Čo je to VPN Kill Switch?

Ak sa zaujímate o siete VPN alebo ste si prečítali niektoré z našich recenzií, s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa už stretli s pojmom Kill Switch (hlavný vypínač). Kill Switch je veľmi dôležitou funkciou VPN aplikácií a musí fungovať veľmi spoľahlivo.

Čo je to Kill Switch (hlavný vypínač)?

V najvšeobecnejšom zmysle slova sa funkcia Kill Switch vzťahuje na mechanizmus, ktorý spôsobí, že sa stroj náhle vypne, keď sa niečo pokazí. Ak sa stroj pokazí alebo začne konať iným spôsobom ako má, môžete ho okamžite vypnúť pomocou hlavného vypínača.

Rovnako ako pri strojoch, aj niektoré aplikácie využívajú funkciu Kill Switch. Ak napríklad softvér skončí v rukách neoprávnených ľudí, prepínač môže zabezpečiť, že zlodeji neuvidia žiadne z citlivých údajov, ktoré obsahuje.

Prečo majú VPN služby prepínač Kill Switch?

Väčšina ľudí, ktorí používajú VPN, to robí na ochranu svojho súkromia. Chcú zostať v anonymite pri prehliadaní internetu a VPN im s tým môže pomôcť. Ak by však vaša sieť VPN dočasne zlyhala, zostali by ste bez ochrany. Vaše údaje budú odoslané na internet bez dodatočnej ochrany. Výsledkom by bolo, že vaša IP adresa bude viditeľná pre vonkajší svet. Tu prichádza na rad prepínač Kill Switch.

Prepínač Kill Switch zaisťuje, že nikdy nebudete v online priestore bez ochrany. Ak vaša sieť VPN počas prehliadania zlyhá, prepínač úplne vypne vaše pripojenie k internetu. Pokiaľ bude mať sieť VPN problémy s pripojením, nebudete môcť nič prehliadať, streamovať ani sťahovať. Keďže celé vaše internetové pripojenie bude pozastavené, vaša skutočná IP adresa zostane chránená a vaše súkromie zostane nedotknuté. Inými slovami, prepínač Kill Switch zaisťuje, že vás VPN chráni, aj keď nefunguje tak, ako by mala.

Prečo by sa pripojenie k VPN mohlo prerušiť?

Prerušenie pripojenia VPN môže mať viacero príčin. Tu sú tri najčastejšie:

Zlé internetové pripojenie: Ak na začiatku pracujete s nestabilným internetovým pripojením, je pravdepodobné, že vaša sieť VPN môže mať problémy. Môže to byť napríklad prípad, keď používate sieť Wi-Fi so slabým signálom. Neustále prepínanie medzi sieťami má podobný efekt.

Problémy so serverom VPN: Ďalšou možnou príčinou je samotný server VPN. Ak má server nejakú internú poruchu, môže to spôsobiť úplné prerušenie pripojenia VPN. Navyše, keď konkrétny server používa veľa ľudí súčasne, stáva sa preplneným. V týchto časoch sa často vyskytujú aj problémy – pripojenie sa môže neuveriteľne spomaliť alebo úplne vypadnúť.

Nastavenia brány firewall, antivírusu alebo smerovača: Ďalším možným brzdiacim faktorom môžu byť skryté nastavenia iných programov vo vašom zariadení. Niektoré programy majú špecifické nastavenia, ktoré po aktivácii neumožnia vašej sieti VPN nastaviť pripojenie. Firewall alebo antivírusový program môže považovať externé pripojenie VPN za riziko. V dôsledku toho sa pokúsi zastaviť VPN, čím sa váš bezpečný tunel zmení na nepravidelné a nedôveryhodné pripojenie. Dokonca aj automatické aktualizácie vášho smerovača a vášho zariadenia môžu spôsobiť problémy tohto druhu.

Všetky overené VPN služby na našej stránke majú v sebe funkciu Kill Switch, ktorá prešla všetkými našimi testami.

Chcete začať používať VPN ihneď? Odporúčame Vám vyskúšať VPN služby, ktoré v našich testoch obstáli vynikajúco a získali od nás ocenenie Excelentná VPN služba. Nižšie uvedené VPN služby ponúkajú skvelé rýchlosti, silné zabezpečenie a majú k dispozícii množstvo ďalších benefitov.

NordVPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 61% pre čitateľov portálu VPN365
3,19 €11,99 € KÚPIŤ Recenzia NordVPN

Surfshark VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 82% pre čitateľov portálu VPN365
2,30 €12,95 € KÚPIŤ Recenzia Surfshark VPN

Atlas VPN TOP PRODUKT

Prémiová VPN služba so zľavou až 85% pre čitateľov portálu VPN365
1,71 €9,69 € KÚPIŤ Recenzia Atlas VPN

1. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN?
2. časť sprievodcu VPN službami – Ako funguje VPN?
3. časť sprievodcu VPN službami – Prečo mám používať VPN?
4. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby bezpečné?
5. časť sprievodcu VPN službami – Sú VPN služby legálne?
6. časť sprievodcu VPN službami – Ako používať VPN služby?
7. časť sprievodcu VPN službami – Výkon a rýchlosť VPN služieb
8. časť sprievodcu VPN službami – Protokoly a šifrovanie pri VPN službách
9. časť sprievodcu VPN službami – Protokolovanie aktivít pri VPN
10. časť sprievodcu VPN službami – Čo je Multi-hop VPN
11. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to VPN Kill Switch (nachádzate sa tu)
12. časť sprievodcu VPN službami – Čo je to rozdelený VPN tunel

VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo