Sú VPN služby bezpečné?

Spravidla je používanie VPN bezpečné, ale musíte si vybrať kvalitnú a overenú VPN službu. A tu sa môžete popáliť.

V súčasnosti existujú na trhu stovky VPN sietí. Ešte viac, ak zoberieme do úvahy aj bezplatné VPN v obchodoch ako Apple Store či Google Play. Bohužiaľ, väčšina týchto služieb – a najmä práve tie bezplatné – má nedostatky, chyby a problémy, ktoré predstavujú hrozbu pre vašu bezpečnosť i súkromie.

Inými slovami, existuje veľmi málo kvalitných VPN služieb, pri ktorých si môžete byť na sto percent istý, že vás reálne ochránia pred únikom dát na všetkých vašich zariadeniach.

Napríklad jedna zaujímavá štúdia zistila, že 84% bezplatných aplikácií VPN pre Android zneužíva používateľské údaje. Veľa ľudí už vie, že by sa mala bezplatným VPN sieťam vyhnúť. Napriek tomu tieto nebezpečné aplikácie naďalej používajú milióny ľudí na celom svete.

Existuje pritom veľa dôvodov, prečo sa úplne vyhnúť bezplatným VPN službám:

  • vložený malware – škodlivý softvér (celkom bežné pri bezplatných VPN)
  • skryté sledovanie – (veľa populárnych poskytovateľov VPN skryje sledovanie vo svojich aplikáciách, aby o vás zhromažďovali údaje)
  • prístup tretích strán k vašim údajom
  • kradnutie šírky internetového pásma
  • napadnutie internetového prehliadača
  • úniky dát (úniky IP adries, úniky cez DNS)
  • podvody (krádež identity a finančné podvody)

Treba si tiež dať pozor na niektoré podvodné VPN služby, ktorým sa treba oblúkom vyhnúť. Tie vám napríklad ponúkajú doživotné (jednorázové) predplatné alebo ťažia z falošných hodnotení, recenzií či komentárov.

Su VPN sluzby bezpecne

Bezpečnosť je najdôležitejším faktorom, ktorý treba zvážiť pri výbere VPN. Váš internetový prenos je presmerovaný a prechádza cez servery zvoleného poskytovateľa VPN. Spoločnosť poskytovateľa služby by teda mohla teoreticky vidieť všetko, čo robíte na internete (ak by chcela). Preto je dôležité vybrať si dôveryhodnú, renomovanú a kvalitnú VPN službu, ktorá v ideálnom prípade prešla auditom tretej strany, ktorý potvrdil, že poskytovaná služba je bezpečná a neuchováva žiadne dáta o svojich používateľoch.

Na záver si môžeme nadefinovať dve zlaté pravidlá pre výber VPN služby:

NIKDY nepoužívajte VPN služby, ktoré sú bezplatné. Ak by ste mali používať bezplatnú VPN službu, tak radšej nepoužívajte žiadnu.
VŽDY si vyberte dôveryhodnú a renomovanú VPN službu. S výberom takejto služby by vám mala pomôcť naša stránka, ktorá sa práve testovaním VPN zaoberá.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame Vám vyskúšať VPN služby, ktoré v našich testoch obstáli vynikajúco a získali od nás ocenenie Excelentná VPN služba. Nižšie uvedené VPN služby ponúkajú skvelé rýchlosti, silné zabezpečenie a majú k dispozícii množstvo ďalších benefitov.

NordVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 61% pre čitateľov portálu VPN365
3,19 €11,99 € KÚPIŤ Recenzia NordVPN

Surfshark VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 82% pre čitateľov portálu VPN365
2,30 €12,95 € KÚPIŤ Recenzia Surfshark VPN

Atlas VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 85% pre čitateľov portálu VPN365
1,71 €9,69 € KÚPIŤ Recenzia Atlas VPN

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN?
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné? (nachádzate sa tu)
5. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby legálne?

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo