PrivadoVPN – recenzia kvalitnej VPN služby

PrivadoVPN

1,99 € 7,99 €
Zľava 82% pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aktivuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

PrivadoVPN bola spustená len pred niekoľkými rokmi a snaží sa presadiť pomocou dobrých cien, ale zároveň s pokrytím všetkých oblastí, ktoré by ste očakávali od prémiovej VPN služby. Spoločnosť sídli vo Švajčiarsku, ktoré je dobrou jurisdikciou pre tento typ služieb. Služba poskytuje bezpečné a užívateľsky prívetivé aplikácie na všetkých typoch zariadení, od mobilných až po stolné počítače. Okrem toho ponúka bezpečnosť, súkromie a dobre si poradí aj so streamovaním.

Privado VPN
8.5
Overená VPN služba
PrivadoVPN
ČO SA NÁM PÁČILO
 • Užívateľsky prívetivé a bezpečné aplikácie
 • Veľmi slušné rýchlosti
 • Dobrá podpora streamovania
 • Dostupné ceny aj s programom zadarmo
 • Silné šifrovanie a dobrá jurisdikcia
ČO BY SA MOHLO ZLEPŠIŤ
 • Počet serverov
 • Chýbajúca aplikácia pre Linux

Základné informácie

PrivadoVPN v skratke

Web stránkaprivadovpn.com
JurisdikciaŠvajčiarsko
Počet krajín47 (61 miest)
Počet serverov329
Maximálny počet súbežne pripojených zariadení10
Mesačná cenaod 1,99 €
Refundáciado 30 dní
Program zadarmoáno (10 GB)
PodporaŽivý čet 24/7, Kontaktný formulár
Podporované systémy a zariadeniaWindows, macOS, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire TV
Funkcia Kill Switcháno
Funkcia blokovania reklámáno
Funkcia Multi-hopáno
Podporované protokolyWireGuard, OpenVPN, IKEv2

Reputácia a jurisdikcia

Dobrá jurisdikcia, bez problematickej histórie

Materská spoločnosť Privado Networks AG spustila svoje VPN služby pre Windows a Android v roku 2019. PrivadoVPN sa javí ako veľmi transparentná služba s čistou webovou stránkou.

 • Švajčiarska jurisdikcia (vynikajúce miesto pre ochranu osobných údajov)
 • Žiadne protokolovanie
 • Pekná webová stránka bez sledovacích kódov

Ide o freemium VPN službu, ktorá samozrejme zahŕňa aj platené programy. Teda niečo podobné, čo sme mohli sledovať aj v našej nedávnej recenzii služby Atlas VPN.

Pri pohľade na webovú stránku sa zdá, že PrivadoVPN sa rozhodlo zostať mimo centra pozornosti. Mnoho VPN služieb sa rozhodne pre túto stratégiu, pretože to pomáha zabezpečiť, aby prevádzkovatelia siete nemohli byť nútení vzdať sa údajov o svojich používateľoch.

Naopak, niektoré VPN siete, ako napríklad NordVPN či ExpressVPN, sú neustále na očiach verejnosti s prepracovaným marketingom. PrivadoVPN a niektoré ďalšie služby (Perfect Privacy, TrustZone, …) zamerané na súkromie však radšej lietajú nízko pod radarom a nie sú až tak viditeľné.

Servery a rýchlosti

Solídne rýchlosti, ktoré nás príjemne prekvapili

V čase písania recenzie malo PrivadoVPN k dispozícii servery v 47 krajinách (60 mestách) sveta. Podľa zoznamu na ich stránke VPN Server List by malo ísť o celkovo 329 serverov. Vzhľadom na to, že PrivadoVPN je relatívne nová služba, môžeme očakávať, že počet serverov bude s rozširovaním tejto VPN siete naďalej rásť. Bonusom je, že služba nepoužíva žiadne virtuálne umiestnenia serverov. Každý jeden server sa teda fyzicky nachádza priamo v krajine, ktorá je pri ňom uvedená.

Teraz sa vrhneme na rýchlostné testy. PrivadoVPN sme testovali na systéme Windows s nastaveným protokolom WireGuard. Všetky testy boli vykonané na 500 Mbps umiestnenej v Maďarsku v rôznych časových úsekoch. Výsledky boli veľmi dobré, aj keď rýchlosti o niečo zaostávali ako pri najlepších VPN službách na trhu.

Pripojenie k serverom trvalo trochu dlhšie ako je aktuálny štandard, niekedy aj okolo 15 sekúnd. Rovnaké časy sme, možno trochu prekvapujúco, namerali aj pri odpojení od VPN servera.

Najbližší / odporúčaný server (Maďarsko)

 • Najnižšia rýchlosť: 178,19 Mbps
 • Najvyššia rýchlosť: 295,25 Mbps
 • Priemerná rýchlosť: 278,20 Mbps
 • Priemerný PING: 5,91 ms

Anglicko, Londýn

 • Najnižšia rýchlosť: 85,23 Mbps
 • Najvyššia rýchlosť: 248,29 Mbps
 • Priemerná rýchlosť: 176,83 Mbps
 • Priemerný PING: 45,06 ms

USA, New York

 • Najnižšia rýchlosť: 54,01 Mbps
 • Najvyššia rýchlosť: 125,54 Mbps
 • Priemerná rýchlosť: 121,34 Mbps
 • Priemerný PING: 115,07 ms

Austrália, Sydney

 • Najnižšia rýchlosť: 24,04 Mbps
 • Najvyššia rýchlosť: 47,48 Mbps
 • Priemerná rýchlosť: 46,52 Mbps
 • Priemerný PING: 273,20 ms

Bezpečnosť

PrivadoVPN podporuje WireGuard a silné šifrovanie

PrivadoVPN spĺňa všetky body, ktoré by sme chceli vidieť pri zabezpečenej VPN. Ponúka používateľom nasledujúce bezpečné VPN protokoly: OpenVPN, WireGuard a IPSec/IKEv2. Na zabezpečenie prenosov využíva 256-bitové šifrovanie AES.

Priamo v klientovi si jednoducho môžete vybrať, ktorý protokol VPN chcete použiť. Tu je snímka obrazovky z aplikácie Windows VPN, ktorú sme použili pri testovaní tejto recenzie:

Výber protokolu v nastaveniach aplikácie PrivadoVPN

Ak zo zoznamu vyberiete možnosť „Automaticky“, aplikácia si vyberie najlepší protokol na základe vašich nastavení siete a zariadenia, z ktorého sa pripájate.

Pokiaľ ide o sieť serverov, pracovníci PrivadoVPN nás informovali, že v súčasnosti sú v procese konverzie všetkých serverov v sieti na prevádzku v režime diskov RAM (bez pevných diskov). To ponúka vyššiu úroveň zabezpečenia údajov, pretože zaisťuje, že na serveroch VPN nie je možné ukladať žiadne údaje. Tento trend môžeme vidieť aj pri iných popredných VPN službách vrátane NordVPN, Surfshark, ExpressVPN či Perfect Privacy.

Aplikácie

Jednoduché aplikácie s drobnými problémami v macOS

Celkovo aplikácia PrivadoVPN pre Windows fungovala v našich testoch dobre. Je to plne vybavený klient, ktorý bol užívateľsky prívetivý a spoľahlivý. Samotná aplikácia nezaberá príliš veľa miesta na pracovnej ploche Windows. Nachádza sa v pravom dolnom rohu, tesne nad panelom úloh, ale dá sa tiež samozrejme presunúť aj na iné miesto (prípadne minimalizovať do samotného panela úloh).

PrivadoVPN – hlavná obrazovka aplikácie po pripojení na server v Bratislave

Priamo na hlavnej obrazovke nájdete prepínač „Kill Switch“, ktorý môžete použiť pre automatické odpojenie od internetu v prípade výpadku VPN služby. Kliknutím na ponuku v ľavom dolnom rohu aplikácie otvoríte ďalšie funkcie a nastavenia:

 • Automatické spustenie aplikácie po naštartovaní systému
 • Automatické pripojenie k vybranému VPN serveru po spustení aplikácie
 • Výber protokolu (automaticky, IKEv2, WireGuard, OpenVPN)
 • SmartRoute – možnosť výberu aplikácií, ktoré nebudú používať VPN alebo naopak, ktoré budú používať VPN (VPN Split Tunneling)
 • Spôsob zobrazenia aplikácie na obrazovke, automatické aktualizácie
 • Informácie o Vašom účte a predplatnom

Aplikáciu sme samozrejme overili cez všetky testy, ktoré vykonávame pri každej recenzii. To zahŕňa kontrolu akýchkoľvek únikov dát IPv4 a IPv6, ako aj únikov dát cez DNS alebo akýchkoľvek iných chýb a zlyhaní, ktoré by mohli odhaliť vaše údaje tretím stranám. PrivadoVPN prešlo všetkými našimi testami bez zistenia únikov dát.

Bez problémov prešli aj naše testy na systéme Android. Nepáčila sa nám iba aplikácia pre macOS, ktorá nepodporuje protokol WireGuard. Namiesto toho budete musieť použiť protokoly OpenVPN alebo IKEv2. Okrem nedostatočnej podpory pre WireGuard sme tiež zistili, že aplikácia pre MacOS obsahuje drobné nedostatky. Občas sa vyskytli problémy s pripojením, pretože OpenVPN na niektorých miestach nefungoval (mohli sme však použiť protokol IKEv2).

Streaming a torrenting

PrivadoVPN je ideálna voľba pre televíznych nadšencov

Mnoho ľudí dnes hľadá kvalitné VPN pre streamovanie obsahu na internete. S nárastom geografického blokovania a rôznych obmedzení je to najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby ste mali prístup k obsahu z celého sveta, nech ste kdekoľvek.

Najprv sme vyskúšali PrivadoVPN s Netflixom a všetko fungovalo dobre. Americký a britský Netflix fungoval v našich testoch bez problémov.

S celkom slušným výberom amerických serverov by mala byť PrivadoVPN tiež dobrou VPN pre Amazon Prime, Hulu alebo Discovery Plus. Pri streamovaní je tiež dobré vidieť, že PrivadoVPN má aplikácie určené priamo pre streamovacie zariadenia. Môžete ho použiť aj ako VPN pre Amazon Firestick.

Služba si poradila aj s britskou BBC iPlayer, americkou Peacock či austrálskou 7plus. Na streamovanie ju tak môžeme jednoznačne odporučiť.

PrivadoVPN funguje aj na torrentovanie a nijako ho neobmedzuje. Inými slovami, toto je úplne neobmedzená služba VPN vhodná pre torrenting. Aj keď PrivadoVPN neponúka vyhradené servery P2P, aké nájdeme napríklad u NordVPN, každý server funguje na torrentovanie. Okrem toho môžete torrentovať aj s bezplatným plánom, ale pravdepodobne ho veľmi rýchlo miniete s dátovým limitom iba 10 GB.

PrivadoVPN navyše ponúka aj proxy server SOCKS5. Niektorí ľudia, ktorí na torrentovanie používajú sieť VPN, budú využívať proxy server SOCKS5 a nie samotnú sieť VPN. Namiesto používania VPN môžete nakonfigurovať torrent klientov tak, aby využívali proxy SOCKS5. Toto skryje vašu IP adresu a môže byť rýchlejšie, nebude sa totiž šifrovať vaša komunikácia.

Funkcie

Privado Control Tower

Iba nedávno prišla služba s funkciou Privado Control Tower, ktorá umožňuje blokovanie reklám, sledovacích kódov, atď. Používať ju môžete aj bez spustenia VPN služby (ak si manuálne nastavíte DNS). Nastavenie (zapnutie / vypnutie) tak musíte vykonať priamo na web stránke PrivadoVPN po prihlásení sa do svojho účtu. Nižšie si môžete pozrieť, čo všetko môžete cez službu zablokovať:

Privado Control Tower – možnosť blokovania reklám, sledovacích kódov, atď.

Control Tower navyše dokáže blokovať aj odkazy na Facebook, TikTok a ďalšie sociálne siete, takže ho môžete použiť aj ako jednoduchšiu rodičovskú kontrolu.

Podpora

E-mailová podpora pomocou četu i formulára

Podporu sa nám podarilo kontaktovať pomocou živého četu 24/7 (ktorý v minulosti nebol k dispozícii), ale aj formulára umiestneného priamo na stránke v časti Podpora. Podpora nám bez problémov zodpovedala naše otázky a odpoveď na mailovú správu nám prišla už do piatich minút.

Predplatné a ceny

PrivadoVPN aj s programom zadarmo

Pri PrivadoVPN môžete využiť program zadarmo, ktorý je však limitovaný (mesačne môžete preniesť iba 10 GB dát) alebo si kúpiť predplatné na dlhšie obdobie za veľmi slušné ceny (najlacnejšie na trhu). Záruka vrátenie peňazí je 30 dní od zakúpenia.

Dlhodobé predplatné NAJPOPULÁRNEJŠIE

Dlhodobé predplatné služby PrivadoVPN so zľavou 82% pre čitateľov portálu VPN365
1,99 €7,99 € KÚPIŤ PRIVADOVPN
Celková čiastka pre vybrané obdobie: 47,76 €

Predplatné na 1 mesiac

Predplatné služby PrivadoVPN na 1 mesiac bez zľavy
Celková čiastka pre vybrané obdobie: 7,99 €

Bezplatný program

Reštrikcie:
– maximálne 10 GB prenesených dát za mesiac
– možnosť pripojenia na 12 vybraných serverov
zadarmo VIAC TU
Celková čiastka pre vybrané obdobie: 0 €

K dispozícii je platba kreditnými kartami, cez PayPal alebo tiež kryptomenami.

Zhrnutie

Mladá VPN služba s veľkým potenciálom

8.5Hodnotenie
PrivadoVPN

Freemium VPN služba PrivadoVPN je pravdepodobne jedna z najlepších služieb, ktorá ponúka aj program zadarmo. Napriek niekoľkým problémom s aplikáciou MacOS fungovali ostatné aplikácie VPN veľmi dobre a rýchlosti boli veľmi solídne, takže služba vás nesklame ani pri streamingu či torrentingu.

Rýchlosť
9
Bezpečnosť
9
Aplikácie a funkcie
8
Cena a platby
8
Podpora a služby
8
Pozitíva
 • Užívateľsky prívetivé a bezpečné aplikácie
 • Veľmi slušné rýchlosti
 • Dobrá podpora streamovania
 • Dostupné ceny aj s programom zadarmo
 • Silné šifrovanie a dobrá jurisdikcia
Negatíva
 • Počet serverov
 • Chýbajúca aplikácia pre Linux

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo