Trust.Zone – veľká recenzia bezpečnej VPN služby (2021)

Trust Zone je jednoduchá, lacná a kvalitná VPN služba sídliaca na Seychelách. Môžete ju použiť pre Windows, iOS a Android. Pre Mac OS musíte použiť aplikácie tretej strany.

Spoločnosť a jurisdikcia

Za spoločnosťou Trust.Zone VPN je spoločnosť Trusted Solutions Ltd., ktorá sídli na Seychelách.

Seychely sú malým reťazcom ostrovov pri pobreží Afriky a je to dobrá jurisdikcia v oblasti ochrany súkromia. Nie je totiž členom žiadnych aliancií hromadného sledovania (5, 9 alebo 14 očí). Ako malý nezávislý ostrovný reťazec uprostred ničoho sa Seychely javia ako veľmi dobrá jurisdikcia pre službu VPN.

Ďalšou spoločnosťou spojenou s Trust.Zone je Tersys Group OÜ. Ako uvádzajú obchodné podmienky:

Trust.Zone oprávňuje spoločnosť Tersys Group OÜ (distribútor) s adresou na adrese J.Poska, tn.11, Tallinn, Estónsko, na príjem platieb od zákazníkov softvéru, webových stránok a ďalších služieb poskytovaných spoločnosťou Trust.Zone.

Nie je príliš neobvyklé, že siete VPN v zámorských jurisdikciách spolupracujú s inými subjektmi na spracovaní platieb. Trust.Zone využíva na tento účel spoločnosť Tersys Group OÜ v Estónsku. (Estónsko tiež nie je členom aliancie 5, 9 alebo 14 očí).

Ceny Trust Zone

Trust Zone ponúka veľmi dobré ceny s viacerými typmi predplatného.

Ak použijete nás zľavový kupón vpnochrana môžete získať službu na dva roky za cenu iba 1,91 EUR mesačne.

Okrem veľmi výhodnej mesačnej sadzby je ďalšou výhodou dvojročného plánu aj to, že namiesto troch získate až päť súčasných pripojení.

Jedným z doplnkových služieb je aj možnosť získať vyhradenú (statickú) adresu IP. Mesačné ceny sa líšia podľa umiestnenia.

Ak chcete možnosť anonymnej platby, môžete platiť kryptomenami. TrustZone ponúka ďalšiu zľavu vo výške 10%, ak sa rozhodnete pre platbu týmto spôsobom.

Nižšie si môžete pozrieť aktuálne ceny.

 • Trust.Zone predplatné

 • ZľavaZľava
 • Cena celkomCena celkom
 • Záruka vrátenia peňazíZáruka vrátenia peňazí
 • Počet zariadeníPočet zariadení
 • 2 roky

 • 1,91

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 79%
 • Cena celkom45,95 €
 • Záruka vrátenia peňazí10 dní
 • Počet zariadení5
 • 1 rok

 • 3,00

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 67%
 • Cena celkom35,99 €
 • Záruka vrátenia peňazí10 dní
 • Počet zariadení3
 • 1 mesiac

 • 8,88

  za mesiac

 • Zľavaušetríte 0%
 • Cena celkom8,88 € každý mesiac
 • Záruka vrátenia peňazí10 dní
 • Počet zariadení3

Poznámka: Znížená cena pri dvojročnom pláne sa objaví až po zadaní kupónu vpnochrana do vstupného poľa Coupon (Kupón) a stlačení tlačidla Apply (Potvrdiť).

Špeciálna zľava pre čitateľov portálu VPN365.SK

Ak počas objednávkového procesu použijete náš exkluzívny zľavový kupón vpnochrana, tak môžete získať službu až na tri roky za cenu 1,89 EUR mesačne.

Poznámka: Trojročný plán sa objaví až po zadaní kupónu vpnochrana do vstupného poľa Coupon (Kupón) a stlačení tlačidla Apply (Potvrdiť).

Trust Zone môžete vyskúšať aj zadarmo

Skúšobné okno je pravdepodobne najlepšou voľbou, ak najprv chcete službu vyskúšať. Službu môžete využívať 3 dni alebo na 1 GB dátových prenosov, podľa toho, čo nastane skôr.

Na rozdiel od mnohých iných bezplatných skúšobných období, spoločnosť na začiatok nevyžaduje žiadne platobné informácie. Jednoducho si vytvorte účet a vyskúšajte službu, úplne bez rizika.

Pravidlá vrátenia peňazí

Trust Zone ponúka 10-dňovú lehotu na vrátenie platby, ale iba ak neprekročíte 1 GB dátového prenosu (celkový počet stiahnutých a odoslaných dát). Ako vysvetľujú na svojich webových stránkach:

Ak nie ste úplne spokojní s našimi službami VPN a do 10 dní od uzavretia zmluvy nás e-mailom ​​informujete, že chcete predplatné zrušiť, bude vám vrátená 100% čiastka zo zmluvy v prípade, že využitie šírky pásma nie je viac ako 1 GB.

Vo výnimočných prípadoch, ak je kvóta vášho plateného predplatného prekročená o viac ako 1 GB, môžete požiadať o čiastočné vrátenie platby. Vyplňte formulár na čiastočnú refundáciu.

Používanie Trust.Zone

V čase písania tejto recenzie mal Trust.Zone k dispozícii troch vlastných VPN klientov:

 • Klient pre Windows (kompatibilný s Windows XP, Vista, 7, 8 a 10)
 • Klient pre Android (kompatibilný s Androidom 4, 5, 6, 7, 8 a 9)
 • iOS VPN klient (pridaný v auguste 2020)

Jednou z aplikácií, ktorá stále chýba, je VPN pre Mac OS. Napriek tomu ponúkajú úplnú podporu pre ďalšie zariadenia a operačné systémy prostredníctvom aplikácií tretích strán. Podporované sú teda aj:

 • Mac OS (s využitím Tunnelblick s OpenVPN)
 • Linux
 • Smerovač (router)
 • Herné systémy (Play Station a Xbox 360)
 • Inteligentné televízory
 • Amazon Fire & Fire Stick

Nastavenie na jednom z vyššie uvedených zariadení alebo operačných systémov je pomocou sprievodcu pripojením veľmi jednoduché. Tento praktický nástroj vás prevedie procesom krok za krokom:

 1. Vyberiete si operačný systém
 2. Vyberiete si VPN protokol
 3. Vyberiete si umiestnenie servera
 4. Postupujete podľa pokynov, ktoré sú vytvorené na základe vašich predchádzajúcich výberov.

Môžete si tiež stiahnuť archív s každým konfiguračným súborom VPN servera, čo je užitočné pri nastavovaní siete VPN na smerovačoch.

Nedostatok vlastných VPN klientov pre iné operačné systémy však môže byť pre niektorých ľudí, najmä pre používateľov systému Mac OS, frustrujúce. Je to tak preto, lebo aplikácie tretích strán majú zvyčajne okresané funkcie a neponúkajú nastavenia ochrany pred únikom dát.

Rozšírenia prehľadávača pre Chrome a Firefox

Trust.Zone ponúka aj rozšírenia pre prehliadače Chrome a Firefox. Rozšírenia sa vzťahujú iba na prehliadače a neochraňujú tak váš celý operačný systém.

Aplikácie Trust Zone VPN

Pri tejto kontrole sme sa dôkladne venovali ich aplikácii pre operačný systém Windows 10. Aplikácia pre Windows sa v testovaní osvedčila veľmi dobre. Aj keď je trochu minimalistická, ponúka všetky základné potrebné nastavenia a dobré rozloženie prvkov. Nižšie môžete vidieť hlavnú obrazovku aplikácie TrustZone VPN i obrazovku s nastaveniami.

Aplikácia TrustZone Windows VPN fungovala veľmi dobre:

 • Prepínač odpojenia (kill-switch) a ochrany pred únikom dát – nezaznamenané žiadne úniky
 • Výber protokolu / portu bez problémov
 • Spojenia boli rýchle a spoľahlivé
 • Žiadne chyby alebo problémy v samotnej aplikácii

Môžeme konštatovať, že ide o solídnu VPN službu pre Windows.

Testy rýchlosti Trust Zone VPN

V rámci tejto kontroly sme vykonali niekoľko rôznych testov rýchlosti na serveroch v Európe a USA. Výsledky boli dobré. Všetky testy boli vykonané s pripojením 90 Mbps z nášho fyzického umiestnenia vo východnej Európe.

Najbližší server k našej polohe na Slovensku vykazoval rýchlosť 68 Mbps.

Trust Zone Slovensko

Ďalším na rade bol server vo Veľkej Británii s rýchlosťou 63 Mbps.

Trust Zone Veľká Británia

Vďaka týmto rýchlostiam je Trust.Zone skvelou voľbou, ak potrebujete rýchlu a spoľahlivú VPN služby v Európe. Všetky testované servery Trust.Zone v Európe ponúkali rýchlosť nad 60 Mbps, čo je veľmi pôsobivý výsledok.

Okrem testovania okolitých serverov sme otestovali aj niekoľko serverov v USA a rýchlosť bola tiež slušná.

Trust Zone VPN server v New Yorku – 26 Mbps.

Trust Zone New York

Trust Zone VPN server na Floride – 27 Mbps.

Trust Zone Miami

Nie sú to excelentné rýchlosti, ale TrustZone sa ukazuje ako dobrá voľba, ak potrebujete dobrú VPN pre USA alebo iné oblasti v Severnej Amerike.

Navyše dobré výsledky sme dosiahli aj pri pripojení cez Double VPN (viď nižšie) – napríklad cez maďarský a holandský server sme dosiahli rýchlosť až 61 Mbps.

Trust Zone Double VPN

Celkovo Trust.Zone ponúka výborné rýchlosti v celej sieti serverov a patrí medzi najrýchlejšie VPN siete, ktoré sme testovali.

Ochrana súkromia a bezpečnosť

Pre šifrovanie Trust.Zone používa AES-256-CBC, pre autentifikáciu SHA256 a pre výmenu kľúčov RSA-2048. Aplikácie majú zabudovaný tzv. kill-switch, ktorý vás odpojí od internetu v prípade výpadku VPN spojenia. Aplikácie tiež riešia prípadné úniky dát cez DNS.

Nedávno tiež spoločnosť spustila podporu protokolu WireGuard, ktorá však ešte nie je súčasťou ich klientov a môže byť použitá iba s aplikáciami tretích strán. Konfiguračné súbory je možné stiahnuť priamo zo stránok VPN služby.

Mac OS X – hoci služba nemá vlastného klienta pre Mac OS, otestovali sme službu s využitím Tunnelblick. Tunnelblick je OpenVPN klient, ktorý je zadarmo a má otvorený kód. Trust.Zone s ním fungoval bez problémov.

Poznámka: Ak používate Trust.Zone s Tunnelblick, tak majte na pamäti, že Tunnelblick nepodporuje funkcie odpojenia v prípade výpadku VPN. To znamená, že vaše pripojenie bude naďalej aktívne a môže dôjsť k odhaleniu IP adresy.

Pridaná podpora pre Double VPN

Jednou z posledných aktualizácií Trust.Zone bolo pridanie podpory pre double VPN. V tomto prípade je celá vaša prevádzka kryptovaná až cez dva samostatné VPN servery.

V čase písania recenzie mala služba k dispozícii okolo desať takýchto konfigurácií. Očakávame, že ďalšie budú pribúdať.

Trust Zone pre Android, iPhone a iPad

Aplikácia pre mobilné zariadenia má takmer identický vzhľad ako aplikácia pre Windows a obsahuje všetky funkcie, ktoré od VPN služby môžete očakávať.

Žiadne chyby či problémy sme počas našich testov nezaznamenali.

Podpora Trust Zone

Podpore sme poslali niekoľko otázok pomocou formulára na stránke a reakčné časy boli dobré. Zvyčajne sme odpoveď obdržali do niekoľkých hodín.

Stránka v tejto chvíli neobsahuje živý čet.

Problémom môže byť, že podpora je dostupná iba v pracovné dni od 08:00 do 18:00.

Trust Zone pre torrentovanie a Netflix

S torrentovaním nemusí byť TrustZone zlá voľba, ale skutočne záleží na operačnom systéme, ktorý používate. Ak ste používateľom systému Windows, môžete použiť klienta TrustZone Windows, ktorý ponúka úplnú ochranu prepínača odpojenia. Takto bude zaistená vaša bezpečnosť v prípade prerušenia pripojenia VPN, čím sa ochráni vaša skutočná IP adresa.

V rámci klienta Trust.Zone je v USA vyhradený server pre americký Netflix. Otestovali sme ho a všetko fungovalo dobre.

Aj keď Trust.Zone nemá vyhradenú aplikáciu v Amazon App Store, túto VPN môžete stále používať s Fire Stick a Fire TV. Aby ste to dosiahli, budete musieť na svojom Fire Stick využiť aplikácie tretích strán a potom importovať konfiguračný súbor servera Trust.Zone pre umiestnenie servera, ktorý chcete použiť.

Protokolovanie Trust Zone

Na domovskej stránke Trust.Zone je uvedené, že služba je „bez akéhokoľvek protokolovania„.

Po prečítaní ich zásad ochrany osobných údajov som našiel túto časť venovanú protokolovaniu:

Aké informácie sa zaznamenávajú, keď sa zákazníci pripoja k našej službe VPN?

Všetky naše servery VPN po celom svete NEUKLADAJÚ žiadne súbory protokolov, aby bola zaistená ochrana vášho súkromia. Všetky údaje o použití sú anonymné a nie sú spojené s vašou skutočnou verejnou IP adresou.

Pretože Trust.Zone poskytuje ľuďom bezplatné testovacie okno s dátovým limitom. Nevyhnutne z toho vyplýva, že v tomto prípade sa zaznamenáva šírka pásma. Nakoniec je skúšobná doba obmedzená iba na 1 GB šírky pásma alebo tri dni, podľa toho, čo nastane skôr. Predtým sa ukazovala šírka pásma aj prihláseným používateľom, ale zdá sa, že táto funkcia bola odstránená.

Záver

Trust.Zone je jednou z najlacnejších VPN služieb na trhu, ktorá si stále vedie veľmi dobre. Ponúka dobrý výkon, niekoľko slušných funkcií a dobré základné aplikácie VPN pre Windows, Android a iOS.

Z hľadiska ochrany súkromia ponúka veľa výhod: vynikajúcu jurisdikciu (Seychely), žiadne úniky dát, dobrý prepínač odpojenia a minimálne protokolovanie (šírka pásma pri testovacom účte). Je to tiež rýchla VPN so solídnym výkonom.

Značky:

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo