Warner Bros. Discovery – nová veľkolepá streamovacia platforma na obzore

Platformy HBO Max (Warner Bros.) a Discovery+ (Discovery) sa v lete 2023 spoja, aby vytvorili obrovskú streamovaciu platformu, ktorá bude konkurovať najväčším hráčom na trhu. Cieľom novej platformy je do roku 2025 prekročiť hranicu 130 miliónov predplatiteľov.

Vedenie spoločnosti Warner Bros. Discovery v auguste načrtlo plány spoločnosti a odhalilo, že nová globálna služba bude spustená v USA v lete 2023 a ďalšie trhy budú nasledovať neskôr.

Generálny riaditeľ Warner Bros. Discovery David Zaslav tiež uviedol, že po tom, ako sa ich nová služba presadí, spoločnosť plánuje spustiť aj bezplatnú streamovaciu službu podporovanú reklamami (AVOD), ktorá je súčasťou „diverzifikovaného prístupu“ k streamovaniu.

„Naša stratégia streamovania sa za posledný rok vyvinula a odráža skôr dôležitosť než závislosť od streamingu,“ povedal Zaslav na margo zisku spoločnosti a dodal, že spoločnosť zavedie svoju bezplatnú službu, akonáhle sa služba SVOD pevne usadí na trhu.

Streamovacia služba sa zameria na ziskovosť v rámci USA do roku 2024 a 130 miliónov predplatiteľov do roku 2025, čo je nárast z 92 miliónov predplatiteľov, ktoré majú služby k dnešnému dňu.

Nateraz je však streaming stále stratový, pričom spoločnosť vykázala za štvrťrok stratu 1,5 miliardy dolárov v rámci svojej streamovacej divízie.

Wall Street a široký svet zábavy sa zaujímali o plány spoločnosti, keďže vlastní a prevádzkuje dve veľké streamovacie služby – HBO Max a Discovery+. Spoločnosť už nejaký čas avizovala, že plánuje na trh prísť s jednou veľkou streamovacou službou.

JB Perrette, ktorý vedie streamingové oddelenie spoločnosti, sa podrobne venoval jej plánom.

Služba od Warner Bros. Discovery odštartuje v lete 2023

Na trhu bude pôsobiť iba jedna služba pod jednou značkou, ktorej názov sa určí neskôr. Uvedenie na trh v USA bude v lete 2023, potom bude nasledovať Latinská Amerika. V roku 2024 sa služba rozšíri do európskych krajín a na ďalšie trhy.

Služba bude obsahovať úplné „jedinečné a doplnkové“ knižnice obsahu oboch služieb, ale bude využívať technologické rozhranie balíka Discovery+, ktorý podľa Perretta dostal od používateľov pozitívnejšiu spätnú väzbu ako rozhranie HBO Max.

Dodal, že kombinovaná služba sa spustí s „veľkou, hlučnou“ marketingovou kampaňou, ktorej cieľom je zdôrazniť obrovskú knižnicu jej obsahu.

Pokiaľ ide o bezplatnú službu, Perrette poznamenal, že spoločnosť v súčasnosti licencuje veľkú časť svojho obsahu na bezplatné služby AVOD, ale tieto ponuky ešte prehodnotí.

„V nasledujúcich mesiacoch je potrebné urobiť veľa práce,“ povedal Perrette. „Sme však odhodlaní urobiť to správne, čo bude chvíľu trvať.“

Perrette uviedol, že pred spustením kombinovanej služby sa môže medzi službami HBO Max a Discovery presúvať ďalší obsah.

„Na už preplnenom trhu spotrebitelia poznajú tieto značky a veria im, že dodajú na trh kvalitu,“ povedal Perrette a dodal, že „pri pohľade do budúcnosti budeme pokračovať v zdravých investíciách do obsahu, aj keď miernejším tempom ako v minulosti.“

Zaslav tiež povedal, že jeho tím „nedokázal nájsť“ zdravý ekonomický model, ktorý by podporoval drahé filmy priamo pre spotrebiteľa, ako bol napríklad zrušený trhák Batgirl.

Warner Bros. Discovery je americký nadnárodný masmediálny a zábavný konglomerát so sídlom v New Yorku. Spoločnosť pôsobí v oblastiach: film, televízia, káblové siete a vydavateľská činnosť. V televíznom priemysle pod neho patria značky:

The Cartoon Network, Inc.

Cartoon Network
Cartoonito
Adult Swim
Toonami
Boomerang
Discovery Family
Discovery Familia

Entertainment Group

TBS
TNT
TruTV
Turner Classic Movies
Destination America
Investigation Discovery
Oprah Winfrey Network
Travel Channel

Factual & Lifestyle Group

Discovery Channel
Discovery en Español
American Heroes Channel
Animal Planet
Discovery Life
Television Food Network, G.P.
Food Network
Cooking Channel
HGTV
Hogar de HGTV
TLC
Science Channel

Home Box Office, Inc.

HBO
HBO Signature
HBO Family
HBO Kids
HBO Comedy
HBO Zone
HBO Latino
Cinemax
MoreMax
ActionMax
ThrillerMax
MovieMax
Cinemáx
5StarMax
Magnolia Network
HBO Films
HBO Documentary Films

CNN Global

CNN
CNN Business
HLN
CNN en Español
CNN International
EMEA
CNN Türk
CNN Arabic
CNN Asia-Pacific
CNN International South Asia
CNN-News18
CNN Chile
Production
CNN Films
Licensed
CNN Brazil
CNN Indonesia
CNN Philippines
CNN Portugal

Warner Bros. Discovery Sports

Turner Sports
AT&T SportsNet
AT&T SportsNet Pittsburgh
AT&T SportsNet Rocky Mountain
AT&T SportsNet Southwest
Root Sports Northwest
MLB Network
NBA TV
Turner Sports Interactive
Bleacher Report
House of Highlights
B/R Live
Golf Digest (magazín)
GolfTV
Motor Trend Group
Motor Trend
Hot Rod (magazín)
Four Wheeler (magazín)
Motor Trend (magazín)

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo