Budúcnosť VPN služieb

„Ak máte niečo, čo nechcete, aby niekto vedel, možno by ste to v prvom rade nemali robiť,“ povedal Eric Schmidt, generálny riaditeľ Google. „Súkromie je mŕtve,“ zopakoval Mark Zuckerberg. Zvyknite si na sledovanie, tvrdia. Ak nemáte čo skrývať, prečo by vám vadil dozor?

Práve títo ľudia však vynakladajú mimoriadne úsilie na ochranu svojho vlastného súkromia. Napríklad Schmidt využil svoju pozíciu v Google, aby dostal na čiernu listinu CNET vo výsledkoch vyhľadávania, keď webová stránka zverejnila rozporuplný článok o jeho domove, plate, koníčkoch či politických daroch.

Je však iróniou, že CNET len vyhľadal na Google verejne dostupné informácie o Schmidtovi. Podobne, generálny riaditeľ Facebooku kúpil štyri susediace nehnuteľnosti okolo svojho sídla v Palo Alto, aby mal viac súkromia.

Google, Facebook a spol. obchodujú s vašim súkromím

Hodnota súkromia sa znižuje zakaždým, keď technologická spoločnosť ponúka niečo „zadarmo“ výmenou za vaše súkromné ​​údaje. Ľudia buď rezignovali alebo si nevšímajú, že:

Takto by sme mohli pokračovať ďalej a ďalej.

Dáta sú nová ropa

Takmer každá technológia môže – a aj tak robí – sledovať a profilovať svojho používateľa. Vaše údaje sú analyzované, aby sa vám zobrazovali lepšie zacielené reklamy. Dáta sa predávajú mnohým dátovým maklérom a analytickým firmám, ktoré môžu napríklad ovplyvniť nasledujúce voľby.

Vaše údaje majú hmatateľnú peňažnú hodnotu pre technologické spoločnosti a dátových maklérov, obchodníkov, dozorné agentúry a analytické spoločnosti. Vaše údaje sú ich produktom a tento produkt je základom celého odvetvia, ktoré obchoduje, analyzuje a používa údaje na manipuláciu, kontrolu a vlastnú prosperitu.

Hackeri

Čo je ešte horšie, škodlivé tretie strany môžu využívať zadné dvierka, spyware a ďalšie „prvky“ bežných aplikácií a aj to robia. Idú po jednoduchom zárobku. Krádež identity, kreditnej karty, podvody, ransomvér, kyberšikana. Množstvo ľudí so zlými úmyslami úspešne využíva možnosti hromadného sledovania v našich zariadeniach.

Minulý rok spotrebitelia stratili viac ako 16 miliárd dolárov v dôsledku krádeže identity, zatiaľ čo tento rok ransomvér vzrástol o 250 %, pričom najviac zasiahol USA. VPN teda v dohľadnej dobe nikam neodídu, pretože online hrozby sú čoraz ničivejšie a sofistikovanejšie.

Súhlas so sledovaním

Zakaždým, keď si zaregistrujete nový účet Google alebo Facebook, nainštalujete nový softvér alebo si kúpite nové zariadenie, vystavujete časti svojho súkromného života tretím stranám. A iróniou je, že s týmto rozsiahlym zberom údajov a profilovaním súhlasíte.

Keď zaškrtnete políčko „Súhlasím“ vedľa zmluvných podmienok akejkoľvek aplikácie alebo služby, obťažujete sa niekedy prečítať si celé podmienky používania alebo informácie o ochrane osobných údajov?

Nedávna štúdia hovorí, že nikto nečíta zmluvné podmienky a zásady ochrany osobných údajov, ktoré sa dodávajú so softvérom a novými zariadeniami. V experimente sa 543 vysokoškolákov prihlásilo na falošnú sociálnu sieť, o ktorej verili, že je skutočná. Zmluvné podmienky aplikácie vyžadovali, aby sa používatelia vzdali svojho prvorodeného dieťaťa, zatiaľ čo v Zásadách ochrany osobných údajov sa uvádzalo, že ich údaje idú priamo NSA a zamestnávateľom.

Tento prípad len zdôrazňuje skutočnosť, že zhromažďovanie údajov, profilovanie a hromadné sledovanie sú legitímne, pretože používatelia sa dobrovoľne vzdávajú svojho súkromia.

Budúcnosť VPN služieb

Vzhľadom na rozsah sledovania, cenzúry a profilovania niet divu, že odvetvie VPN v posledných rokoch doslova explodovalo. Zašifrovaním vašej prevádzky a jej skrytím pred poskytovateľmi internetových služieb, hackermi a vládami, VPN obnovili online slobodu a súkromie, o ktoré sme prišli.

Viac ako 80% Američanov sa obáva, ako spoločnosti využívajú ich údaje, zatiaľ čo VPN služby sa stávajú novou normou pre bežných používateľov internetu, ktorí hľadajú súkromie.

Global Web Index každoročne zisťuje u viac ako 200 tisíc používateľoch internetu v 34 krajinách informácie o ich online správaní, vrátane používania sietí VPN. V roku 2017 toto odvetvie prekvitalo, pretože každý štvrtý človek na celom svete používal VPN na prístup na internet. To je 25% svetovej populácie.

Ázia a Blízky východ sú poprednými spotrebiteľmi sietí VPN, pričom Vietnam, Thajsko, Saudská Arábia, Turecko, India a Spojené arabské emiráty sú na čele rebríčka.

Respondenti používajú VPN na:

  • Prístup k geograficky blokovaným streamovacím službám
  • Prístup k štátom cenzurovaným sieťam a stránkam
  • Anonymnému surfovaniu po internete
  • Komunikáciu s príbuznými v zahraničí
  • Prístup k spravodajským webom zakázaným vládou
  • Obídenie obmedzení v práci alebo v škole
  • Torrenting
  • Získanie viac súkromia v online priestore

Dopyt po online súkromí stále rastie. Túžba po prístupe ku geograficky blokovaným streamovacím službám bude ešte viac podporovať odvetvie VPN služieb. Zdá sa, že dokonca ani vládny zásah proti VPN nedokáže uzavrieť poklop na kvitnúcom trhu – trhu, ktorý predáva online slobodu a súkromie.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame Vám vyskúšať VPN služby, ktoré v našich testoch obstáli vynikajúco a získali od nás ocenenie Excelentná VPN služba. Nižšie uvedené VPN služby ponúkajú skvelé rýchlosti, silné zabezpečenie a majú k dispozícii množstvo ďalších benefitov.

NordVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 59% pre čitateľov portálu VPN365
3,39 €11,99 € KÚPIŤ Recenzia NordVPN

Surfshark VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 79% pre čitateľov portálu VPN365
2,29 €12,95 € KÚPIŤ Recenzia Surfshark VPN

Atlas VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 86% pre čitateľov portálu VPN365
1,54 €9,69 € KÚPIŤ Recenzia Atlas VPN

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN?
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné?
5. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby legálne?
6. časť sprievodcu VPN službami – Ako používať VPN služby?
7. časť sprievodcu VPN službami – Výkon a rýchlosť VPN služieb
8. časť sprievodcu VPN službami – Protokoly a šifrovanie pri VPN službách
9. časť sprievodcu VPN službami – Protokolovanie aktivít pri VPN
10. časť sprievodcu VPN službami – Čo je Multi-hop VPN
11. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN Kill Switch
12. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to rozdelený VPN tunel
13. časť sprievodcu VPN službami – Blokovanie VPN služieb
14. časť sprievodcu VPN službami – VPN a sieť Tor
15. časť sprievodcu VPN službami – VPN a antivírus
16. časť sprievodcu VPN službami – VPN a blokovanie reklám
17. časť sprievodcu VPN službami – VPN vs Proxy vs Smart DNS
18. časť sprievodcu VPN službami – Budúcnosť VPN služieb (nachádzate sa tu)

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo