Streamovacie služby zadarmo (Austrália)

Austrália ponúka naozaj veľmi bohatý výber platforiem na streamovanie filmov či seriálov zadarmo. V ponuke je až päť veľkých hráčov – 7Plus, 9Now, 10Play, ABC iView a SBS OnDemand. Ku všetkým sa môžete dostať použitím kvalitnej VPN služby.

S uvedením ABC iView na austrálsky trh v júli 2008 sa zmenil spôsob, akým bolo dovtedy možné sledovať televíziu. Hoci bola pôvodne dostupná len ako webová stránka Flash, počet platforiem, na ktorých bola dostupná, rýchlo rástol. A rástli aj potreby používateľov. Potreba byť na gauči, pred televízorom a pozerať sa na to, čo sa práve vysiela, už nestačilo. Bola potrebná väčšia flexibilita.

A tak túto službu nevyhnutne nasledovali aj ostatné siete. Ekvivalent iView od Network Seven bol uvedený na trh začiatkom roku 2010 ako PLUS7 (teraz je známy ako 7Plus). FIXPlay od Channel Nine (dnes známy ako 9Now) bol dostupný o pár mesiacov neskôr. SBS On Demand začala vysielať v septembri nasledujúceho roku. SBS World Movies, kanál venovaný medzinárodnej kinematografii, bol k dispozícii od júla 2019. TenPlay (10Play) trochu zaostával a spustil sa až v septembri 2013.

Teraz tak máme na výber naozaj širokú ponuku bezplatných austrálskych streamovacích služieb, ktoré si môžeme vychutnať prakticky na každom zariadení.

Najlepšie bezplatné streamovacie služby v Austrálii

Všetky nasledujúce služby majú licencovaný obsah. To znamená, že samotné streamy sú úplne legálne.

#1 7Plus

Platforma 7plus je domovom relácií z Channel 7, 7TWO, 7mate, 7flix a racing.com, ako aj z 10 ďalších digitálnych kanálov. To je veľa obsahu, najmä ak si uvedomíte, že za prístup k nej nemusíte platiť ani cent.

Veľa obsahu, ktorý je na nej dostupný, je exkluzívne pre Network Seven, čo znamená, že budete mať prístup k obrovskému množstvu relácií, ktoré by ste inde nenašli. Staré austrálske obľúbené – napríklad Home and Away – nájdete len na Network Seven alebo 7plus.

Služba sa v posledných rokoch rozšírila, aby zahŕňala oveľa viac klasických televíznych a nových relácií, pričom čerpala z obsahu nielen z vlastných kanálov spoločnosti Seven, ale aj z kompletných sezón licencovaných inde. Existuje dokonca vyhradený kanál, ktorý robí len jednu vec – prehráva epizódy z úspešnej televíznej show Nashville 24 hodín denne.

Network Seven je už dlho domovom mnohých skvelých športov. Bohužiaľ, najpopulárnejšie športy vysielané v sieti – menovite AFL a kriket – nie sú k dispozícii na 7plus kvôli problémom s licenciami a je potrebné ich sledovať naživo v športových streamovacích službách, ako je napr. Kayo Sports.

Stále tu však nájdete množstvo skvelých športových relácií. K dispozícii je obrovský katalóg rybárskych relácií a dokumentárne filmy o AFL, krikete a motoristickom športe.

Platformu 7Plus odblokujete napríklad s overenou službou NordVPN:

NordVPN

3,49 € 11,99 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

#2 9Now

Channel 9, alias Nine Network, exsituje už dlho, ale nie je to žiadny dinosaurus. Táto bezplatná televízna služba drží krok s aktuálnym vývojom a je teraz k dispozícii výlučne v digitálnom vysielaní, pričom svojim divákom otvára svet živého vysielania a obsahu na požiadanie prostredníctvom platformy 9Now a jej sesterských kanálov 9Gem, 9Go!, 9Rush a 9Life.

Služba je lídrom v spravodajských a aktuálnych reláciách, ale má aj partnerstvá s veľkými medzinárodnými štúdiami, ktoré jej umožňujú vysielať populárne televízne seriály a reality show. Channel 9 zostáva dôležitým voľne vysielaným športovým vysielateľom s bezplatným obsahom vrátane tenisu.

Channel 9 má k dispozícii široký výber obsahu. Tie siahajú od silných aktuálnych programov a správ až po megahity klasických seriálov a televíznych reality show, ako je napríklad Manželstvo na prvý pohľad. V skutočnosti budete mať problém rozhodnúť sa, čo si pozrieť, keď uvidíte celú škálu obsahu, ktorý Channel 9 ponúka v rámci svojho digitálneho vysielania a služby na požiadanie 9Now. Zo seriálov tu napríklad nájdete Airwolf, 3rd Rock from The Sun, That 70’s Show, Ted Lasso, Amazing Grace, Doctor Doctor, Halifax: Retribution a SeaChange.

Platformu 9Now odblokujete napríklad s overenou službou Surfshark VPN:

Surfshark VPN

2,30 € 12,95 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

#3 10Play

Voľne vysielaná ponuka Channel Ten je na platforme 10Play. Stanice od Network Ten, 10 Peach a 10 Bold, ponúkajú celý rad skvelého obsahu. Každá relácia má svoju cieľovú stránku – aj keď sa práve nevysiela – ako aj dostupnosť živého online vysielania. Táto funkcia je najobľúbenejšia pri ich športových ponukách, ako sú napríklad vybrané závodné podujatia V8 Supercars, ktoré sa vysielajú v reálnom čase.

Na týchto stránkach môžete nielen sledovať najnovšie epizódy šou (a v niektorých prípadoch aj všetky dostupné série, ako napríklad Masterchef), ale tiež tu nájdete rozhovory, upútavky, informácie o obsadení a najnovšie správy.

Z ponuky seriálov sa platforma môže pochváliť titumi ako Five Bedrooms, My Life Is Murder, The Secrets She Keeps, Drunk History: Australia, How to Stay Married, Hollyoaks, Judge Judy, Survivor, FBI, Beaver Falls, Blue Bloods, Dark Matter, The Graham Norton Show, Continuum, The Twilight Zone, Mom, South Park, The Office, Kinne Tonight či Seinfeld.

Platforma je vhodná pre fanúšikov motoristického športu, keďže ponúka celé epizódy populárnej motoršportovej show RPM.

Does Tenplay have unique content?

It sure does. Of course, lots of the programming which is available on the service is exclusive to Network Ten, meaning you’re invariably getting unique content in that regard. The extra lengths which Ten have gone to in order to create a comprehensive service, however, gives you even more unique content which is not available on their free-to-air networks.

Platformu 10Play odblokujete napríklad s overenou službou ExpressVPN:

Atlas VPN

1,71 € 9,69 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

#4 ABC iView

Keď ABC v roku 2008 spustilo iView, tak tento typ služby bol novou a do značnej miery nevyskúšanou novinkou. V skutočnosti služba BBC iPlayer vo Veľkej Británii, ktorá slúžila ako model, bola stará len asi šesť mesiacov. S ABC iView však oddelenie nových médií ABC doručilo niečo, čo mnohí ľudia nikdy nevedeli, že to potrebujú, až kým to neskúsili. Jeho obrovský úspech prekvapil aj ABC. Odvtedy sa sieť značne rozšírila a vylepšila, a to aj napriek obmedzenému rozpočtu.

Veľkou výhodou ABC iView je množstvo exkluzívneho obsahu od ABC, ktorý vám umožňuje sledovať stovky titulov bez toho, aby ste museli niečo platiť. Od globálnych hitov ako Killing Eve a Harrow až po miestne spravodajské programy ako 7:30, na iView nájdete naozaj širokú škálu rôznych programov.

Veľkým bonusom služby je, že nemá žiadne reklamy. Aktuálne je to jediná voľne vysielaná aplikácia na streamovanie, ktorá nemá žiadne reklamy.

ABC iView poskytuje celý rad programov vysielaných na všetkých kanáloch ABC – ABC, ABC Plus, ABC ME, ABC Kids a ABC News. Nie všetky relácie vysielané na kanáloch ABC sa dostanú do iView v dôsledku licenčných obmedzení, ale stále je toho veľa, čo môžete pozerať.

Pozrite si celé sezóny skvelých drám, ako je Killing Eve, alebo ak hľadáte niečo viac informatívne, k dispozícii je aj veľký katalóg uznávaných Australian Story and Four Corners. Ak chcete zabaviť deti, Bluey a ďalšie animáky sú k dispozícii.

Pokiaľ ide o živé športové akcie, tak toho nie je veľa. Nájdete tu však futbalovú súťaž W-League a záznamy vybraných zápasov A-League, na ktoré má ABC zakúpené práva. Samozrejme, je tu aj veľmi obľúbená športová spravodajská relácia Offsiders.

Platformu ABC iView môžete sledovať napríklad s overenou službou NordVPN:

NordVPN

3,49 € 11,99 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

#5 SBS OnDemand

Či už vás zaujímajú správy, umenie, britské drámy, umelecké filmy alebo špičkové austrálske komédie, drámy a dokumenty, na SBS on Demand nájdete niečo, čo upúta vašu pozornosť.

Pri prvom uvedení do vysielania bola SBS pomenovaná ako „multikultúrne ABC“. V priebehu rokov rozšírila svoju pôsobnosť, aby sa stala obľúbeným domovom kvalitnej televízie a filmov z celého sveta, ako aj producentom vlastných televíznych relácií a filmov. V dôsledku toho zhromaždili obrovskú a rôznorodú knižnicu obsahu.

SBS je známa svojou kvalitou televízie z celého sveta vo všetkých žánroch. Je tu skvelý film, strhujúca dráma a veselá komédia z domova aj zo zahraničia. Na rozdiel od iných voľne vysielaných sietí, ktoré zvyčajne kladú veľký dôraz na televíziu pestovanú v USA, SBS vám dáva niečo odkiaľkoľvek.

Je tu populárna nemecká dráma Das Boot, The Lawyer zo Švédska, ako aj celý rad skvelých dokumentov z celého sveta. Navyše si môžete naladiť množstvo kvalitných programov zo siete národnej televízie SBS, známej aj ako NITV.

Rozmanitosť je obrovská. Nalaďte sa na niektoré z najpopulárnejších drám na svete, ako je Príbeh služobníčky, a potom si prezrite filmovú sekciu – hosťujúcu viac ako 650 titulov – a hľadajte neznáme tituly z celého sveta.

Platformu SBS OnDemand môžete sledovať napríklad s overenou službou Surfshark VPN:

Surfshark VPN

2,30 € 12,95 €
Skvelá zľava pri dlhodobom predplatnom pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aplikuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Musím pri prístupe k horeuvedeným službám používať VPN službu?

Áno, pri prístupe k bezplatným online stránkam na streamovanie filmov v Austrálii potrebujete VPN službu.

V našich testoch si najlepšie so streamovaním obsahu streamovacích služieb zadarmo vo viacerých krajinách poradili nasledujúce VPN služby:

Ako sledovať streamovacie služby zadarmo v austrálii s VPN službou
Ako začať sledovať streamovacie služby zadarmo v Austrálii s použitím VPN služby v piatich krokoch.
Získajte predplatné vybranej VPN služby
Ak ste nový používateľ, zaregistrujte sa do vybranej VPN služby a zakúpte si predplatné:

NordVPN so zľavou až 63% za 2,99 € mesačne
Surfshark VPN so zľavou až 84% za 2,05 € mesačne
Atlas VPN so zľavou až 85% za 1,45 € mesačne
Nainštalujte si VPN aplikáciu (klienta)
Musíte si stiahnuť a nainštalovať aplikáciu (klienta) pre váš operačný systém.

Svoje obľúbené relácie budete môcť bezpečne streamovať na všetkých zariadeniach, na ktorých je streamovacia služba dostupná.
Spustite VPN aplikáciu
Spustite aplikáciu (klienta) VPN služby a pripojte sa k serveru umiestnenému v Austrálii.
Prejdite na stránku streamovacej služby
Prejdite na web stránku vybranej streamovacej služby a zaregistrujte sa.
Sledujte filmy a seriály podľa vášho gusta
Teraz už iba oddychujte a relaxujte pri sledovaní filmov a seriálov na vybranej platforme!

Prajeme príjemnú zábavu!

Ak máte problémy so sledovaním služby, skúste:

– Reštartovať VPN aplikáciu a spustiť nové VPN pripojenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť prehliadača
– Použiť iný prehliadač
– Reštartovať svoje zariadenie
Vymazať vyrovnávaciu pamäť DNS

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo