Surfshark sa zlúčil s Nord Security, služby budú naďalej fungovať nezávisle

Konsolidácia nie je vo svete VPN služieb žiadnou novinkou. Dnes je stredobodom pozornosti spojenie Surfshark s Nord Security, ktorá je materskou spoločnosťou NordVPN.

NordVPN a Surfshark sú popredné VPN služby. Už roky zaznamenávame podobnosti medzi týmito VPN službami, najmä pokiaľ ide o funkcie a výkon. Pri pohľade do budúcnosti sa nezdá, že by sa toho veľa zmenilo, najmä preto, že Surfshark a Nord Security budú naďalej fungovať nezávisle.

V októbri 2021 sme mohli sledovať, ako sa Surfshark presťahoval do Holandska, možno v rámci prípravy na nadchádzajúcu fúziu. Podľa tejto novej zmluvy o fúzii s Nord Security sa výsledná spoločnosť bude nazývať Cyberspace a bude pôsobiť pod jurisdikciou Holandska, kde už Surfshark sídli.

Pri pohľade do budúcnosti sa nezdá, že by došlo k nejakým veľkým prevádzkovým zmenám. Nord Security aj Surfshark budú naďalej fungovať nezávisle od seba. Okrem toho nebude existovať žiadna zdieľaná infraštruktúra ani plány spoločného vývoja produktov.

V spoločnej tlačovej správe dnes zakladatelia oboch VPN služieb uviedli komentáre k spojeniu Surfshark s Nord Security.

Rastúca zložitosť kybernetickej bezpečnosti a digitálneho súkromia je celosvetovo rastúcou výzvou. Sme presvedčení, že toto odvetvie si vyžaduje radikálne zjednodušenie a jednoduchý prístup pre spotrebiteľov aj podniky. Spoločne Nord Security a Surfshark vytvárajú najväčšiu internetovú bezpečnosť na trhu, ktorá je pripravená priniesť zákazníkom pokročilé riešenia.

Tom Okman, spoluzakladateľ Nord Security

Konsolidácie na globálnom spotrebiteľskom trhu kybernetickej bezpečnosti naznačujú vyspelosť odvetvia. Prinášajú aj nové konkurenčné výzvy. Spoločné sily Nord Security a Surfshark vytvoria základ pre škálovanie v rôznych dimenziách digitálnej bezpečnosti, čo je nevyhnutné na splnenie rastúcich požiadaviek našich zákazníkov.

Vytautas Kaziukonis, zakladateľ Surfshark

Myšlienkou dohody je zefektívniť zdroje smerom k spoločným cieľom pri zachovaní autonómie oboch spoločností. Zakladatelia zdôrazňujú, že tento strategický obchodný krok poslúži ako odrazový mostík k rýchlejšiemu rozvoju a inováciám pri zachovaní jedinečnosti oboch značiek, ktorú sa zákazníci naučili oceňovať počas mnohých rokov.

Fúzia posilní ponuky oboch spoločností v rôznych segmentoch trhu a diverzifikuje geografický dosah. Obe spoločnosti sa budú aj naďalej zameriavať na vývoj odlišných riešení pokrývajúcich rôzne oblasti kybernetickej bezpečnosti, medzi ktoré patrí ochrana osobných údajov, bezpečnosť zariadení, bezpečnosť súborov a ďalšie.

Viac nástrojov kybernetickej bezpečnosti s NordVPN a Surfshark

Keď sa detailne pozriete na samotné služby VPN, existuje veľa podobností. Ale pri širšom preskúmaní vidíme niečo iné.

Nord Security aj Surfshark ponúkajú okrem VPN rozmanitú škálu nástrojov kybernetickej bezpečnosti.

Nord Security ponúka:

 • NordVPN, vlajkový VPN produkt
 • NordPass, správca hesiel
 • NordLocker, nástroj na šifrovanie súborov a služba cloudového úložiska

Surfshark ponúka:

 • Surfshark VPN, vlajkový VPN produkt
 • Surfshark Search, súkromný vyhľadávací nástroj
 • Surfshark Alert, nástroj na monitorovanie narušenia osobných údajov
 • Surfshark Antivirus, ochrana pred vírusmi

Surfshark aj NordVPN tiež ponúkajú možnosť spájania služieb, aby ste ušetrili viac peňazí. Možno, že toto zlúčenie pod Nord Security zabezpečí lepšiu pozíciu každého produktu, aby ponúkol dodatočné nástroje zabezpečenia a ochrany súkromia pre rastúci počet potrieb používateľov.

Toto je jedna oblasť, v ktorej Surfshark aj NordVPN vynikajú od ostatných VPN služieb. Obe spoločnosti sú ambiciózne a inovatívne, pokiaľ ide o ponúkanie množstva produktov, nástrojov a riešení pre svojich používateľov. Nesústredia sa teda iba na VPN služby.

Ďalšie konsolidácie v odvetví VPN služieb

Len pred niekoľkými mesiacmi sme písali o ďalšom významnom obchode v odvetví VPN služieb, keď spoločnosť Kape Technologies kúpila ExpressVPN. V tomto článku sme poznamenali, že pod kontrolu Kape Technologies už spadá množstvo VPN služieb:

 • ExpressVPN
 • Private Internet Access
 • CyberGhost
 • Zenmate

Podobne ako v prípade Surfshark sme sa dozvedeli, že ExpressVPN bude aj naďalej fungovať nezávisle, a to aj napriek akvizícii spoločnosťou Kape.

Poznámka: Zverejnili sme aj vyšetrovanie o histórii Kape Technologies (predtým Crossrider). Hoci Kape/Crossrider bol často spájaný s malvérom, pravdou je, že iba vytvoril vývojovú platformu, ktorú neskôr zneužili distribútori malvéru tretích strán (mimo kontroly Crossrider).

Okrem toho je známe, že skupina Ziff Davis (predtým j2 Global) vlastní tiež veľké portfólio VPN služieb a kybernetickej bezpečnosti:

 • IPVanish
 • StrongVPN
 • Encrypt.me

Je konsolidácia na trhu VPN dobrá vec?

Všetko má svoje klady a zápory. Zjavným mínusom a problémom, na ktorý sme poukázali už v minulosti, je, že existuje menej nezávislých VPN služieb, z ktorých si spotrebitelia môžu vybrať.

Výhodou však môže byť dlhodobá stabilita. Inými slovami, s veľkou organizáciou, ktorá podporuje VPN službu, je menej pravdepodobné, že sa vypne alebo prestane fungovať. Aj keď skupina Ziff Davis už oznámila plány na vypnutie Encrypt.me a jej integráciu v rámci služby StrongVPN.

V prípade Surfshark a Nord Security obe spoločnosti v posledných rokoch ambiciózne zavádzajú nové riešenia ochrany súkromia a zabezpečenia. Toto zlúčenie môže obom spoločnostiam pomôcť pokračovať v inováciách a v rozširovaní ponuky kybernetickej bezpečnosti.

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo