PureVPN – recenzia VPN služby, ktorú neodporúčame (2022)

PureVPN Recenzia
1,99 $ 10,95 $ VIAC TU
4/10 (Hodnotenie)
Produkt je hodnotený ako #12 v kategórii VPN Recenzia

Aplikácie, ktoré nepracujú dobre, problémy s pripojením, veľmi pomalé rýchlosti a škandál s FBI. Aj takto môžeme v skratke prezentovať službu PureVPN.

1. Problémy s pripojením (PureVPN sa nepripojí)

S posledným kolom nášho testovania sme narazili na pravidelný problém tejto služby. PureVPN sa nedokázala pripojiť ku svojim serverom. Inými slovami, klikli sme na tlačidlo pripojenia a po dlhšej dobe sa zobrazila iba chybová správa.

V hornej časti aplikácie sa zobrazovala správa „Nedá sa pripojiť k vzdialenému serveru“. K tomu došlo na mnohých serveroch, ktoré sme testovali.

Ďalším problémom bolo, že k pripojeniu došlo, ale chýbala dostatočná šírka pásma (100-percentná strata paketov). Čo spôsobilo tieto problémy s pripojením nám nie je jasné.

2. Pomalé rýchlosti

Na webe PureVPN sa objavuje smelá informácie – „sme najrýchlejšou VPN službou vôbec!“ alebo „najlepšia VPN služba kalendárneho roka“. Realita je ale úplne iná.

Horeuvedené tvrdenia sme otestovali s pripojením na internet 500 Mbps a výsledky neboli vôbec dobré.

Na amerických serveroch sme namerali rýchlosť iba 59 Mbps a to je iba 12% našej základnej rýchlosti pripojenia.

Ďalej sme testovali server v Kanade a rýchlosti boli ešte horšie – iba 39 Mbps.

Okrem nízkych rýchlostí sťahovania môžete tiež vidieť, že latencia alebo ping boli neobvykle vysoké.

Na serveroch vo Veľkej Británii boli už výsledky doslova katastrofálne. Rýchlosť iba 18 Mbps.

Zdá sa, že ani tento problém sa službe nepodarilo odstrániť. Je zrejmé, že PureVPN má čo doháňať. Nie sú to zďaleka také rýchlosti, aké získate pri najvýkonnejších sieťach VPN, ako je napríklad NordVPN či ExpressVPN.

Prečo je PureVPN taký pomalý?

Mnoho sietí VPN investuje peniaze do špičkovej serverovej infraštruktúry, ktorá svojim používateľom poskytuje najvyššiu rýchlosť. To môže vysvetľovať, prečo je PureVPN pomalý. Nebeží na kvalitných serveroch s dostatočnou šírkou pásma pre svoju užívateľskú základňu.

3. Úniky dát cez DNS

V predchádzajúcich recenziách PureVPN sme zistili, že aplikácie trpia únikmi údajov, najmä únikmi cez IPv6.

Pozrime sa teda, ako sa PureVPN darilo v najnovšej recenzii.

Pred vykonaním akýchkoľvek testov sme sa ubezpečili, že boli aktivované všetky nastavenia ochrany proti úniku dát.

Ďalej sme spustili klientskú aplikáciu pod operačným systémom Windows.

Po pripojení k britskému serveru sme však zistili, že dochádza k únikom dát cez DNS, ktoré vybavoval náš internetový poskytovateľ. To vystavilo históriu prehliadania a našu polohu tretím stranám.

Nenašli sme úniky DNS so všetkými servermi, protokolmi a režimami nastavenia, ale boli tu niektoré jasné prípady únikov dát cez DNS. To podkopáva celú účinnosť VPN služby.

4. Aplikácie, ktoré dobre nefungujú

Aplikácie VPN by nemali zlyhať, zastaviť sa alebo vyžadovať, aby ste spustili Správcu úloh a vynútili tak ukončenie programu. Aplikácie od PureVPN jednoducho nefungovali dobre.

Napríklad výber servera môže byť veľmi zdĺhavý:

Najskôr je potrebné zvoliť, v ktorom režime sa chcete nachádzať. Môžete si vybrať medzi streamom, slobodou internetu, bezpečnosťou / súkromím, zdieľaním súborov a vyhradenou adresou IP.

Servery sa potom zobrazia v neusporiadanom poradí na základe časov Ping. To môže byť frustrujúce pri výbere servera, ktorý potrebujete.

Tu mám opäť problémy s pripojením k serveru, ale môžete tiež vidieť, že servery sú uvedené podľa krajín a nie v abecednom poradí.

V závislosti od toho, aký režim používate, nemusí byť výber servera podľa mesta dokonca možný.

Pozitívne je, že aplikácia PureVPN má možnosť konkrétny server vyhľadať.

5. PureVPN poskytol dáta používateľov FBI

Ako sme už spomínali, PureVPN je príkladom siete VPN, ktorá bola zachytená pri protokolovaní používateľských údajov a ich odovzdaní FBI.

PureVPN roky tvrdil, že má politiku nulového protokolovania a neuchováva žiadne údaje. V roku 2017 sa však objavila správa, že služba nielenže zaznamenávala údaje o používateľoch, ale tieto údaje aj poskytla FBI (Federálny úrad pre vyšetrovanie) pri trestnom konaní. Záznamy o tom sa neskôr zverejnili.

Po odhalení tohto prípadu bolo spoločnosti venované dosť veľkej pozornosti. Vedenie PureVPN tvrdilo, že išlo o ojedinelý prípad, ale nedá sa povedať, či je to pravda.

Je tiež dôležité poznamenať, že sa to všetko stalo napriek tomu, že PureVPN sídli v Hongkongu a nemá zákonnú povinnosť dodržiavať pravidlá orgánov USA.

V snahe oživiť dôveru prešiel PureVPN auditom tretej strany. Audit vykonala spoločnosť Altius IT v júni 2019. Správa auditora potvrdzuje, že PureVPN teraz vyhovuje zásadám, ktoré spoločnosť uvádza na svojej stránke.

Pomôže to však zachrániť reputáciu PureVPN a škody spôsobené horeuvedeným prípadom spolupráce s FBI? Iba čas ukáže.

6. Na streamovanie a torrenting zabudnite

Bohužiaľ pre tých, ktorí chcú streamovať svoje obľúbené filmy alebo sťahovať dáta, nebude PureVPN to pravé orechové. Dôvodom sú samozrejme veľmi pomalé rýchlosti.

Kľúčovým problémom, s ktorým sme sa stretli pri testovaní služby pri Netflixe, bolo ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Aj keď sme zistili, že PureVPN má prístup k americkému Netflixu (nie je blokovaný), mali sme problémy s ukladaním do vyrovnávacej pamäte kvôli nízkej rýchlosti.

Podobný problém je aj pri torrentingu, ktorý je tiež veľmi limitovaný slabými rýchlosťami VPN siete.

7. PureVPN, Gaditek a Pakistan

Podľa webovej stránky je PureVPN oficiálne prevádzkovaná pod obchodnou spoločnosťou GZ Systems Limited so sídlom v Hongkongu. Prevádzkuje sa však PureVPN mimo Hongkongu?

Ak sa pozriete trochu hlbšie, nájdete spoločnosť Gaditek so sídlom v pakistanskom Karáčí. Zdá sa, že službu vlastní a prevádzkuje spoločnosť Gaditek, ktorá dokonca uvádza PureVPN ako jednu zo svojich značiek na svojej oficiálnej stránke.

To, či je služba prevádzkovaná v Pakistane alebo Hongkongu, nie je z právneho hľadiska dôležité, pretože spoločnosť má právne sídlo v Hongkongu, do ktorého jurisdikcie spadá.

Spoločnosť Gaditek prevádzkuje sieť webov, ktoré údajne robia recenzie VPN služieb a kde je PureVPN neustále hodnotená ako najlepšie odporúčanie.

Je Ivacy rebrandovaná verzia PureVPN?

Už mnoho rokov sa šíria povesti (a existuje veľa dôkazov), že Ivacy je rebrandovaná (biela značka) verzia PureVPN.

Nakoniec v marci 2019 pracovníci Ivacy oficiálne pripustili, že PureVPN má v Ivacy „menšie podiely“.

Vo svete VPN to však nie je nič neobvyklé, pretože existujú aj ďalšie VPN, ktoré sa zdajú byť nezávislé, ale vlastní ich rovnaká entita:

 • Tento článok v PCMag popisuje, ako spoločnosť J2 Global vlastní VPN služby IPVanish, StrongVPN a Encrypt.me.
 • V minulosti sme tiež zistili, že materská spoločnosť CyberGhost VPN (Kape) vlastní aj VPN služby ZenMate VPN a Private Internet Access (PIA).

8. Limitované platobné možnosti

V ponuke sú iba platby cez PayPal a platobné karty a to je v dnešnej dobe zúfalo málo. K dispozícii nie sú žiadne alternatívne spôsoby platieb či kryptomeny, ktoré sú už bežným štandardom.

9. Aké alternatívy by ste mali zvážiť?

Nižšie nájdete aktuálne najkvalitnejšie VPN produkty, ktoré prešli našimi testami.

 • TOP 3 VPN SLUŽBY

 • Počet krajínPočet krajín
 • Počet serverovPočet serverov
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • Protokolovanie aktivít?Protokolovanie aktivít?
 • Multihop?Multihop?
 • NORDVPN

 • 3,09 €

  za mesiac

 • Počet krajín59
 • Počet serverov5473
 • Počet zariadení6
 • Protokolovanie aktivít?
 • Multihop?
 • SURFSHARK VPN

 • 2,19 €

  za mesiac

 • Počet krajín99
 • Počet serverov3200+
 • Počet zariadeníneobmedzený
 • Protokolovanie aktivít?
 • Multihop?
 • ATLAS VPN

 • 1,54 €

  za mesiac

 • Počet krajín49
 • Počet serverov1000+
 • Počet zariadeníneobmedzený
 • Protokolovanie aktivít?
 • Multihop?

4Hodnotenie
PureVPN

Keď sme začali pracovať na tejto recenzii PureVPN, napadlo nás, že sa služba oproti predchádzajúcim rokom musela zlepšiť. Dospeli sme však k záveru, že k žiadnemu pozitívnemu posunu neprišlo. Služba zaostáva za ostatnými lídrami na trhu v oblasti výkonu, bezpečnosti i spoľahlivosti. Rozhodne nejde o VPN, ktorú by sme mohli po našom teste odporučiť.

Rýchlosť
1
Bezpečnosť
1
Aplikácie a funkcie
5
Cena a platby
8
Podpora a služby
5
PureVPN – recenzia VPN služby, ktorú neodporúčame (2022)
PureVPN – recenzia VPN služby, ktorú neodporúčame (2022)
1,99 $ 10,95 $

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo