Perfect Privacy – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)

Perfect Privacy patrí medzi najlepšie VPN na trhu, pokiaľ ide o funkcie ochrany osobných údajov a zabezpečenia, ale má však aj niekoľko nevýhod. Jednou z najväčších je pomerne vysoká cena.

Spoločnosť Perfect Privacy si na trhu VPN vybudovala veľmi dobré meno.

Bola vôbec prvou VPN službou, ktorá ponúkla konfigurovateľné viacskokové VPN pripojenie s protokolom OpenVPN. Neskôr v roku 2017 spoločnosť Perfect Privacy uviedla funkciu nazvanú NeuroRouting, ktorá dynamicky smeruje prenos dát cez viac VPN serverov a to podľa toho, kde sa nachádza umiestnenie cieľovej stránky.

V roku 2016 bola Perfect Privacy medzi prvými sieťami VPN, ktoré ponúkali prispôsobiteľný filter na blokovanie reklám, sledovacích kódov a aj domén škodlivého softvéru. Táto funkcia sa nazýva TrackStop a ide nad rámec väčšiny ostatných blokovačov reklám VPN.

Tím Perfect Privacy je na špici technológie ochrany súkromia. Neustále vyvíja svoje služby VPN bez protokolovania a to už od roku 2008. Ide o jednoho z najuznávanejších poskytovateľov v odbore a medzi odborníkmi má vynikajúcu reputáciou.

1. Cena a pravidlá vrátenia peňazí

Ak sa pozrieme na cenu za Perfect Privacy, tak je nám jasné, že ide o pomerne drahé riešenie. Toto určite nie je najlacnejšia VPN, ktorú nájdete.

 • Perfect Privacy predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 2 roky

 • 8,95

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 31%
 • Cena celkom214,95 €
 • Záruka vrátenia peňazí7 dní
 • Počet zariadeníneobmedzený
 • 1 rok

 • 9,99

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 23%
 • Cena celkom119,99 €
 • Záruka vrátenia peňazí7 dní
 • Počet zariadeníneobmedzený
 • 1 mesiac

 • 12,99

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom12,99 € každý mesiac
 • Záruka vrátenia peňazí7 dní
 • Počet zariadeníneobmedzený

V roku 2019 spoločnosť Perfect Privacy mierne znížila svoje ceny a začala prijímať platby v amerických dolároch. Za najlacnejší program (pri dvojročnom predplatnom) zaplatíte dvojnásobok čiastky ako pri iných službách. To je skutočne nákladnejšie ako iné najlepšie hodnotené VPN služby.

Služba Perfect Privacy však zároveň ponúka oproti väčšine ostatných poskytovateľov VPN niektoré jedinečné výhody:

 1. Neobmedzený počet pripojení – predplatné vám poskytuje neobmedzený počet pripojení a neobmedzenú šírku pásma – zatiaľ čo väčšina služieb VPN obmedzuje počet pripojení (zariadení) na tri až šesť. To vám umožní chrániť každé vaše zariadenie v domácnosti iba s jedným predplatným.
 2. TrackStop – súčasťou predplatného VPN je výkonný a prispôsobiteľný filter na blokovanie reklamy, sledovacích kódov, malware či phishingových stránok. Filter TrackStop blokuje tisíce škodlivých domén na úrovni servera VPN, čo je oveľa efektívnejšie a bezpečnejšie ako blokovanie reklám prostredníctvom doplnkov prehliadača, ako je uBlock Origin.
 3. Multi-hop + NeuroRouting – Vďaka Perfect Privacy môžete vytvoriť multi-hop kaskádu serverov VPN (až 4), ktoré vám poskytnú ešte väčšie súkromie a bezpečnosť. Perfect Privacy navyše ponúka funkciu NeuroRouting. Táto funkcia je aktivovaná na strane servera a dynamicky smeruje všetku komunikáciu naprieč mnohými preskokmi v sieti VPN. NeuroRouting je veľmi podobný sieti Tor a neponúka ho žiadna iná služba VPN.

Možnosti platby – Okrem PayPalu a hlavných kreditných kariet môžete prostredníctvom Paymentwallu platiť aj bitcoinom a viac ako 60 rôznymi spôsobmi platby. V minulých rokoch ste mohli posielať hotovosť v obálke, ale zdá sa, že táto možnosť už nie je dostupná.

Pravidlá vrátenia peňazí – Perfect Privacy ponúka na všetky predplatné úplnú 7-dennú záruku vrátenia peňazí. Ako vidno v Podmienkach, v pravidlách vrátenia peňazí nie sú žiadne výnimky ani skryté doložky. Väčšina sietí VPN, ktoré sme terstovali, však ponúka väčšie okno na vrátenie platby, zvyčajne 30 dní.

2. Informácie o spoločnosti a jurisdikcia

Na rozdiel od všetkých nových sietí VPN, ktoré sa v posledných rokoch dostali na trh, spoločnosť Perfect Privacy ponúka od roku 2008 prémiové riešenia ochrany osobných údajov. Má sídlo vo Švajčiarsku a je jednou z mála sietí VPN bez protokolovania.

Podľa ich webovej stránky je materskou spoločnosťou Vectura Datamanagement Limited Company so sídlom vo švajčiarskom Zugu. Ako sme už diskutovali, Švajčiarsko je vynikajúcou jurisdikciou pre ochranu súkromia. Ochrana osobných údajov je zaručená podľa švajčiarskeho federálneho zákona o ochrane údajov (DPA) a švajčiarskeho federálneho nariadenia o ochrane údajov (DPO).

Stránka tiež uvádza, že časť spoločnosti, ktorá je zodpovedná za technickú implementáciu riešenia, má sídlo v Paname pod názvom Webinvest International SA. Je to dobré aj preto, že Panama je solídnou voľbou v oblasti súkromia a nie je blízkym partnerom žiadnych aliancií v oblasti dohľadu.

Toto právne / podnikové nastavenie a silná politika nulových protokolov predstavuje solídnu kombináciu ochrany súkromia a údajov zákazníka.

3. Platformy a aplikácie podporované službou Perfect Privacy

Neobmedzený počet pripojení a podpora všetkých rôznych zariadení a platforiem vám umožňujú využívať predplatné VPN na sto percent (bez obmedzení alebo limitovania).

Perfect Privacy podporuje všetky zariadenia a platformy. Na ich webových stránkach nájdete podrobné pokyny na inštaláciu. S každou platformou získate rôzne možnosti nastavenia, čo vám umožní slobodu používať VPN najlepším spôsobom podľa vašich potrieb.

Vlastné aplikácie pre systémy:

 • Windows
 • Linux (plná aplikácia GUI, distribúcia Ubuntu)
 • Android
 • Mac OS

Okrem použitia vlastných klientov uvedených vyššie môžete Perfect Privacy použiť aj s klientmi tretích strán alebo natívne s mnohými operačnými systémami:

 • Windows – OpenVPN GUI, Viscosity a natívny IPSec / IKEv2
 • Mac OS – Tunnelblick a natívny IPSec / IKEv2
 • Linux – OpenVPN na termináli Linux
 • Android – aplikácia OpenVPN Connect a natívny IPSec / L2TP
 • iOS – aplikácia OpenVPN Connect a natívny IPSec / IKEv2

Môžete tiež nainštalovať softvér VPN na smerovač (router), aby ste chránili každé zariadenie pripojené k sieti. Testovali sme Perfect Privacy na smerovači Vilfo. Router Vilfo je dodávaný s mnohými predinštalovanými službami VPN, vrátane Perfect Privacy. Ďalšie možnosti nájdete v príručke smerovača VPN.

Aplikácia Perfect Privacy je ideálne vhodná na použitie na smerovači kvôli funkciám na strane servera, ktoré môžete aktivovať (nie je potrebný žiadny ďalší softvér). Toto poskytuje celkovú ochranu pre každé zariadenie, ktoré sa pripája k smerovaču. Vo svojom účte môžete tiež povoliť funkcie na strane servera, ktoré sa použijú na celú sieť, napríklad TrackStop a NeuroRouting.

4. Funkcie Perfect Privacy

Perfect Privacy v zásade ponúka dva rôzne druhy funkcií. Budem ich označovať ako funkcie na strane servera a funkcie aplikácií.

Funkcie na strane servera – Jedná sa o funkcie, ktoré sú aktivované na strane servera a budú povolené vždy, keď pristupujete k sieti VPN pomocou ľubovoľného zariadenia a pomocou ľubovoľného šifrovacieho protokolu. Tri hlavné funkcie na strane servera sú TrackStop (ktorý v súčasnosti obsahuje sedem rôznych filtrov), NeuroRouting a presmerovanie portov.

Funkciám TrackStop a NeuroRouting sa budeme podrobne venovať nižšie.

Funkcie aplikácie – Perfect Privacy tiež ponúka mnoho rôznych funkcií a nastavení, ktoré sa ovládajú z aplikácie. Budeme o nich diskutovať v častiach Windows, Mac OS a Android, ktoré sú uvedené nižšie.

5. Žiadna podpora WireGuard

Trh s VPN sa rýchlo mení a jedným z nových protokolov, ktorý si získava popularitu, je WireGuard. Protokol WireGuard VPN ponúka oveľa vyššiu rýchlosť ako staršie protokoly a zároveň vám poskytuje aktualizované zabezpečenie a šifrovanie.

Spoločnosť Perfect Privacy v súčasnosti neposkytuje podporu pre WireGuard. Namiesto toho sa držia iba protokolov OpenVPN a IPSec.

6. Filter TrackStop

Jednou z hlavných výhod Perfect Privacy je zabudovaný blokovač reklám, sledovania a škodlivého softvéru, ktorý sa volá TrackStop. Používanie VPN s blokátorom reklám je inteligentná voľba kvôli rastúcemu nebezpečenstvu škodlivých reklám a sledovacích kódov.

Reklamy môžu teraz ovplyvniť mnoho zariadení, aj keď na ne nekliknete:

 • Sledovanie – Každú reklamu považujte za digitálnu kameru. Tieto reklamy ticho zaznamenávajú vašu históriu prehliadania, stlačenia klávesov a zobrazenia stránok a potom tieto údaje odosielajú tretím stranám. Inzerenti zhromažďujú obrovské množstvo informácií o vašich aktivitách, aby vás zacielili konkrétnymi reklamami založenými na vašom profile a histórii.
 • Malvér – Online reklamy, ktoré sa zvyčajne zobrazujú prostredníctvom domén tretích strán, sú čoraz bežnejším spôsobom útoku na šírenie škodlivého softvéru. Napríklad malvér ukrytý v pixeloch obrázka môže nakaziť vaše zariadenie behom niekoľkých sekúnd po načítaní webu (to sa deje dokonca aj na veľkých weboch ako New York Times či BBC).
 • Dáta – reklamy tiež znamenajú spomalenie vašich zariadení a zbytočné prenosy dát cez internet. Hlavne preto, že veľa reklám teraz obsahuje video a / alebo zvuk.

Mnoho ľudí používa blokovanie reklám založené na prehliadači, ale je to často neúčinný spôsob. Rozšírenie prehliadača môže predstavovať aj riziko pre ochranu osobných údajov, pretože sa spoliehate na to, že rozšírenie bude analyzovať všetky vaše údaje o prehliadaní a určí, čo má byť blokované.

Okrem obťažovania a sledovania nebezpečenstva môžu online reklamy tiež využívať obrovské množstvo šírky pásma a výpočtovej sily z vášho počítača. Blokovanie reklám (a všetkých ostatných nezmyslov) môže výrazne zlepšiť celkový výkon a ušetriť peniaze za mobilné dáta.

Nasledujúce filtre môžete aktivovať priamo v ovládacom paneli:

 • Filter sledovania a reklamy: blokujte viac ako 30 000 sledovacích a reklamných domén
 • Filter proti podvodom: blokujte viac ako 45 000 známych domén škodlivého softvéru a 20 000 domén neoprávneného získavania údajov
 • Filter na Facebooku: blokovanie domén na Facebooku a sledovačov ich údajov
 • Filter Google: blokovanie domén Google (viac ako 400 rôznych domén)
 • Filter sociálnych médií: blokuje všetky veľké domény sociálnych médií
 • Rodičovský filter: blokujte pornografické, hazardné a násilné webové stránky a reklamy, ktoré nie sú vhodné pre deti
 • Filter falošných správ: tento filter blokuje zoznam webových stránok a je zverejnený na GitHub (do ktorého môže prispievať ktokoľvek).

TrackStop ochráni každé zariadenie, ktoré sa pripája k sieti VPN – bez toho, aby ste si museli inštalovať samostatný softvér na blokovanie reklám, doplnky alebo rozšírenia prehľadávača. Je to jednoduché a výkonné.

Hlavnou nevýhodou aplikácie TrackStop je, že nie je k dispozícii žiadna možnosť vytvorenia zoznamu stránok, ktorým dôverujete a nemusia prejsť skenovaním.

7. Multi-hop VPN kaskády

Perfect Privacy ponúka možnosť „multi-hop kaskády“, ktorá umožňuje vytvárať vlastné kaskády VPN využívajúce až štyri servery súčasne.

Každý nasledujúci skok znova zašifruje vašu komunikáciu a pred výstupom z bežného internetu priradí novú IP adresu.

Aj keď existujú aj ďalšie VPN, ktoré ponúkajú viacskokové VPN kaskády, sú zvyčajne obmedzené iba na dva servery (dvojskokové).

Perfect Privacy je jediná VPN, ktorá vám umožňuje dynamicky vytvárať vlastné kaskády VPN priamo cez klienta VPN a pridávať alebo odstraňovať až štyri rôzne servery.

Zistili sme tiež, že výkon môže byť stále celkom dobrý pri vytváraní reťazca blízkych serverov.

Prečo používať multi-hop VPN kaskádu?

Aj keď služba VPN neuchováva protokoly a tvrdo pracuje na ochrane súkromia používateľov, servery VPN môžu byť naďalej sledované (protokolované) z hľadiska prichádzajúcej / odchádzajúcej premávky externými orgánmi, tretími stranami alebo dokonca aj samotným dátovým centrom.

Kaskáda VPN vám poskytuje niekoľko vrstiev šifrovanej ochrany pred týmito protivníkmi.

Ak chcete povoliť funkciu multi-hop s Perfect Privacy, jednoducho vyberte možnosť kaskádovania v Nastaveniach a potom vyberte, koľko „vrstiev“ chcete mať (až 4).

Potom môžete začať vyberať rôzne kaskádové servery VPN z hlavného okna, jeden po druhom. Poradie kaskády bude zobrazené podľa čísel úplne vľavo (1-4).

Používanie týchto pokročilých funkcií ochrany súkromia je o niečo zložitejšie, ale tým, ktorí to chcú, ponúkajú veľmi vysokú úroveň zabezpečenia a anonymitu online.

8. NeuroRouting

Čo je funkcia Perfect Privacy NeuroRouting?

NeuroRouting je v podstate dynamická, simultánna, viacserverová konfigurácia VPN na strane servera. Táto funkcia vám umožňuje využiť celú sieť VPN serverov na dynamické smerovanie všetkého prenosu dát. Pretože sa tento koncept môže zdať trochu zložitý, podrobnejšie ho rozoberieme:

 • Dynamický – váš internetový prenos je dynamicky smerovaný cez viaceré spojenia v sieti VPN serverov, aby ste sa k cieľu dostali najbezpečnejšou cestou. Cesta smerovania je založená na TensorFlow, softvéri otvoreného zdroja pre strojové učenie. Vaše údaje zostanú zabezpečené a šifrované v sieti čo najdlhšie pred výstupom z bežného internetu. Sieť je založená na TensorFlow a neustále sa učí najlepšej a najbezpečnejšej trase pre daný web / server.
 • Simultánny – každá webová stránka / server, ku ktorému pristupujete, bude mať jedinečnú cestu. Prístup na rôzne webové stránky vám poskytne množstvo jedinečných konfigurácií s viacerými smermi a rôzne adresy IP súčasne. Každá iná adresa IP, ktorú vysielate na webovú stránku, bude zodpovedať poslednému skoku v reťazci servera pre danú adresu URL.
 • Na strane servera – táto funkcia sa aktivuje na strane servera, to znamená, že pri každom prístupe do siete VPN bude NeuroRouting aktívny (bez ohľadu na to, aké zariadenie alebo aplikáciu používate) (pokiaľ to nezakážete na ovládacom paneli). To tiež znamená, že bude fungovať na akomkoľvek zariadení – od smerovačov po Mac OS a Android. A konečne, NeuroRouting funguje s OpenVPN (ľubovoľná konfigurácia), ako aj s IPSec / IKEv2 (zabudovaný protokol VPN pre Mac OS, Windows a iOS).

9. Aplikácie Perfect Privacy

Na úvod treba povedať, že aplikácie pôsobia trocha zastaralým dojmom, ale na druhej strane ponúkajú všetky funkcie, ktoré od nich očakávame.

Ak chcete optimalizovať rýchlosť a pripojiť sa k najbližšiemu serveru, môžete spustiť ping test v reálnom čase a potom zoradiť servery podľa najrýchlejšej odozvy. Ping je dôležitý, ak potrebujete dobrú VPN na hranie hier. Priamo v aplikácii sa tiež zobrazuje šírka pásma v reálnom čase pre každý server.

Na karte Nastavenia môžete tiež konfigurovať rôzne možnosti a funkcie pri spustení. Môžete nakonfigurovať klienta tak, aby štartoval s operačným systémom a automaticky sa ihneď pripojil na určený server.

Prepínač odpojenia

Perfect Privacy tiež ponúka výborný prepínač odpojenia (kill switch), ktorý vám zabezpečí bezpečné odpojenie od internetu v prípade straty spojenia s VPN serverom. Funkciu sme otestovali a fungovala bez problémov.

Utajená VPN (zahmlievanie)

Spoločnosť Perfect Privacy pridala tiež výkonnú zostavu funkcií zahmlievania, ktoré označujú ako Stealth VPN. Zahmlievanie zakrýva váš prenos VPN, ktorý je nevyhnutný pri obmedzených sieťach alebo na akomkoľvek mieste, ktoré neumožňuje použitie VPN. Toto je nevyhnutná funkcia, ak potrebujete VPN pre Čínu alebo s rôznymi pracovnými alebo školskými sieťami, ktoré VPN nepovoľujú.

Utajená VPN maskuje pakety tak, aby vyzerali ako normálny prenos HTTPS, čím skryje vaše použitie VPN.

10. Serverová sieť Perfect Privacy

Serverová sieť je výrazne menšia ako u iných popredných VPN poskytovateľov. Spoločnosť Perfect Privacy v súčasnosti ponúka servery v 25 rôznych krajinách.

Perfect Privacy používa iba vlastné servery v zabezpečených dátových centrách. Šírka pásma u Perfect Privacy je dobrá, dokonca aj v špičkách.

Na zaistenie ďalšej ochrany súkromia zákazníkov sú všetky servery servera spustené v RAM disk móde (bez fyzických diskov). Toto je ďalšie bezpečnostné opatrenie, ktoré výrazne chráni údaje zákazníkov.

Perfect Privacy je tiež zároveň jednou z mála VPN služieb na súčasnom trhu, ktorá ponúka úplnú podporu protokolu IPv6 v ich sieti.

Výhody siete serverov Perfect Privacy:

 • Veľká šírka pásma / rýchlosť (gigabitové kanály)
 • Plná podpora protokolu IPv6 (získate adresu IPv4 aj IPv6)
 • Dobrý výber serverov v 25 krajinách
 • Všetky servery pracujúce v režime disku RAM (absolútne žiadne uložené dáta alebo protokoly)
 • Sieť pozostáva výlučne z dedikovaných serverov (bez virtuálnych / zdieľaných serverov tretích strán)
 • Najvyššia úroveň zabezpečenia siete

11. Testovanie rýchlostí pri službe Perfect Privacy

V tejto recenzii sme otestovali rýchlosti na 160 Mbps sieti pomocou klienta Linux GUI s 256-bit OpenVPN protokolom s umiestnením v Európe.

Cez server v Dánsku sme dosiahli rýchlosť 141 Mbps a server v Londýne vykazoval rýchlosť 133 Mbps.

Okrem serverov v Európe sme otestovali aj niekoľko VPN serverov v USA a Kanade.

V Miami sme namerali rýchlosť 131 Mbps a v New Yorku 117 Mbps.

Celková rýchlosť s Perfect Privacy bola na všetkých serveroch, ktoré som testovali, veľmi dobrá.

Ak používate funkcie NeuroRouting alebo Multi-Hop, mali by ste očakávať určité kompromisy s rýchlosťami. Pretože do svojho pripojenia pridávate latenciu a ďalšie šifrované prepojenia, rýchlosť bude pomalšia, ako keby ste používali jediný server VPN.

Preto ak je rýchlosť sťahovania najvyššou prioritou (torrentovanie), nemali by ste používať funkciu NeuroRouting ani funkcie multi-hop.

12. Nulové protokolovanie a žiadne obmedzenia

Pokiaľ ide o súkromie zákazníka, tak Perfect Privacy je ťažké poraziť.

Neuchovávajú absolútne žiadne protokoly a nemajú žiadne obmedzenia týkajúce sa šírky pásma alebo počtu pripojení. Na svojich webových stránkach jasne uvádzajú svoju politiku:

Žiadne zaznamenávanie akýchkoľvek konkrétnych údajov alebo aktivít používateľa. Neuchovávajú sa žiadne údaje. Vaše údaje o komunikácii / pripojení nesledujeme, nekontrolujeme, nelogujeme ani neukladáme.

Na žiadnom z našich serverov sa nenachádzajú žiadne protokoly, ktoré by umožňovali de-anonymizáciu našich používateľov.

Spoločnosť Perfect Privacy postavila svoju infraštruktúru na tejto filozofii: Všetky naše služby bežia na silne šifrovaných diskoch RAM, takže je technicky nemožné, aby sa dáta ukladali na pevné disky. To tiež znamená, že po odpojení napájania nie je možné obnoviť žiadne údaje.

Nikto nás nemôže nútiť, aby sme vaše údaje zaznamenávali. Ak by to tak bolo, radšej ukončíme program Perfect Privacy, ako by sme mali zaznamenávať vaše údaje a narušiť vaše súkromie.

Pravidlá spoločnosti boli navyše overené v skutočnom prípade, keď boli ich servery zaistené v Rotterdame. Žiadne údaje o zákazníkoch však neboli nájdené (kvôli absencii protokolov a implementácii zabezpečeného servera s RAM diskom).

13. Výsledky testov ochrany súkromia a bezpečnosti

Klientov Perfect Privacy sme podrobili niekoľkým testom:

 • Úniky adresy IP (IPv4 aj IPv6)
 • Úniky DNS
 • Funkcia kill switch
 • Funkcie ochrany súkromia a zabezpečenia tak, ako sú propagované na stránke

Ani v jednom z našich testov (Windows, Mac OS, Android) sme nenašli úniky dát.

14. Podpora

Spoločnosť Perfect Privacy ponúka rôzne kanály podpory, ale predovšetkým e-maily a tiež fórum.

Jednou z nevýhod podpory Perfect Privacy je, že neexistuje možnosť živého četu. Podľa mojich skúseností som však zistil, že e-mailová podpora je rýchla a profesionálna.

K dispozícii je tiež fórum používateľov, na ktoré máte prístup z ich webových stránok. Najaktívnejšia časť fóra je v nemčine.

Tip: Ak máte problém, odporúčame vám poslať e-mail priamo na oddelenie technickej podpory namiesto uverejňovania otázok na fórach (pre rýchlejšiu odpoveď).

15. Záver

Perfect Privacy zostáva jednou z najlepších VPN služieb pre ochranu súkromia a bezpečnosti. Odkedy sme ich službu prvýkrát vyskúšali v roku 2016, osobne ju každý deň používame s počítačmi i mobilnými zariadeniami. Funkcie TrackStop a NeuroRouting na strane servera poskytujú maximálnu ochranu všetkým zariadeniam – či už používate mobilný telefón so systémom Android s konfiguráciou IPSec / L2TP, Mac OS s IKEv2, Windows alebo Linux.

Pridanie funkcie NeuroRouting opäť dokazuje, že Perfect Privacy zostáva na špici súkromnej a bezpečnostnej technológie, ďaleko pred ostatnými VPN. Pretože technológie hromadného sledovania a sledovania pokračujú v rozvoji po celom svete, je dôležité používať VPN, ktorá sa vyvíja a zostáva v čele tohto vývoja.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo