Top produkt

Surfshark VPN – recenzia kvalitnej VPN služby

Surfshark VPN

2,30 € 12,95 €
Zľava 82% pre čitateľov portálu VPN365. Zľavový kupón sa aktivuje automaticky po kliknutí na tlačidlo.

Surfshark VPN, ktorá oficiálne začala svoju prevádzku iba v roku 2018, je doslova kométou medzi VPN službami. Tento nováčik na trhu VPN služieb si získava stále väčšiu pozornosť publika. Pôsobivé výsledky testov so skvelými rýchlosťami serverov a pokročilými bezpečnostnými funkciami iba podčiarkujú výnimočnosť tejto mladej služby, ktorá je teraz pod ochrannými krídlami prestížnej spoločnosti Nord Security.

Surfshark VPN Premiova VPN sluzba
9.6
Overená VPN služba
Surfshark VPN
ČO SA NÁM PÁČILO
 • Podpora pre všetky operačné systémy a zariadenia
 • Neobmedzené pripojenia
 • Podpora WireGuard s excelentnými rýchlosťami
 • Viackrát prešiel nezávislým bezpečnostným auditom
 • Veľká, zabezpečená sieť serverov pracujúca na RAM diskoch
 • Výborne spolupracuje s Netflixom a ďalšími streamovacími službami
 • Funkcie Dynamic MultiHop, CleanWeb a Bypasser
 • Skvelé ceny a záruka vrátenia peňazí
 • Výborná podpora cez chat 24/7
ČO BY SA MOHLO ZLEPŠIŤ
 • Chýba aplikácia pre router
 • Jurisdikcia v Holandsku

Základné informácie

Surfshark VPN v skratke

Web stránkasurfshark.com
JurisdikciaHolandsko
Počet podporovaných krajín100
Počet VPN serverov3200+
Maximálny počet súbežne pripojených zariadeníneobmedzený
Mesačná cenaod 2,30 €
Refundáciado 30 dní od zakúpenia
Program zadarmonie
PodporaLive Chat, E-mail, Kontaktný formulár
Podporované systémy a zariadeniaWindows, macOS, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire TV, Linux, Router, Chrome, Firefox, Edge, Smart TV, hracie konzoly
Funkcia Kill Switcháno
Funkcia blokovania reklámáno
Funkcia Multi-hopáno
Podporované protokolyWireGuard, OpenVPN, IKEv2

Reputácia a jurisdikcia

Presun do Holandska a viaceré externé audity

Surfshark VPN má za sebou, od svojho uvedenia na scénu v roku 2018, hviezdnu dráhu. V priebehu rokov sa popularita tejto VPN služby neustále zväčšovala, pretože ponúka vynikajúce funkcie, bezpečné aplikácie, skvelý výkon a to všetko za nízku cenu.

V roku 2022 sa Surfshark spojila s renomovanou spoločnosťou Nord Security. Našťastie môžeme sledovať, že Surfshark aj naďalej funguje nezávisle, ale teraz aj s podporou významnej bezpečnostnej spoločnosti, čo dáva VPN veľmi dobrú víziu a stabilitu smerom do budúcnosti.

Okrem toho vidíme, že Surfshark pokračuje v inováciách s novými produktami a službami. Okrem VPN teraz ponúka aj nový antivírusový produkt, ako aj funkciu súkromného vyhľadávača, blokovania reklám a tiež nástroj, ktorý vás upozorní na prípadnú krádež identity v online priestore.

Surfshark odvádza skvelú prácu pri zabezpečovaní ochrany súkromia zákazníkov. V minulosti táto VPN služba sídlila na Britských Panenských ostrovoch, rovnako ako napríklad ExpressVPN. V októbri 2021 však spoločnosť Surfshark oznámila, že sa presťahuje do Holandska, predovšetkým z obchodných dôvodov.

Dôrazne odporúčame vyhnúť sa jurisdikciám ako USA či Spojeného kráľovstva (a ďalším krajinám aliancie piatich očí). Jurisdikcia v Európe je menej znepokojivá a to aj napriek tomu, že Holandsko je súčasťou aliancie deviatich očí. Holandsko totiž nemá žiadne zákony o uchovávaní údajov a Surfshark na svojej webovej stránke uvádza:

Sídlime v Holandsku, takže hráme podľa ich pravidiel (ktoré sú celkom skvelé, pokiaľ ide o súkromie používateľov). Keďže neexistuje žiadny povinný zákon o uchovávaní údajov, nemusíme ukladať protokoly, čo predstavuje ideálne miesto pre poskytovateľa VPN služieb.

Po preštudovaní Zásad ochrany osobných údajov a Zmluvných podmienok služby Surfshark sme zistili, že služba neuchováva žiadne záznamy, ktoré by mohli identifikovať používateľa alebo jeho aktivity v online priestore.

Ďalšou skvelou správou je, že Surshark podstúpil viaceré externé bezpečnostné audity. Spoločnosť tak napreduje spolu s týmto (pozitívnym) trendom. Prvý audit bol vykonaný v roku 2018 a realizovala ho audítorská spoločnosť Cure53, renomovaná firma v oblasti kybernetickej bezpečnosti so sídlom v Nemecku. Audit bol zameraný na rozšírenia prehliadačov Chrome a Firefox.

Oveľa výraznejšiu kontrolu podstúpil Surfshark v roku 2021, kedy spoločnosť Cure53 auditovala kompletnú infraštruktúru spoločnosti. Generálny riaditeľ spoločnosti Surfshark Vytautas Kaziukonis k auditu uviedol:

Mať zabezpečenú sieť tisícov serverov je veľkou zodpovednosťou, preto sme museli mať nezávislý znalecký posudok o tom, ako sa nám darí. Uistili sme sa, že rýchlo reagujeme na všetky odporúčania, takže dnes si môžeme byť istí, že poskytneme bezpečnosť, ktorú naši zákazníci očakávajú. Pokiaľ ide o zistené bezpečnostné problémy, boli to skôr všeobecné ako konkrétne nedostatky. Všetky boli opravené v čase, keď som tieto slová písal, pričom Cure53 posúdil opravy a vyhodnotil ich za dostatočné.

Zatiaľ najväčší audit služba podstúpila v januári 2023, kedy jedna z veľkej štvorky audítorských firiem na svete Deloitte potvrdila, že služba Surfshark dodržiava všetky zásady neprotokolovania aktivít svojich používateľov.

Surfshark ponúka aj program Bug Bounty, ktorým odmeňuje používateľov, ktorí v ich aplikáciách nájdu nejaké bezpečnostné slabiny.

Servery a rýchlosti

Veľká sieť a skvelé rýchlosti VPN serverov

Hoci je Surfshark mladou službou, k dispozícii má aktuálne viac ako 3200 serverov v 100 krajinách sveta. Je to vôbec prvá VPN služba, ktorá podporuje minimálne 100 krajín. Na druhej strane musíme uviesť, že viacero serverov je iba virtuálnych.

Najprv si definujme, o čom hovoríme. O virtuálnom serveri hovoríme vtedy, keď VPN server uvádza svoje umiestnenie napríklad v Čile, aj keď sa v skutočnosti nachádza niekde inde, napríklad v USA. S tým sú spojené viaceré výhody i nevýhody.

Surfshark je však v tomto smere veľmi transparentný a vo svoje aplikácii jednoznačne identifikuje krajiny (ikonou V), ktoré používajú virtuálne umiestnenia svojich serverov. Keď sme si prešli zoznam krajín, tak sme napočítali cez 30 krajín, ktoré používajú virtuálne servery (zvyčajne viac exotické krajiny).

Na druhej strane musíme uviesť, že v tomto smere nejde o nič prelomové. Napríklad aj veterán medzi VPN službami ExpressVPN používa v obmedzenom počte prípadov virtuálne miesta na podporu vzdialených regiónov.

Všetky servery bežia v RAM móde, bez použitia pevných diskov.

Surfshark VPN v našich rýchlostných testoch dosiahol fantastické výsledky, ktoré často prekonali dokonca aj hviezdne služby NordVPN a ExpressVPN. Službu sme testovali na systéme Windows s nastaveným protokolom WireGuard. Všetky testy boli vykonané na dedikovanej 500 Mbps sieti umiestnenej v Maďarsku v rôznych časových úsekoch.

Namerané rýchlosti boli skvelé, či už sme sa pripojili na server v USA, Anglicku či v iných krajinách. Navyše sme nezaznamenali žiadne výrazné kolísania rýchlostí alebo výpadky.

Najbližší / odporúčaný server (Slovensko)

 • Najnižšia nameraná rýchlosť: 322,04 Mbps
 • Najvyššia nameraná rýchlosť: 453,74 Mbps
 • Priemerná nameraná rýchlosť: 415,23 Mbps
 • Priemerný PING: 21,40 ms

Anglicko, Londýn

 • Najnižšia nameraná rýchlosť: 158,04 Mbps
 • Najvyššia nameraná rýchlosť: 370,07 Mbps
 • Priemerná nameraná rýchlosť: 347,60 Mbps
 • Priemerný PING: 36,23 ms

USA, New York

 • Najnižšia nameraná rýchlosť: 83,26 Mbps
 • Najvyššia nameraná rýchlosť: 205,59 Mbps
 • Priemerná nameraná rýchlosť: 191,73 Mbps
 • Priemerný PING: 114,09 ms

Austrália, Melbourne

 • Najnižšia nameraná rýchlosť: 28,97 Mbps
 • Najvyššia nameraná rýchlosť: 101,84 Mbps
 • Priemerná nameraná rýchlosť: 93,55 Mbps
 • Priemerný PING: 259,71 ms

Bezpečnosť

WireGuard, OpenVPN a bezpečné šifrovanie

Ohľadom bezpečnosti nemáme službe Surfshark príliš čo vytknúť.

Na šifrovanie využíva Surfshark priemyselný štandard šifry AES-256-GCM (Galois/Counter Mode) s výmenou kľúčov RSA-2048. Surfshark navyše ponúka nasledujúce protokoly VPN:

OpenVPN – vo všeobecnosti sa považuje za „zlatý štandard“ sietí VPN, pretože ponúka dobrý výkon, má otvorený zdroj a považuje sa za veľmi bezpečný.
WireGuard – je najnovším prírastkom v aplikáciách Surfshark a ponúka najvyššie rýchlosti, otvorený zdroj a najnovšie technológie šifrovania. WireGuard je podporovaný priamo v aplikáciách Surfshark VPN (nie je potrebná žiadna extra konfigurácia).
IKEv2 – pvažuje sa za veľmi bezpečný protokol s vynikajúcim výkonom. Aj keď zvyčajne prekonáva OpenVPN, nie je to otvorený zdroj, čo je nevýhoda.

V závislosti od toho, ktorú aplikáciu Surfshark používate, si môžete vybrať jeden z dostupných VPN protokolov priamo v nastaveniach aplikácie. Surfshark v súčasnosti podporuje protokol WireGuard v systémoch Windows, Mac OS, Linux, Android a iOS.

Samozrejmosťou je funkcia Kill Switch, ktorá zablokuje prenosy dát, ak vaše pripojenie VPN vypadne. To zaisťuje, že vaša poloha a IP adresa zostanú chránené, aj keď pripojenie VPN zlyhá (z akéhokoľvek dôvodu).

Pre túto recenziu Surfshark sme otestovali klientov Windows, Mac OS a Android prostredníctvom niekoľkých základných testov a kontrol. Nepodarilo sa nám nájsť žiadne úniky IP adries a ani úniky dát cez DNS. Stručne povedané, všetko so Surfshark fungovalo v našich testoch dobre.

Surfshark VPN má v ponuke aj funkciu Bypasser, ktorá dokáže VPN tunel rozdeliť. Môžete si tak vybrať aplikácie, ktoré budú šifrované (internetová prevádzka bude prechádzať cez VPN server) a ktoré nie (štandardné pripojenie do internetu).

Aplikácie

Aplikácie na všetky operačné systémy

Surfshark podporuje takmer všetky operačné systémy dostupné na trhu:

 • Windows
 • macOS
 • iOS
 • Android
 • Android TV
 • Amazon Fire TV
 • Linux
 • doplnky do všetkých najpoužívanejších prehliadačov (rozšírenia prehliadačov)
 • SmartDNS pre smart televízory a hracie konzoly
 • nastavenia pre smerovače


Aplikácia pre smerovače (routre) v ponuke chýba.

Poznámka: Nezamieňajte si rozšírenia prehliadača alebo Smart DNS s vyhradeným klientom VPN vo vašom operačnom systéme. Stručne povedané, rozšírenia prehliadača fungujú iba v prehliadači a nešifrujú všetku komunikáciu vo vašom operačnom systéme. Smart DNS jednoducho iba upravuje vaše nastavenia DNS namiesto šifrovania všetkej prevádzky.

Aplikácie sú veľmi jednoduché, prehľadné a ľahko ich zvládne používať prakticky ktokoľvek aj bez technických znalostí. Nižšie je aplikácia pre systém Windows.

Streaming a torrenting

So streamingom i torrentingom si Surfshark poradí veľmi dobre

Ak potrebujete dobrú VPN službu pre Netflix, Surfshark je solídna voľba. Ponúkajú prístup k viac ako 16 regionálnym knižniciam Netflix, vrátane všetkých najpopulárnejších regiónov, ako sú Netflix USA, Veľká Británia, Kanada, Nemecko, Francúzsko, Japonsko, Kórea a ďalšie.

Rozhodli sme sa vyskúšať schopnosť Surfshark odblokovať americké a britské knižnice Netflix a všetko fungovalo perfektne.

Kvalita streamovania bola tiež perfektná bez akýchkoľvek prerušení. To sa dá očakávať vzhľadom na vysokú rýchlosť a spoľahlivé pripojenie. Surfshark v tomto smere určite prekonáva viaceré konkurenčné VPN služby.

Okrem Netflixu dokázal Surfshark výborne spolupracovať aj s mnohými ďalšími streamovacími službami vrátane BBC iPlayer, Disney Plus, Hulu, DAZN a ďalších.

Aj torrenting zvládol Surfshark na jednotku, čo pri nameraných rýchlostiach v našich testoch nie je žiadne prekvapenie. Služba žiadnym spôsobom torrenting neobmedzuje.

Funkcie

Surfshark VPN má k dispozícii množstvo nadštandardných funkcií

Dynamický MultiHop

Nová funkcia Dynamic MultiHop, ktorú spoločnosť predstavila v januári 2023, vám poskytne úplnú prispôsobiteľnosť vášho pripojenia až cez dva VPN servery. Starý MultiHop ponúkal niekoľko prednastavených dvojíc serverov. Teraz si môžete vybrať ľubovoľnú dvojicu krajín z viac ako 100 umiestnení serverov, ktoré má Surfshark v ponuke.

Okrem úplnej prispôsobiteľnosti a lepšieho zabezpečenia vám Dynamic MultiHop poskytne ešte lepšie rýchlosti pripojenia. Je to preto, že teraz si môžete vytvárať vlastné páry serverov, ktoré vám najlepšie vyhovujú podľa vášho aktuálneho umiestnenia.

Je to dobrá funkcia, ak hľadáte ešte väčšiu úroveň šifrovania a súkromia nad rámec jednoskokového pripojenia.

Navyše namerané rýchlosti boli aj pri tomto pripojení veľmi dobré. Nižšie nájdete výsledky pre MultiHop pripojenie cez Veľkú Britániu a Francúzsko.

 • Najnižšia nameraná rýchlosť: 223,89 Mbps
 • Najvyššia nameraná rýchlosť: 352,88 Mbps
 • Priemerná nameraná rýchlosť: 333,49 Mbps
 • Priemerný PING: 62,79 ms

Statická IP adresa

Surfshark má v ponuke niekoľko desiatok serverov so statickou adresou (Nemecko, Japonsko, USA, Singapúr, Veľká Británia). Môžete ich použiť, ak potrebujete, aby sa vaša IP adresa nezmenila po každom jednom pripojení na VPN server.

Funkcia CleanWeb

Surfshark má v ponuke aj užitočnú funkciu filtrovania s názvom CleanWeb. Táto funkcia blokuje reklamy, sledovacie kódy, malvér a phishingové domény, ako aj „podozrivé odkazy“, ktoré sú na čiernej listine.

Táto funkcia je dostupná v aplikáciách pre Windows, Mac OS, Android a iOS.

Funkcia NoBorders

Surfshark má vstavanú funkciu s názvom NoBorders, ktorú vyvinul, aby pomohol používateľom obísť blokovanie VPN služieb. To bude užitočné najmä v Číne alebo v iných krajinách, v ktorých vládne cenzúra.

Rotujúce IP adresy

Špecialitka na záver – v aplikácii môžete spustiť rotovanie IP adries. IP adresy sa budú neustále meniť, aj keď budete pripojený k jednomu serveru.

Surfshark momentálne ponúka aj tri extra platené služby:

 • Surfshark Alert – upozornenia v reálnom čase, keď sú vaše e-mailové adresy a/alebo heslá vystavené riziku napadnutia (krádež identity)
 • Surfshark Search – skutočne anonymné vyhľadávanie na internete
 • Antivirus – vlastné antivírusové riešenie

Podpora

Kvalitná podpora 24/7 cez chat

K podpore na stránke nemáme žiadne výhrady. Live chat funguje 7 dní v týždni a 24 hodín denne a môžu ho využívať aj používatelia, ktorí nie sú prihlásení. Odozva zo strany podpory bola veľmi rýchla a odpovede na naše otázky boli uspokojivo zodpovedané.

Na stránke tiež nájdete veľmi bohatú knižnici návodov a príručiek. Množstvo zaujímavých informácií nájdete aj v blogu.

Predplatné a ceny

Vynikajúce ceny, ktoré vás pozitívne prekvapia

Ak ste vzhľadom na ponúkané možnosti služby čakali, že Surfshark bude mať vysoké ceny, tak máme pre vás prekvapenie – služba patrí medzi najlacnejšie na trhu. Pomer výkon / cena je jednoducho fantastický. O vrátenie peňazí môžete požiadať do 30 dní od zakúpenia služby.

K dispozícii je platba kreditnými kartami, cez PayPal, cez Google Pay, cez Amazon Pay a kryptomenami.

Dlhodobé predplatné NAJPOPULÁRNEJŠIE

Dlhodobé predplatné služby Surfshark VPN so zľavou 82% pre čitateľov portálu VPN365
2,30 €12,95 € KÚPIŤ SURFSHARK VPN
Celková čiastka pre vybrané obdobie: 59,76 €

Predplatné na 1 mesiac

Predplatné služby Surfshark VPN na 1 mesiac bez zľavy
Celková čiastka pre vybrané obdobie: 12,95 €

Zhrnutie

Surfshark je služba, ktorá konkuruje top produktom na trhu

9.6Hodnotenie
Surfshark VPN

Napriek tomu, že Surfshark VPN je mladá a lacná VPN služba, ponúka skvelé funkcie a ešte lepší výkon. Ak zvážite všetky možnosti tejto služby, vrátane brilantných rýchlostí serverov a neobmedzeného počtu pripojených zariadení, tak cena 2,05 € pri dlhodobom predplatnom je naozaj úžasná.

Rýchlosť
10
Bezpečnosť
8
Aplikácie a funkcie
10
Cena a platby
10
Podpora a služby
10
Pozitíva
 • Podpora pre všetky operačné systémy a zariadenia
 • Neobmedzené pripojenia
 • Podpora WireGuard s excelentnými rýchlosťami
 • Viackrát prešiel nezávislým bezpečnostným auditom
 • Veľká, zabezpečená sieť serverov pracujúca na RAM diskoch
 • Výborne spolupracuje s Netflixom a ďalšími streamovacími službami
 • Funkcie Dynamic MultiHop, CleanWeb a Bypasser
 • Výborná podpora cez chat 24/7
 • Skvelé ceny a záruka vrátenia peňazí
Negatíva
 • Chýba aplikácia pre router
 • Jurisdikcia v Holandsku

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo