SkyShowtime – ako vyťažiť maximum zo streamovacej služby použitím VPN

Posledná z veľkých streamovacích služieb SkyShowtime odštartovala 20. septembra v štyroch krajinách severnej Európy. Dve najväčšie hollywoodske štúdiá Universal a Paramount spojili sily, aby vytvorili kvalitnú konkurenciu pre Netflix, Disney+, HBO Max či Amazon Prime.

Čo je SkyShowtime?

Spoločnosti Universal a Paramount síce každá prevádzkujú svoju streamovaciu platformu (Peacock resp. Paramount+), ale pre polovicu Európy sa rozhodli v boji proti ďalším hráčom spojiť sily. Namiesto dvoch a viacerých služieb tak severná, stredná a východná Európa dostanú službu len jednu. Za jednu cenu skombinuje všetky značky, filmy či seriály patriace pod obidve štúdiá.

Dvadsiateho septembra sa služba prvýkrát predstavila všetkým predplatiteľom v Nórsku, Švédsku, Dánsku a Fínsku. V októbri sa pridalo aj Holandsko a Portugalsko.

Od 14.12.2022 službu mohli používať zákazníci v Bosne a Hercegovine, Bulharsku, Chorvátsku, Kosove, Čiernej Hore, Srbsku a Slovinsku.

Ďalšia etapa expanzie SkyShowtime prebehla 14.2.2023, kedy služba expandovala aj do Česka, Slovenska, Poľska, Maďarska, Rumunska, Albánska a Severného Macedónska.

SkyShowtime odstartovala

Dostupnosť a cena

V škandinávskych krajinách služba nahradila iba nedávno uvedený Paramount+. Ide však o výnimku, pretože v ďalších európskych krajinách s Paramount+ (Veľká Británia, Írsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko) to tak nebude. V uvedených krajinách bude Paramount a Universal fungovať naďalej samostatne.

Pre predplatiteľov služba prichystala lákadlo v podobe zľavnenej akcie. Pokiaľ si službu predplatíte do 11.4.2023, získajú doživotnú zľavu 50 percent z ceny plného predplatného. Namiesto ceny 5,99 eur mesačne získate službu len za polovičnú čiastku 2,99 eur mesačne. Ide o podobnú stratégiu, ako si zvolilo HBO pri príchode služby HBO Max.

Vzhľad a funkcie

Ako už býva zvykom, služba nájdeme na rôznych platformách. Základom je prehrávanie na webe. Ďalej sú zákazníkom k dispozícii aplikácie pre iOS či Android, kde si môžu používatelia obsah sťahovať aj pre offline sledovanie. Podporované sú aj Apple TV, Android TV (Google TV) a smart televízory LG a Samsung. Platforma technicky stojí na základe platformy Peacock (Universal) a nie Paramount+.

Môžete si založiť až 5 profilov, ale maximálny počet paralelne spúšťaných prehrávaní na rôznych zariadeniach je obmedzený na 3. K dispozícii je aj rodičovský zámok. Maximálna kvalita videa je bohužiaľ iba HD a zvuk iba 5.1. Tu bude konkurencia veľmi vpredu, pretože 4K video či zvuk v Dolby Atmos podporujú pri vybraných tituloch Netflix, Disney+, HBO Max a aj Amazon Prime.

Slovenské titulky sú dostupné pri mnohých seriáloch a filmoch. Slovenský dabing je dostupný najmä pri detskom obsahu. V slovenčine sú aj aplikácie.

SkyShowtime Slovensko

Ponuka filmov a seriálov

Najväčšou pridanou hodnotou SkyShowtime má byť obrovský katalóg, ktorý združuje pod jednou strechou obsah hneď niekoľkých svetoznámych značiek – Universal, DreamWorks, Sky, Peacock, Nickelodeon, Showtime, Paramount+ a Paramount.

Najväčším ťahákom služby sú filmové trháky Jurassic World Dominion, The Northman a Top Gun: Maverick.

Zo seriálov je to 1883, 1923, A Friend Of the Family, All The Sins, American Gigolo, Funny Woman, Halo, Mayor of Kingstown, Star Trek: Strange New Worlds, Tulsa King, Vampire Academy a Yellowstone.

Universal Pictures

Universal Pictures

Štúdio ponúka série ako Jurský park/svet, Múmia, Rýchlo a zbesilo, Návrat do budúcnosti či Jason Bourne. Dosť titulov ale v ponuke chýba. Rýchlo a zbesilo je skoro komplet, chýba siedmy diel. Jurský svet či Návrat do budúcnosti chýba úplne. Vo veľkom sú zastúpené komédie, vrátane komediálnych sérií ako Prci, prci, prcičky, Macík či Foter je lotor.

Dreamworks

Dreamworks

Kedysi slávne štúdio je dnes paradoxne rozdelené medzi Universal (animovaná časť) a Paramount (hraná časť). Ťaží hlavne z animovaných sérií ako Shrek (zatiaľ v ponuke chýba), Ako vycvičiť draka či Madagaskar. Hraná časť zahŕňa sériu Transformers (chýba štvrtý diel) alebo filmový hit Gladiátor.

Paramount Pictures

Paramount Pictures

Pod toto štúdio patria série ako Mission Impossible, Star Trek, Krstný otec, Policajt v Beverly Hills, ale zatiaľ sú k dispozícii len niektoré časti. Krstný otec či Policajt v Beverly Hills sú tu komplet, ale zo série Star Trek sú dostupné len tri nové filmy. Chýba Indiana Jones (v USA je na Showtime).

Paramount+

Paramount Plus

Originály dostupné iba na Paramount+ sú tu hojne zastúpené, na čele so seriálmi ako Yellowstone, 1883, Mayor of Kingstown, The Offer alebo Star Trek: Strange New Worlds. Sú tu dostupné aj vybrané filmové novinky z Paramount, ktoré boli uvedené priamo na Paramount+, ako Secret Headquarters alebo Jerry & Marge Go Large. Pod Paramount+ tiež patrí stanica CBS na čele so Star Trekom. Ten je ale zatiaľ zastúpený iba s Next Generations.

Showtime

Showtime

Pôvodom káblová televízia (v USA stále pôsobí ako samostatná služba) je tiež súčasťou služby a ponúka svoje klasiky ako Ray Donovan, Penny Dreadful, Dexter, Californication a Miliardy. Tiež tu môžete nájsť novinky ako Halo, SuperPumped, Yellowjackets a samozrejme aj Dexter: New Blood. V ponuke nie je V mene vlasti alebo Tráva.

Peacock

Peacock

Originály patriace pod službu od Universal sú všeobecne výrazne slabšie, takže v tejto obsahovej kategórii sú hlavne staršie seriály televíznej stanice NBC. Vojvodí samozrejme slávny The Office, nájdete tu však aj ďalšie klasiky ako Zákon a poriadok: Útvar pre zvláštne obete, Dr. House, Hrdinovia či Parks and Recreation.

Sky

Sky

Tvorba britskej stanice by mohla byť skrytým klenotom ponuky, ale zatiaľ sa jedná o najslabšiu sekciu. Našli sme tu len menšie veci ako A Discovery of Witches. Kopa menej známych, ale kvalitných britských seriálov, zatiaľ chýba. Napríklad aj v Českej republike natáčaný The Lazarus Project.

Nickelodeon

Nickelodeon

V detskej tvorbe je Nickelodeon pojmom, a tak má aj svoju samostatnú záložku. Fínska ponuka má však zatiaľ čo doháňať. Legendárny SpongeBob tu má len jeden film, Labková patrola je zastúpená troma filmami a seriálom.

Ponuka služby sa samozrejme bude časom meniť a dá sa očakávať, že knižnica bude priebežne dopĺňaná a tiež sa bude líšiť v závislosti od jednotlivých krajín. Originály z tvorby Paramount+ či Peacock zrejme zostanú, pretože tie neboli nikde licencované. So Showtime či Nickelodeonom je to horšie. Na Slovensku a v Českej republike mala ich tvorbu v ponuke hlavne HBO. Pri filmoch zo sekcie Paramount či Universal sme mohli dosť vecí už nájsť na Netflixe či na Amazon Prime. Bude zaujímavé sledovať, či aj do Európy prejde skoré uvádzanie nových titulov online, ako je tomu zvykom v USA.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo