas, ale v posledných rokoch sa už jednoznačne zaradil medzi top služby v oblasti virtuálnych privátnych sietí a dokonca zvýšil svoj náskok pred viacerými konkurenčnými službami.

Ako jedna z prvých VPN služieb v minulosti implementovala do svojich produktov protokol NordLynx postavený na modernom a rýchlom bezpečnostnom protokole WireGuard. To dalo spoločnosti NordVPN (a jej používateľom) obrovskú výhodu v porovnaní s ostatnými poprednými službami. Nie je žiadnym prekvapením, že v našich testoch patrila medzi najrýchlejšie VPN takmer v každej krajine.

NordVPN má vo svojej ponuke mnoho ďalších funkcionalít na ochranu osobných údajov (a ešte vyššiu úroveň zabezpečenia):

  • Funkcia Threat Protection na blokovanie reklám, sledovacích kódov, malvéru a phishingových domén.
  • Double VPN servery pre šifrovanie prenosov dát cez dva servery (bez výraznej strati rýchlosti prenosov dát).
  • Servery Tor-over-VPN, ktoré pridávajú ďalšiu vrstvu šifrovania prostredníctvom siete Tor.

Služba má k dispozícii veľmi rýchlu a bezpečnú serverovú sieť. Všetky servery bežia v režime RAM-diskov (bez fyzických pevných diskov, využíva sa iba pamäť serverov).

Ďalším obrovským prínosom je skutočnosť, že spoločnosť NordVPN nedávno oznámila, že postupne zavádza vysokorýchlostné vlastné servery pre celú svoju sieť. Tieto servery budú mať priradenú šírku pásma až 10 Gbps a postupne ​​nahradia všetky servery, ktoré mala spoločnosť v prenájme od tretích strán.

V tejto chvíli má NordVPN okolo 5 400 serverov v 59 krajinách sveta.

Spoločnosť NordVPN tiež úspešne prešla viacerými nezávislými auditmi bezpečnosti, ktoré potvrdili, že jej činnosť je v súlade s pravidlami, ktoré uvádza vo svojich podmienkach používania. Má trvalé partnerstvo s audítorskou spoločnosťou Versprite, ktorá vykonáva bezpečnostné audity produktov a penetračné testy.

Vďaka špičkovým rýchlostiam a silnému zabezpečeniu je NordVPN najlepšie hodnotenou VPN službou pre torrenting a funguje tiež veľmi dobre pre všetky hlavné streamovacie služby, vrátane Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney Plus a ďalších. Aplikáciu NordVPN môžete tiež použiť, ak potrebujete VPN pre Firestick, Smart TV alebo herné konzoly.

NordVPN v ponuke aj tzv. zahmlievacie (obfuscated) servery, ktoré zakrývajú prenos dát cez VPN, podobne ako to robí bežné šifrovanie cez protokol HTTPS. Toto je užitočná funkcia na obchádzanie cenzúr v krajinách, ktoré používanie VPN zakazujú (napríklad pri použití VPN v Číne). Túto funkcionalitu je však možné použiť aj v školských sieťach alebo v zamestnaniach, ktoré sa tiež snažia blokovať prevádzku cez VPN siete.

Všetky predplatné NordVPN majú 30-dennú záruku vrátenia peňazí. Navyše pri dlhodobom predplatnom získate až 61%-nú zľavu, čo je iba 3,19 € za mesiac používania. To je excelentý pomer výkonu a ceny.

K dispozícii je skvelá nepretržitá podpora cez živý čet dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni.

Detailnú recenziu služby NordVPN si môžete prečítať kliknutím tu.

NordVPN

3,19 € 11,99 €
Zľava až 61% pre čitateľov portálu VPN365

2. Surfshark VPN – Kométa v oblasti VPN služieb

Názov služby: Surfshark VPN
Umiestnenie: Britské Panenské ostrovy
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 2,30 €
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: SurfShark.com

Surfshark VPN, ktorá oficiálne odštartovala iba v roku 2018, zobrala svet VPN služieb útokom. Napriek tomu, že je relatívnym nováčikom, ponúka Surfshark množstvo zaujímavých funkcionalít, skvelé nastavenia ochrany pred únikmi dát, prístupom k mnohým streamovacím službám, vynikajúci výkon a to všetko za výbornú cenu. Navyše Surfshark prichádza s jednou veľkou výhodou, ktorú u väčšiny ostatných VPN služieb nenájdete – poskytuje neobmedzený počet pripojení.

Surfshark sídli na Britských Panenských ostrovoch a neprotokoluje absolútne žiadne dáta o vašej aktivite na internete, čo oficiálne overila nezávislá audítorská spoločnosť Cure53. Aplikácie Surfshark obsahujú dobré nastavenie ochrany pred únikom dát, aby sa zabezpečilo, že údaje zostanú šifrované a zabezpečené aj pri prípadných výpadkoch pripojenia k VPN serverom. K dispozícii je tiež funkcia CleanWeb na blokovanie reklám, sledovacích kódov a domén so škodlivým softvérom.

Podobne, ako naše ďalšie najlepšie odporúčané VPN služby, Surfshark teraz pre zvýšenie bezpečnosti spúšťa všetky servery v režime RAM-diskov (bez fyzických pevných diskov). Ponúka viacero konfigurácií serverov s dvojitou ochranou, čo umožňuje šifrovanie prenosu dát až cez dva VPN servery súčasne.

Aj Surfshark samozrejme používa modernú a vysoko bezpečnú verziu protokolu WireGuard a rýchlosti pripojenia a prenosov dát boli minimálne rovnako dobré ako pri službe NordVPN.

Ak chcete streamovať médiá či odblokovať webové stránky, Surfshark je skvelou voľbou s viac ako 3 200 servermi v 63 krajinách sveta. V súčasnosti podporuje viac ako 16 regionálnych knižníc Netflix, ako aj väčšinu ďalších streamovacích služieb vrátane BBC iPlayer, Hulu a Disney Plus. Je to zároveň skvelá VPN pre Android a iOS.

Surfshark naďalej získava veľkú popularitu a je silným konkurentom dvojice NordVPN a ExpressVPN. Zároveň je s dlhodobým predplatným jednou z najlacnejších VPN služieb na trhu. Službu môžete získať so zľavou 82%, čo je iba 2,30 € za mesiac používania. Aj v tomto prípade môžeme hovoriť o excelentnom pomere výkonu a ceny.

Všetky programy predplatného Surfshark sú s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. Samozrejmosťou je nepretržitá podpora cez živý čet.

Detailnú recenziu služby Surfshark VPN si môžete prečítať kliknutím tu.

Surfshark VPN

2,30 € 12,95 €
Zľava až 82% pre čitateľov portálu VPN365

3. Atlas VPN – Lacná služba, ktorá je ideálna pre streaming

Atlas VPN Logo

Názov služby: Atlas VPN
Umiestnenie: USA
Logovanie: žiadne
Cena: od 1,71 €
Podpora: živý čet, email
Refundácia: 30 dní
Web stránka: AtlasVPN.com

Atlas VPN je lacná VPN služba, ktorá na ochranu vašich údajov používa silné šifrovanie a bezpečný protokol WireGuard VPN. Je službou bez logovania (hoci to zatiaľ nebolo potvrdené auditom tretej strany) a stojí za ňou spoločnosť Nord Security, vysokopostavená firma v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorá vlastní aj NordVPN. Aj preto očakávame, že Atlas VPN sa bude rýchlo zlepšovať.

Atlas VPN má dobrú kvalitu, a to aj napriek tomu, že je pomerne novou službou na trhu. Je dostatočne rýchla na bezproblémové streamovanie obsahu z Netflixu a iných streamovacích služieb. Tiež je ju možné použiť na sťahovanie súborov.

Existuje aj bezplatná verzia Atlas VPN. Funguje dobre a nemusíte sa obávať o bezpečnosť alebo súkromie svojich údajov, ale rovnako ako u väčšiny bezplatných služieb je výrazne obmedzená. Získate prístup len k malému počtu VPN serverov a ste obmedzený na prenos maximálne 5 GB dát mesačne.

Jedinou nevýhodou služby Atlas VPN je, že sa nachádza v jurisdikcii USA. To predstavuje riziko, pretože americká vláda môže prinútiť spoločnosti podliehajúce jej jurisdikcii, aby zaznamenávali údaje používateľov bez ohľadu na to, čo hovoria vlastné zásady spoločnosti. Aj preto službu odporúčame používať hlavne v oblasti streamovania a torrentingu. Ak hľadáte vysokú bezpečnosť, tak odporúčame služby NordVPN a Surfshark VPN.

Detailnú recenziu služby Atlas VPN si môžete prečítať kliknutím tu.

Atlas VPN

1,71 € 9,69 €
Zľava až 85% pre čitateľov portálu VPN365

4. ExpressVPN – Kvalitná stálica medzi VPN službami

Názov služby: ExpressVPN
Umiestnenie: Britské Panenské ostrovy
Logovanie: žiadne (auditované)
Cena: od 6,67 $
Podpora: živý čet 24/7
Refundácia: 30 dní
Web stránka: ExpressVPN.com

Na preplnenom trhu VPN poskytovateľov si ExpressVPN zachováva veľmi vysoký štandard a dlhodobo si udržuje najvyššie postavenie v oblasti anonymity a bezpečnosti na internete. Kým množstvo VPN služieb bojuje s viacerými chybami a problémami, ExpressVPN poskytuje konzistentne kvalitné služby už niekoľko rokov.

ExpressVPN ponúka vlastný protokol Lightway, na rozdiel od ostatných služieb, ktoré sa spoliehajú na všeobecne dostupný protokol WireGuard. Lightway však má otvorený zdrojový kód, ktorý si tak môže skontrolovať ktokoľvek. Vývojári ExpressVPN zjavne odviedli dobrú prácu, keďže rýchlosti prenosov dát s týmto protokolom sú na veľmi vysokej úrovni. V porovnávacích testoch sme zistili, že protokol Lightway ponúka vyššiu rýchlosť i spoľahlivosť ako protokol OpenVPN a zároveň veľmi podobné výsledky ako obľúbený WireGuard.

ExpressVPN poskytuje sieť serverov s vysokým zabezpečením na 160 miestach v 94 krajinách sveta (viac ako 3000 serverov). Rovnako ako NordVPN a Surfshark aj ExpressVPN pre zabezpečenie údajov spúšťa všetky servery v režimoch RAM-diskov (bez fyzických pevných diskov) s označením TrustedServer. Táto technológia prešla nezávislým auditom spoločnosti PricewaterhouseCoopers, ktorá tiež overovala a úspešne potvrdila dodržiavanie politiky služby bez protokolovania aktivít používateľov.

Okrem bezpečnosti vyniká ExpressVPN aj v oblasti streamovania. Je to jedna z najlepších VPN služieb pre Netflix a poskytuje nepretržitý prístup k jeho mnohým regionálnym knižniciam. ExpressVPN si tiež dobre poradí s Disney Plus a Hulu, ale aj so službou BBC iPlayer.

Ponúka minimalistické VPN aplikácie s prehľadným dizajnom, ktoré sú veľmi spoľahlivé. Aj keď je ExpressVPN o niečo nákladnejší ako niektoré z našich ďalších odporúčaných VPN služieb, pre všetkých používateľov zostáva bezpečnou a spoľahlivou voľbou.

Všetky programy predplatného prichádzajú s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. ExpressVPN poskytuje nepretržitú podporu živého chatu a mnoho video sprievodcov.

Dlhodobé predplatné služby môžete získať so zľavou 49%, čo je 6,67 $ za mesiac používania.

Detailnú recenziu služby ExpressVPN si môžete prečítať kliknutím tu.

ExpressVPN

6,67 $ 12,95 $
Zľava až 49% pre čitateľov portálu VPN365
VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo