Prečo mám používať VPN služby?

Prečo stále viac ľudí po celom svete využíva VPN služby? Existuje veľa rôznych dôvodov na ich používanie. Zatiaľ čo niektoré sú viac zamerané na bezpečnosť a súkromie, iné sú skôr praktického charakteru a môžu vám pomôcť využiť skvelé triky. Patrí sme napríklad odblokovanie celého katalógu streamovacej služby či možnosť ušetrenia peňazí pri nákupoch leteniek alebo iných produktov zmenou IP adresy (geografickej polohy).

VPN a anonymita na internete

Surfujte po internete bez odhalenia vašej skutočnej IP adresy a reálneho geografického umiestnenia. Zvýšte úroveň svojej anonymity v prostredí internetu.
VPN anonymita

Bez VPN je možné vašu polohu a identitu ľahko sledovať vďaka vašej IP adrese. Vaša IP adresa je jedinečná pre vaše internetové pripojenie / zariadenie. Je to ako poštová adresa, ktorá ľuďom hovorí, kto ste a kde sa nachádzate. Umožňuje tak spojiť vaše online aktivity na internete s vašou osobou.

Sieť VPN skryje vašu IP adresu, a teda aj vašu skutočnú polohu. Keď používate VPN, váš internetový prenos je presmerovaný cez šifrovaný virtuálny tunel a vaše online aktivity možno vysledovať iba späť k adrese VPN servera, ale už nie k vám (a k vašej skutočnej IP adrese).

Používaním VPN zaistíte, že webové stránky, obchodníci, streamovacie služby, vlády a počítačoví zločinci vás už nebudú môcť identifikovať podľa vašej IP adresy, pretože vidia iba IP adresu servera VPN, ku ktorému ste pripojený. Navyše nebudú môcť zistiť vašu skutočnú polohu. Pripojte sa k VPN serveru v Nemecku a pre všetkých sa stanete používateľom z Nemecka.

Takže pomocou VPN už vaša online aktivita nebude prepojená s vašou vlastnou IP adresou. Týmto spôsobom môžete prehliadať internet a zapojiť sa do akejkoľvek online aktivity, ktorú chcete, bez toho, aby ju mohla sledovať akákoľvek tretia strana.

VPN a bezpečnosť na internete

Zvýšte úroveň svojho zabezpečenia šifrovaním internetového pripojenia. Zabráňte poskytovateľovi internetových služieb (ISP), tretím stranám, správcom siete, zamestnávateľom či vládnym organizáciám, aby špehovali vaše online aktivity (vďaka šifrovaniu).
VPN ochrana pred hackermi

VPN šifruje vašu dátovú prevádzku prostredníctvom silných šifrovacích protokolov, vďaka ktorým je zachytenie a čítanie vašich údajov nemožné. Prečo je to dôležité? V dnešnej dobe existuje veľa tretích strán (medzi nimi sú aj vlády a kyberzločinci), ktoré chcú počúvať alebo sa pozrieť na to, čo robíte v online prostredí.

Zabezpečenie, ktoré ponúka VPN, im značne sťažuje ich prácu. Musíme však pripomenúť, že VPN nie je konečným riešením pre všetky veci týkajúce sa počítačovej kriminality. Vždy odporúčame skombinovať kvalitnú VPN službu s dobrým antivírusovým riešením, aby ste boli pokrytý vo všetkých oblastiach.

VPN a geoblokácia

Odblokujte webové stránky a získajte prístup k obsahu, ktorý je obmedzený iba na určité geografické zóny (geoblokácia).
VPN a geoblokácia

Niektoré online služby obmedzujú prístup k svojmu obsahu v určitých regiónoch. Stáva sa to pri streamovacích službách, ktoré majú vysielacie práva iba v určitých krajinách a v iných už nie.

Ak ste na dovolenke alebo ste sa presťahovali do inej krajiny, možno nebudete môcť sledovať svoje obvyklé programy. Sieť VPN vám umožní pripojiť sa k internetu prostredníctvom serverov vo vašej domovskej krajine, takže môžete znova sledovať svoju obľúbenú reláciu alebo pristupovať k blokovaným webovým stránkam.

Samozrejme, funguje to aj naopak. Ak chcete získať prístup k webovým stránkam alebo streamovacím službám z inej krajiny (napríklad sledovať americkú verziu Netflixu), môžete tak urobiť pomocou VPN.

VPN a torrenting

Torrenting, P2P sťahovanie a streamovanie médií (napríklad pomocou služby Kodi).
Stahujte data bezpecne s VPN

Sťahovanie určitých súborov je v niektorých krajinách nezákonné a sťahovatelia sú sledovaní a niekedy dokonca trestne stíhaní viac ako kedykoľvek predtým.

Samozrejme, neobhajujeme žiadne nezákonné kroky. Chápeme však, že ľudia chcú súkromie a anonymitu nielen pri prehliadaní internetu, ale aj pri nahrávaní a sťahovaní súborov.

Aby ste sa uistili, že nikto nevie, čo sťahujete alebo nahrávate, môžete použiť sieť VPN. Vďaka šifrovanej prevádzke a presmerovanej IP adrese vám VPN pomáha sťahovať anonymne.

VPN a cenzúra

Porazte cenzúru jednoduchým obchádzaním regionálnych obmedzení.
VPN bojuje proti cenzure internetu

V mnohých krajinách (ako Čína, Turecko, Rusko, Irán) vlády silno cenzurujú internet. Tieto krajiny blokujú prístup k určitým internetovým službám a webovým stránkam. Príkladmi aplikácií a webových stránok, ktoré sú často blokované, sú WhatsApp, Google, Instagram, YouTube, Skype, Spotify či Facebook.

Spravodajské weby sú tiež často blokované, pretože sú vnímané ako hrozba pre miestne vládne orgány. V týchto krajinách cenzúra výrazne ovplyvňuje slobodu prejavu ich občanov.

V niektorých západných krajinách existujú aj iné online obmedzenia. Mnohé regióny napríklad blokujú webové stránky pre sťahovanie súborov, pretože nechcú, aby ich občania sťahovali nelegálne materiály.

Sieť VPN vám môže pomôcť obísť cenzúru a obmedzenia tým, že vám umožní pripojiť sa k serveru v inej krajine. Týmto spôsobom sa môžete pripojiť k internetu, ako keby ste boli v inej krajine. Týmto spôsobom môžete získať prístup k webovým stránkam a službám, ktoré nie sú dostupné vo vašej krajine.

VPN a hackeri

Chráňte sa pred hackermi, nech ste kdekoľvek.
Ochrana WiFi siete s VPN

Používanie verejnej Wi-Fi siete, napríklad na letisku, v hoteli alebo v kaviarni, môže byť riskantné. Iní používatelia v tej istej sieti (napríklad hackeri či iní počítačoví zločinci) môžu ľahko preniknúť do vašich údajov a osobných informácií.

Keďže nechcete, aby ostatní mali prístup napríklad k vašim e-mailovým prihlasovacím údajom, obrázkom, súborom alebo informáciám o kreditnej karte, je rozumné na týchto hotspotoch použiť VPN pripojenie.

VPN zašifruje všetky vaše údaje a hacker tak uvidí iba kryptované dáta a nebude môcť zneužiť vaše osobné údaje.

VPN a zber dát

Zabráňte digitálnemu zberu dát.
VPN blokuje sledovacie kody a reklamy

Reklamné siete ako Facebook, Google a Twitter neustále o vás zhromažďujú informácie. S týmito informáciami vám môžu zobrazovať prispôsobené reklamy, ale čo je dôležitejšie, môžu tieto informácie aj predať tretej strane.

Šifrovaním vašich údajov pomocou VPN bude pre tieto siete ťažšie zhromažďovať informácie o vás. Budú mať tiež menší vplyv na to, aké reklamy sa vám budú zobrazovať.

Navyše viaceré VPN služby ponúkajú vo svojich produktoch aj blokovače reklám a sledovacích kódov, takže sa otravných reklamných prvkov zbavíte natrvalo.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame Vám vyskúšať VPN služby, ktoré v našich testoch obstáli vynikajúco a získali od nás ocenenie Excelentná VPN služba. Nižšie uvedené VPN služby ponúkajú skvelé rýchlosti, silné zabezpečenie a majú k dispozícii množstvo ďalších benefitov.

NordVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 61% pre čitateľov portálu VPN365
3,19 €11,99 € KÚPIŤ Recenzia NordVPN

Surfshark VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 82% pre čitateľov portálu VPN365
2,30 €12,95 € KÚPIŤ Recenzia Surfshark VPN

Atlas VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 85% pre čitateľov portálu VPN365
1,71 €9,69 € KÚPIŤ Recenzia Atlas VPN

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN? (nachádzate sa tu)
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné?

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo