NordPass – veľká recenzia bezpečného správcu hesiel (2021)

NordPass je novým produktom na scéne zabezpečených správcov hesiel. Súrodenec NordVPN, veľmi populárnej VPN služby, s prehľadom pokoril všetkých svojich konkurentov, ktorí na trhu pôsobia už niekoľko rokov.

Tu je rýchly sumár funkcií, ktoré NordPass ponúka:

 • Aplikácie pre Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android a popredné webové prehliadače
 • Pokročilé šifrovanie XChaCha20 a algoritmy Argon2 pre vynikajúce zabezpečenie
 • Architektúra riešenia, ktorá zaručuje, že ani NordPass nebude môcť čítať vaše údaje
 • Flexibilné možnosti autentifikácie vrátane 2FA a biometrie
 • Zabezpečený import / export / zdieľanie hesiel
 • Sídli v Paname, ktorá je ideálnym miestom na ochranu vášho súkromia
 • Prevádzkované renomovanou spoločnosťou, ktorá vytvorila aj službu NordVPN

Informácie o spoločnosti

Tefincom S.A., materská spoločnosť správcu hesiel NordPass, začala svoju činnosť v roku 2012 vytvorením produktu NordVPN. Spoločnosť sídli v Paname. Panama nie je súčasťou aliancie 5 očí / 9 očí / 14 očí a nemá žiadne zákony ohľadom uchovávania dát používateľov. Vďaka tomu je Panama jedným z najlepších miest na svete pre činnosť spoločnosti, ktorá chce prevádzkovať súkromné a bezpečné produkty.

Tefincom má globálny tím zamestnancov, spoločnosť však zostáva pod jurisdikciou Panamy. To platí aj pre ďalšie produkty v ich portfóliu, vrátane NordVPN a NordLocker.

Pokiaľ ide o budovanie dôvery k produktu, tak NordPass prešiel nezávislým bezpečnostným auditom, rovnako ako jeho súrodenec NordVPN (auditovaná VPN služba bez protokolovania).

[letsinfoup]

Bezpečnostné audity NordPass

Rovnako ako niektorí ďalší z najlepších správcov hesiel, tak aj produkt NordPass sa podrobil úplným bezpečnostným auditom. Vo februári 2020 audit vykonala nemecká IT spoločnosť Cure53, ktorá v posledných rokoch vykonala aj audity Bitwardenu a niekoľkým ďalším bezpečnostným službám. Ako dopadol NordPass pri audite? Správa Cure53 uviedla nasledujúce:

Boli urobené početné pozitívne pozorovania v súvislosti s úrovňou detailov a dodržiavaním špecifikácie, čitateľnosti kódu a implementácie, celkovej bezpečnosti desktopovej aplikácie, rozšírenia prehliadača, ako aj aplikácií NordPass pre iOS a Android.

Aplikácie NordPass

Samotné aplikácie je možné inštalovať na nasledujúce systémy a zariadenia:

 • Operačné systémy Windows, Mac OS a Linux
 • Mobilné zariadenia so systémom Android a iOS
 • Rozšírenia internetových prehľadávačov Chrome, Firefox, Opera, Brave, Edge, Vivaldi a ďalšie postavené na platforme Chromium

Mobilné aplikácie NordPass

Mobilné aplikácie sú atraktívne a majú vynikajúce vlastnosti. Recenzie používateľov v príslušných obchodoch s aplikáciami sú v čase tejto kontroly trochu zmiešané. Môžeme však predpokladať, že skóre sa bude zlepšovať, pretože NordPass bude stále dozrievať a časom sa bude zlepšovať (stále ide o relatívne nový produkt).

Nižšie uvádzame niektoré z funkcií, ktoré spoločnosť nedávno pridala do mobilných aplikácií NordPass:

 • OCR skenovanie – Na čítanie vizitiek a písomných poznámok a automatický import ich obsahu do trezoru NordPass.
 • Biometrické prihlásenie – na prihlásenie do trezoru sa používa ID tváre alebo snímač odtlačkov prstov.
 • Automatické dopĺňanie – aplikáciu môžete nakonfigurovať tak, aby rozpoznával vaše obľúbené webové stránky a prihlásil vás na ne jediným kliknutím.
 • Offline prístup – Teraz máte prístup k úložisku NordPass, aj keď je vaše zariadenie offline.
 • Podpora tabletov – NordPass teraz podporuje tablety so systémom Android aj iOS.

Testovanie NordPass

Pre túto recenziu sme si nainštalovali prémiovú verziu na notebook so systémom Windows 10 a smartfón OnePlus Nord so systémom Android. Verzia Premium vám poskytuje všetky funkcie bezplatnej verzie spolu s možnosťou zdieľania položiek a možnosťou synchronizácie a prístupu k vašim heslám na viacerých zariadeniach. Bezplatná verzia podporuje iba jedno súčasne pripojené zariadenie.

Pre inštaláciu NordPass si stiahnete verziu pre svoje zariadenie a spustíte ju. Produkt od vás bude vyžadovať zadanie platnej e-mailovej adresy. Spoločnosť aktuálne pracuje na zjednotení svojich bezpečnostných produktov. Prvým krokom je zjednotenie vašich predplatných pre jednotlivé produkty do jednoho zjednoteného účtu. Ak už používate iné produkty spoločnosti, ako je NordVPN alebo NordLocker, tak použijete rovnaké prihlasovacie údaje, aké používate pre uvedené produkty.

Po vytvorení nového účtu (alebo prihlásení do existujúceho) vám spoločnosť pošle e-mail s potvrdením. Kliknutím na odkaz v e-mailovej správe sa dostanete na stránku, ktorá vás prevedie vytvorením hlavného (master) hesla a zvyškom procesu inštalácie. Na konci procesu vám NordPass poskytne obnovovací kód, ktorý môžete použiť na opätovné získanie prístupu do vášho trezoru, v prípade straty hlavného hesla.

Ďalej vám ponúkne možnosť pridať NordPass do všetkých webových prehliadačov, ktoré nájde vo vašom systéme. Po dokončení tohto procesu ste pripravený spustiť aplikáciu. Prvá vec, ktorú uvidíte, je prázdny Trezor hesiel.

 

Na pracovnej ploche systému Windows, ktorá spúšťa trezor, by ste mali vidieť aj ikonu NordPass.

NordPass môže chrániť niekoľko kategórií informácií:

 • Prihlasovacie údaje – prihlasovacie informácie pre jednotlivé webové stránky. Môžete si tu vygenerovať nové silné heslá.
 • Bezpečné poznámky – poznámky vo voľnom formáte (iba text), ako sú prihlasovacie údaje k sieťam WiFi alebo dôležité osobné poznámky, ktoré si chcete bezpečne uchovať.
 • Kreditné karty – tu si nechajte kópie všetkých informácií o svojej kreditnej karte.
 • Zdieľané položky – tu nastavíte bezpečné zdieľanie položiek NordPass Vault.
 • Nastavenia – rôzne nastavenia a možnosť importu alebo exportu položiek.

Predtým, ako budete môcť s Trezorom robiť čokoľvek užitočné, musíte doň samozrejme pridať nejaké položky.

Pridávanie položiek do Trezoru hesiel

Import položiek z iného správcu hesiel

Rovnako ako ostatní správcovia hesiel, ak už vo svojom prístroji používate iného správcu hesiel, server môže byť schopný automaticky importovať položky z tohto produktu. Vzhľadom na to, aké bolestivé je ručne zadávať všetky svoje heslá, je veľmi praktické, že program ponúka takúto možnosť.

Urobíte to na karte Import v Nastaveniach. Tu sú možnosti importu:

 

Možnosť Iné v dolnej časti zoznamu slúži na importovanie položiek z iných zdrojov, napríklad z CSV súborov.

Ručné zadávanie prihlasovacích údajov

Položky môžete samozrejme zadávať aj ručne. Jednoducho sa rozhodnite, do ktorej kategórie patrí, otvorte túto časť úložiska NordPass a kliknite na odkaz Pridať. Aplikácia zobrazí vhodný formulár na zadanie údajov o položke. Formulár na zadanie prihlásenia vyzerá takto:

 

Ako vidíte, formulár môže tiež generovať heslo, ak ho potrebujete. O generátore hesiel si povieme podrobnejšie v nasledujúcej časti.

Umožnite NordPassu, aby zachytil samotné prihlasovacie formuláre

Existuje jeden ďalší spôsob, ako získať prihlasovacie informácie do servera NordPass: nechajte aplikáciu, aby informácie zachytila ​​sama. Ak sa prihlásite na webovú stránku, zatiaľ čo je NordPass nainštalovaný a aktívny, môže tieto prihlasovacie údaje zachytiť. Po prihlásení by sa vám malo zobraziť toto okno s otázkou, či chcete uložiť prihlasovacie údaje:

 

Pri ďalšej návšteve tejto webovej stránky sa už môžete prihlásiť kliknutím na ikonku v jednom z prihlasovacích polí.

Práca s vašimi heslami

Ak chcete pracovať s vašimi položkami, otvorte trezor NordPass a pomocou poľa Hľadať vyhľadajte konkrétnu položku, ktorá vás zaujíma. Vpravo sa zobrazia možnosti súvisiace s typom objektu.

Prípadne môžete dvakrát kliknúť na samotný názov položky a ihneď otvoriť položku pre úpravu.

Jedna vec, ktorú chcem u správcov hesiel vidieť, že sú funkčné aj keď zariadenie nemá pripojenie na internet. NordPass tento problém rieši tak, že vám zabraňuje vykonávať zmeny, ak nemá internetové pripojenie. Údaje, ktoré sú lokálne uložené, môžete zobraziť a použiť, ale nemôžete nič meniť, pokiaľ aplikácia nemá aktívne internetové pripojenie.

To je naozaj všetko, čo potrebujete vedieť. Ešte si však musíme povedať viac o generátore hesiel.

Generátor hesiel NordPass

V tomto čase nekonečného hackovania a špehovania je nevyhnutné, aby ste mali silné heslo pre každý web, na ktorý sa prihlasujete. Generátor hesiel NordPass uľahčuje vytváranie týchto silných hesiel.

Ak potrebujete vytvoriť silné heslo, jednoducho otvorte vybranú položku v trezore a kliknite na odkaz Vytvoriť heslo. Zobrazí sa nasledujúce dialógové okno s úplne novým heslom.

Predvolená dĺžka hesla je 12 znakov, ale generátor dokáže vytvoriť heslá až o dĺžke 60 znakov, čo je dosť na to, aby chránili aj tie najcennejšie informácie.

Generátor vám samozrejme poskytuje aj ďalšie možnosti, vrátane možnosti vytvárať heslá s alebo bez:

 • veľkých znakov
 • malých znakov
 • číslic
 • symbolov
 • nejednoznačných znakov (l, I, …)

NordPass v akcii

Používanie aplikácie NordPass je veľmi jednoduché. Keď navštívite webovú stránku, ktorá akceptuje prihlasovacie údaje, tak sa ikona NordPass zvyčajne zobrazí vo všetkých vstupných poliach, ktoré aplikácia rospozná.

Kliknutím na jednu z týchto ikon sa zobrazí zoznam so všetkými prihláseniami, ktoré má aplikácia uložené pre tento konkrétny web.

Upozorňujeme, že niektoré webové stránky používajú neštandardné prihlasovacie obrazovky. To znamená, že aplikácia nemusí byť vždy schopná vyplniť polia za vás. V takom prípade môžete prejsť do trezoru NordPass a otvoriť položku manuálne, skopírovať všetky potrebné údaje a vložiť ich na príslušné miesta na webovej stránke.

Ak chcete pracovať so zabezpečenými informáciami, kreditnými kartami či zdieľanými položkami, tak otvorte trezor NordPass a v ponuke na ľavej strane okna vyberte typ položky, s ktorou chcete pracovať. Objaví sa zoznam položiek a kliknutím na jej názov sa zobrazia detailné informácie.

Ďalšie funkcie NordPass

Tu sú ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú hodnotu aplikácie:

Kontrola sily hesla

NordPass má samostatnú kontrolu sily hesla, ktorú nájdete tu. Sem zadajte heslo a web bude nielen hodnotiť silu každého hesla, ktoré zadáte, ale zobrazí aj charakteristiky, ktoré vášmu heslu chýbajú (napríklad žiadne veľké písmená alebo menej ako 12 znakov). Tiež vám povie, či sa heslo, ktoré ste zadali, v minulosti objavilo pri akomkoľvek porušení ochrany osobných údajov.

Generátor náhodných používateľských mien

Tento nástroj vám pomôže vygenerovať náhodné používateľské mená, ktoré majú formu reťazcov slov, ktoré sú pomerne ľahko zapamätateľné, pričom sú stále náhodné a ťažko uhádnuteľné. Vyskúšať to môžete tu.

Dvojfaktorová autentifikácia (2FA)

Pre ďalšie zabezpečenie môžete povoliť dvojfaktorovú autentifikáciu pre aplikáciu NordPass Password Manager. Nakonfigurujte NordPass tak, aby fungoval s mobilným autentifikátorom, ako je Google Authenticator alebo Duo Mobile, a pred prihlásením do NordPass budete musieť zadať autentifikačný kód, ktorý vygenerujú.

Šifrované zdieľanie (iba Premium)

Ak ste členom programu Premium, môžete zdieľať položky s ostatnými používateľmi NordPass. Položky, ktoré zdieľate, sa tiež zobrazia v sekcii Zdieľané položky v trezore NordPass, čo vám uľahčí sledovanie toho, čo ste zdieľali a s kým. Aj keď musíte byť členom plánu Premium, aby ste mohli zdieľať svoje položky, ľudia, s ktorými ich zdieľate, môžu byť členmi aj plánu, ktorý je zadarmo.

Dôveryhodné kontakty (iba Premium)

Aby ste zaistili, že nikto nebude sledovať položky, ktoré zdieľate s iným používateľom NordPass, môžete z nich urobiť Dôveryhodný kontakt. Výmenou verejných kľúčov vytvoríte šifrované spojenie s týmto používateľom, na ktorého funkčnosť sa môžete na sto percent spoľahnúť.

Podpora NordPass

Zákaznícku podporu pre NordPass poskytuje tím podpory pre produkt NordVPN, ktorý považujeme za veľmi dobrý.

Poskytujú nepretržitú podporu prostredníctvom e-mailu a sú prítomní aj na sociálnych sieťach Twitter a Facebook.

Centrum pomoci tiež obsahuje dobrú zbierku veľmi užitočných článkov.

Ako bezpečný je NordPass?

Pamätajte, že NordPass prešiel komplexným bezpečnostným auditom spoločnosti Cure53. Ak to skombinujete so šifrovaním na strane klienta pomocou pokročilých algoritmov ako XChaCha20 a Argon 2, tak tento produkt s prehľadom môžeme označiť za bezpečný.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, tak tento produkt toho ponúka naozaj veľa. Materská spoločnosť má sídlo v Paname, teda na mieste, ktoré je v komunite ochrany súkromia dobre rešpektované.

Architektúra NordPass je navrhnutá tak, aby mala nulový prístup k vašim údajom: plne šifrovaný systém s nulovými znalosťami. Preto aj keby NordPass chcel mať prístup k vašim údajom, vaše údaje zostanú v bezpečí.

Cena aplikácie NordPass

NordPass vám ponúka viacero možností predplatného. K dispozícii je program NordPass Free, ktorý je bezplatný, ale má určité obmedzenia.

K dispozícii je tiež tarif NordPass Premium s tromi rôznymi typmi predplatného.

Existuje program NordPass Family, ktorý obsahuje až 5 nezávislých prémiových programov, takže každý člen rodiny môže byť chránený.

Začnime tým najzákladnejším – rozdielom medzi verziou Free a Premium.

Plán zadarmo

Plán zadarmo je samozrejme bezplatný. Tento plán má niekoľko obmedzení, ktoré vás môžu motivovať k prechodu na prémiový plán. Tu sú nevýhody bezplatného plánu:

Naraz môžete mať iba jednu aktívnu reláciu NordPass. Ak napríklad používate program NordPass v počítači a rozhodnete sa ho spustiť v smartfóne, tak budete z vášho počítača odhlásený.

Šifrované heslá tiež nemôžete zdieľať s inými ľuďmi. Zdieľané heslá môžete dostávať od ostatných používateľov, ale nemôžete ich s nimi zdieľať.

Zároveň nemôžete vytvárať dôveryhodné kontakty.

Prémiové plány

Ak prejdete na prémiový program, získate niekoľko výhod. Tie obsahujú:

 • NordPass môžete používať až na šiestich zariadeniach súčasne.
 • Svoje šifrované heslá môžete zdieľať s inými ľuďmi.
 • Môžete používať dôveryhodné kontakty.

Aktuálne ceny predplatného si môžete pozrieť nižšie.

 • NordPass predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 2 roky

 • 1,99

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 50%
 • Cena celkom47,81 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6
 • 1 rok

 • 2,39

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 40%
 • Cena celkom28,70 €
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6
 • 1 mesiac

 • 3,99

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom3,99 € každý mesiac
 • Záruka vrátenia peňazí30 dní
 • Počet zariadení6

Rodinné plány

Ako sme už spomínali, rodinný plán je zväzok 5 prémiových predplatných v jednom, ktoré sa predávajú za zníženú cenu. Toto je skutočne pôsobivá dohoda. Získať tak môžete až päť jednoročných predplatných NordPass Premium za menej ako cenu dvoch nezávislých jednoročných predplatných NordPass Premium.

NordPass pre podnikateľov

NordPass má tiež Obchodný plán. Tento plán poskytuje pre váš tím účty NordPass Premium, špecializovaného správcu účtov a zákaznícku podporu nepretržite. Pretože NordPass je kompatibilný s GDPR aj HIPAA, môže vám pomôcť splniť tieto požiadavky ochranou hesiel a prihlasovacích údajov a ďalších citlivých údajov.

Nordpass pre podnikanie

Spoločnosť nezverejňuje konkrétnejšie informácie o obchodnom pláne NordPass. Ak máte záujem o použitie NordPass vo svojom podnikaní, môžete vyplniť kontaktný formulár na ich stránke.

NordPass – často kladené otázky

Tu uvádzame niektoré z najčastejšie kladených otázok.

Naozaj potrebujem správcu hesiel?

V dnešnom svete potrebuje správcu hesiel naozaj každý. Všetci máme toľko online účtov a svet je plný toľkých ľudí, ktorí nás chcú špehovať alebo nám ukradnúť dáta, že je takmer isté, že sa ľudia snažia preniknúť do jedného alebo viacerých vašich účtov.

Správca hesiel udržuje všetky vaše prihlasovacie údaje (používateľské meno, heslo, atď.) zašifrované a chránené pred zvedavými očami tretích strán. To má pre vás niekoľko výhod. Musíte si pamätať iba jedno heslo – hlavné heslo pre správcu hesiel. Pretože aplikácia si pamätá vaše heslá, môžete použiť silnejšie heslá, ktoré je prakticky nemožné odhaliť. Pre každý účet môžete mať iné heslo.

Na rozdiel od vás (a nás) si váš správca hesiel dokáže zapamätať stovky hesiel bez toho, aby sa zapotil. Nie nadarmo sa hovorí, že najväčším dôvodom napadnutia účtov je to, že vlastník použil pre všetky svoje účty rovnaké heslo.

Sú moje dáta v správcoch hesiel v bezpečí?

Dobre navrhnutí správcovia hesiel sú veľmi bezpeční.

Mali by používať silné šifrovanie, ako je šifrovanie XChaCha20 používané serverom NordPass.
Mali by ponúkať dvojfaktorovú autorizáciu (2FA), ktorá chráni váš účet, aj keď si hacker nejakým spôsobom poradí s vašim hlavným heslom.
Ich dizajn musí byť navrhnutý tak, aby absolútne nikto nemohol čítať vaše údaje – ani samotný tvorca správcu hesiel.
Vaše údaje musia byť šifrované skôr ako opustia váš počítač.

Musím znova uložiť všetky svoje informácie, ak začnem používať správcu hesiel?

Väčšina správcov hesiel má schopnosť importovať údaje z webových prehľadávačov a iných správcov hesiel. Výber správcu hesiel, ktorý dokáže importovať vaše údaje, vám môže ušetriť hodiny prepisovania. NordPass vie, ako importovať údaje od mnohých najlepších správcov hesiel. To znamená, že je veľká šanca, že môže importovať i vaše údaje.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo