VPN a blokovanie reklám

Hneď na úvod treba povedať, že blokovanie reklám nie je primárnou funkciou VPN služieb, ale viaceré prémiové služby majú v sebe túto funkciu implementovanú.

Blokovač reklám je akákoľvek aplikácia (alebo rozšírenie prehliadača), ktorá odstraňuje reklamný materiál z webových stránok. Počas načítavania stránok softvér na blokovanie reklám kontroluje domény jednotlivých prvkov načítavanej stránky a porovnáva ich s rozsiahlymi zoznamami zakázaných položiek. Ak je ktorýkoľvek komponent stránky označený ako reklamný materiál, blokovač reklám zastaví jeho načítanie.

Po zobrazení obsahu stránky blokovač reklám vyhľadá prvky, ktoré spĺňajú určité pravidlá, napr. obrázky bežných rozmerov reklamných bannerov, a skryje ich na obrazovke.

Dobrá vec na blokovaní reklám je, že výrazne zlepšuje váš zážitok z prehliadania stránok odstránením rušivých reklám, videoreklám a množstva obsahu, ktorý vás vôbec nezaujíma. Existuje viacero dôvodov, prečo ľudia používajú blokovače reklám.:

  • Bezpečnosť – Internetovú reklamu môžu kybernetickí zločinci použiť na distribúciu škodlivého softvéru, takže ak zablokujete online reklamy, môžete skutočne ochrániť svoje zariadenie pred infekciou.
  • Ochrana osobných údajov – Softvér môže tiež zabrániť načítaniu niektorých sledovačov tretích strán, čo znamená, že títo inzerenti už nemôžu zhromažďovať informácie o vašom správaní na internete.
  • Rýchlosť – Webové stránky sa budú otvárať rýchlejšie, pretože nebudú musieť načítať desiatky reklamných značiek, doplnkov a analytických nástrojov tretích strán. Ak zablokujete reklamy, môžete si všimnúť lepšiu výkonnosť vášho zariadenia.

Dobrou správou je, že väčšina prémiových VPN služieb ponúka blokovanie reklám a sledovacích kódov priamo v rámci svojich aplikácií.

NordVPN ponúka relatívne novú funkciu Threat Protection, ktorú môžete používať aj bez pripojenia cez VPN tunel. Táto funkcia nahradila staršiu funkciu CyberSec, ktorá fungovala iba pri zapnutej VPN.

Služba Threat Protection ponúka tri základné funkcie:

  • blokuje malvér a to dvomi spôsobmi. Zabráni vám v náhodnej návšteve škodlivých webových stránok tým, že obmedzí váš prístup a namiesto toho vám zobrazí varovnú správu. Zároveň tiež kontroluje stiahnuté súbory. Ak v súbore zistí malvér, okamžite ho vymaže skôr, ako obsah môže poškodiť vaše zariadenie.
  • vymazáva sledovacie kódy tretích strán, ktoré zhromažďujú informácie o tom, čo robíte online. Tieto informácie sa používajú na vytvorenie vášho digitálneho profilu a následné zobrazovanie rušivých reklám.
  • blokuje škodlivé reklamy – poznáte to, v očakávaní otvoríte článok, aby ste videli desiatky reklám a kontextových okien pokrývajúcich obrazovku. Nie sú len nepríjemné, ale čo je ešte horšie, niektoré môžu dokonca obsahovať malvér. Služba zastaví rušivé a škodlivé reklamy ešte predtým, než sa im vôbec podarí načítať.

Aj ostatné VPN služby ponúkajú funkcie, ktoré dokážu zastaviť zobrazovanie otravných reklám, či načítavanie marketingových sledovacích kódov na pozadí.

Atlas VPN má funkciu blokovania pod názvom SafeBrowse a Surfshark VPN funkciu CleanWeb. Všetky boli vytvorené za účelom blokovanie reklám a sledovačov.

PIA MACE a Atlas Safebrowse dokázali v našich testoch zablokovať až 90% všetkých reklamných prvkov.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame Vám vyskúšať VPN služby, ktoré v našich testoch obstáli vynikajúco a získali od nás ocenenie Excelentná VPN služba. Nižšie uvedené VPN služby ponúkajú skvelé rýchlosti, silné zabezpečenie a majú k dispozícii množstvo ďalších benefitov.

NordVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 59% pre čitateľov portálu VPN365
3,39 €12,99 € KÚPIŤ Recenzia NordVPN

Surfshark VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 86% pre čitateľov portálu VPN365
2,19 €15,45 € KÚPIŤ Recenzia Surfshark VPN

ProtonVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 64% pre čitateľov portálu VPN365
3,59 €9,99 € KÚPIŤ Recenzia ProtonVPN

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN?
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné?
5. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby legálne?
6. časť sprievodcu VPN službami – Ako používať VPN služby?
7. časť sprievodcu VPN službami – Výkon a rýchlosť VPN služieb
8. časť sprievodcu VPN službami – Protokoly a šifrovanie pri VPN službách
9. časť sprievodcu VPN službami – Protokolovanie aktivít pri VPN
10. časť sprievodcu VPN službami – Čo je Multi-hop VPN
11. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN Kill Switch
12. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to rozdelený VPN tunel
13. časť sprievodcu VPN službami – Blokovanie VPN služieb
14. časť sprievodcu VPN službami – VPN a sieť Tor
15. časť sprievodcu VPN službami – VPN a antivírus
16. časť sprievodcu VPN službami – VPN a blokovanie reklám (nachádzate sa tu)
17. časť sprievodcu VPN službami – VPN vs Proxy vs Smart DNS

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo