Netflix – ako vyťažiť maximum zo streamovacej služby použitím VPN

Americká knižnica Netflixu ponúka oveľa bohatší obsah ako regionálne knižnice tejto služby v iných krajinách. Aj preto fanúšikovia často využívajú VPN služby, aby sa dostali k obsahu, ktorý vo svojej krajine nenájdu alebo ho tam nájdu o niekoľko mesiacov neskôr.

Vedeli ste, že…
…americká knižnica Netflixu obsahuje takmer 6000 titulov – 4035 filmov a 1844 seriálov.

Netflix cez VPN

V našich testoch si najlepšie so streamovaním obsahu Netflix vo viacerých krajinách poradili nasledujúce VPN služby:

Ako sledovať NETFLIX s VPN službou
Ako začať sledovať streamovaciu službu Netflix s použitím VPN služby v piatich krokoch.
Kúpte si predplatné Netflix
Ak chcete sledovať Netflix, budete potrebovať platné predplatné pre túto službu.

Cena Netflixu začína od 7,99 eur mesačne za predplatné Basic až do 11,99 eur mesačne za predplatné Premium.
Získajte predplatné vybranej VPN služby
Ak ste nový používateľ, zaregistrujte sa do vybranej VPN služby a zakúpte si predplatné:

NordVPN so zľavou až 63% za 2,99 € mesačne
Surfshark VPN so zľavou až 84% za 2,05 € mesačne
Atlas VPN so zľavou až 85% za 1,45 € mesačne
Nainštalujte si VPN aplikáciu (klienta)
Musíte si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu (klienta) pre váš operačný systém.

Svoje obľúbené relácie budete môcť bezpečne streamovať na všetkých zariadeniach, na ktorých je streamovacia služba dostupná.
Spustite VPN aplikáciu
Spustite aplikáciu (klienta) VPN služby a pripojte sa k serveru umiestnenému v USA (ak chcete získať obsah americkej knižnice Netflixu).
Sledujte a užívajte si zábavu s Netflix
Teraz už iba oddychujte a relaxujte pri sledovaní služby Netflix s VPN!

Prajeme príjemnú zábavu!

Ak máte problémy so sledovaním Netflix, skúste:

– Reštartovať VPN aplikáciu a spustiť nové VPN pripojenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača
– Použiť iný prehliadač
– Reštartovať svoje zariadenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS

Upozornenie: Služba Netflix nemusí vždy fungovať. Ak ste vyskúšali všetky možnosti a stále máte problémy, skúste kontaktovať tím podpory vybranej VPN služby.

Aktuálny stav Netflix

Netflix je nielen najznámejším menom v oblasti streamovania, ale je aj jednou z najcennejších značiek na svete. Počas niekoľkých posledných rokov však mnohí z jeho obsahových partnerov odišli, aby spustili svoje vlastné streamovacie služby a niektoré z jeho najväčších titulov sa odsťahovali na iné platformy. Priatelia išli na HBO Max, Once Upon a Time na Disney+ a The Office na Peacock. To všetko približne do roka od spustenia týchto titulov.

Napriek vykázaniu straty 200 tisíc predplatiteľov za 12-mesačné obdobie, je Netflix s viac ako 221 miliónmi predplatiteľov na celom svete stále najpopulárnejšou streamovacou službou na svete.

V roku 2018 digitálny korešpondent CNN Paul R. La Monica nazval Netflix „kráľom všetkých médií“. A minulý rok, keď streamer získal najviac cien Emmy (44), sa zdalo, že tento titul je zaslúžený. Za rok sa však môže veľa zmeniť a tento rok HBO a HBO Max ovládli odovzdávanie televíznych cien Emmy s 37 cenami, kým Netflix získal iba 26.

História Netflixu siaha až do konca 90. rokov. Vo svojich prvých rokoch bol Netflix poštovou službou požičovne DVD. Zakladateľ Reed Hastings však nikdy nemal v úmysle zostať iba pri požičovni DVD a od začiatku sa zameriaval na streamovanie.

Keď Hastings v roku 1999 priviedol Teda Sarandosa, aby spravoval obsahovú knižnicu Netflixu, vysvetlil mu, že má v úmysle prejsť na streamovanie – odtiaľ vznikol názov Netflix. Spoločnosť mnoho rokov odkladala spustenie svojej streamovacej služby – až do leta 2007 – a potom okamžite začala s agresívnou stratégiou expanzie.

Pôvodne bola služba k dispozícii iba v Spojených štátoch, územie Netflixu sa však postupne rozširovalo do každého kúta planéty. Na svete sú momentálne iba 4 krajiny, kde Netflix nie je dostupný – Čína, Severná Kórea, Sýria a Krym.

netflix vpn

Dostupnosť a cena

Cena služby v Európe

BASIC

1 zariadenie, nie je dostupné HD, Ultra HD ani 4K

7,99 EUR mesačne

STANDARD

2 zariadenia, nie je dostupné Ultra HD ani 4K

9,99 EUR mesačne

PREMIUM

4 zariadenia

11,99 EUR mesačne

Cena služby v USA

BASIC

1 zariadenie, nie je dostupné HD, Ultra HD ani 4K

9,99 USD mesačne

STANDARD

2 zariadenia, nie je dostupné Ultra HD ani 4K

15,49 USD mesačne

PREMIUM

4 zariadenia

19,99 USD mesačne

Vzhľad a funkcie

Rozhranie Netflixu je veľmi profesionálne spracované a patrí k najlepším medzi streamovacími službami.

Netflix môžete podľa typu predplatného sledovať na jednom alebo až štyroch zariadeniach súčasne a umožňuje vytvoriť 4 profily. K dispozícii je rodičovský zámok a tituly je možné na mobilných zariadeniach stiahnuť pre offline sledovanie. Netflix už má viac ako 1000 titulov v 4K kvalite, štandardom je rozlíšenie 1080p HD. Pri viacerých tituloch je k dispozícii aj zvuk Dolby Vision či Dolby Atmos.

Pri väčšine titulov nájdete množstvo jazykov, či už ide o dabing alebo titulky.

Služba podporuje nasledujúce zariadenia:

Amazon Fire TV
Apple TV
Google Chromecast (Google Cast)
Roku
Android TV
iPhone/iPad (iOS 14.0+)
Android Phone/Tablet (4.4+)
Mac
Windows
PlayStation
Xbox
Nintendo (Wii, Wii U, 3DS)
LG Smart TV (webOS 3.0+)
Samsung Smart TV (2016+)
Sony Smart TV
VIZIO Smart TV (2016+)

Ponuka filmov a seriálov

Netflix má mimoriadne široký katalóg videoobsahu, ktorý sa však neustále mení. Relácie dostupné jeden deň, môžu byť na druhý deň preč. Netflix už stratil mnoho zo svojich najsledovanejších relácií a s príchodom ďalších streamovacích platforiem sa bude musieť v nasledujúcich rokoch viac spoliehať na svoj pôvodný obsah.

Netflix je však so svojou pôvodnou produkciou v dobrej pozícii, pričom mnohé tituly sa stali fenoménom dnešnej doby. Tento pôsobivý zoznam obsahuje tituly ako Black Mirror, Bojack Horseman, Dead to Me, Locke and Key, Never Have I Ever, Orange Is the New Black, Ozark, Russian Doll, Stranger Things, The Crown, The Stranger, The Umbrella Academy a The Witcher. Mnohé z týchto titulov, vrátane I Care A Lot, Ma Rainey’s Black Bottom, The Crown, The Trial of the Chicago 7 a The Queen’s Gambit, získali ocenenia na Zlatých glóbusoch 2021.

netflix slovensko

Netflix produkuje aj celovečerné filmy, komediálne špeciály a dokumenty. Dobré recenzie získal napríklad El Camino: A Breaking Bad Movie. Ďalším príkladom je The Irishman Martina Scorseseho.

Netflix si však už nemôže užívať svoj kedysi nedotknuteľný stav, pokiaľ ide o pôvodnú tvorbu. HBO malo vždy výbornú vlastnú tvorbu, ale postupne pribúdajú aj ďalší hráči. Amazon Prime Video či Hulu už ponúkajú vo svojej knižnici mnoho výborných vlastných titulov. Apple TV+ a Disney+ tiež sľubujú množstvo pripravovaného originálneho obsahu. Ďalšie streamingové služby začínajú ponúkať vybrané živé športové prenosy, čomu sa Netflix nemôže rovnať.

Netflix sa v poslednom čase začal špecializovať na dokumentárne filmy zo života celebrít, ktoré získavajú nominácie na ocenenia. Od dokumentárneho filmu Miss Americana: Taylor Swift, cez Becoming o Michelle Obamovej až po film o Beyoncé, ktorý získal cenu Grammy. Za osobitnú zmienku stojí zbierka Black Lives Matter, ktorá obsahuje tituly ako What Happened Miss Simone?, Quincy, The Two Killings of Sam Cooke a 13th. V ponuke nájdete aj dokumenty o prírode, ako napríklad kontroverzný Blackfish, ale aj ďalšie úspešné tituly ako napríklad Being Elmo a FYRE, dokument o katastrofálnom festivale Fyre v roku 2017.

Knižnica obsahuje aj množstvo skutočných kriminálnych dokumentov ako Amanda Knox, Long Shot a American Murder: The Family Next Door. Ak hľadáte niečo trochu povznášajúce, Netflix ponúka tituly ako My Octopus Teacher a The Speed ​​Cubers, dokument o konkurentoch Rubikovej kocky. Športoví fanúšikovia by si mali pozrieť viacdielny dokument The Last Dance, ktorý pokrýva poslednú sezónu Michaela Jordana s Chicago Bulls.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo