Zabezpečené a súkromné ​​e-mailové služby

Sú vaše e-maily a prílohy chránené pred zvedavými očami tretích strán? Pokiaľ nepoužívate bezpečnú e-mailovú službu, ktorá rešpektuje vaše súkromie, odpoveď je pravdepodobne nie.

Väčšina veľkých poskytovateľov e-mailových služieb, ako sú Gmail a Yahoo, nerešpektuje súkromie vašej doručenej pošty.

Ďalším problémom je to, kde sa vaša e-mailová služba nachádza a aký to môže mať vplyv na vaše údaje a súkromie. Niektoré jurisdikcie majú zákony na ochranu súkromia údajov (Švajčiarsko), zatiaľ čo iné majú zákony, ktoré ich narúšajú (USA, Veľká Británia, Austrália).

Pozitívne je, že pre zabezpečenie vašej doručenej pošty existuje relatívne jednoduché riešenie – prejdite na zabezpečeného poskytovateľa e-mailových služieb, ktorý rešpektuje vaše súkromie.

Aká je najlepšie zabezpečená e-mailová služba?

Vďaka veľkému počtu rôznych typov poskytovateľov neexistuje jediná služba, ktorá by bola najlepšou voľbou pre každého.

Niektoré môžu uprednostňovať maximálne zabezpečenie a silné šifrovanie, iné môžu preferovať pohodlie a jednoduchosť s používateľsky prívetivými aplikáciami pre všetky zariadenia.

Pri prechode na zabezpečeného poskytovateľa e-mailov je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov:

  • Jurisdikcia – Kde sa služba nachádza a ako to ovplyvňuje súkromie používateľov? Kde sú vaše údaje fyzicky uložené?
  • Podpora PGP – Niektorí zabezpečení poskytovatelia e-mailov podporujú PGP, zatiaľ čo iní nepoužívajú PGP kvôli jeho slabým miestam.
  • Funkcia importu – Môžete do služby importovať svoje existujúce e-maily a kontakty?
  • E-mailové aplikácie – Kvôli šifrovaniu nemožno veľa bezpečných e-mailových služieb použiť s e-mailovými klientmi tretích strán, niektoré však ponúkajú aj vyhradené aplikácie.
  • Šifrovanie – Sú e-mailové správy šifrované pri prenose? Sú e-maily a prílohy šifrované v rámci samotnej schránky?
  • Funkcie – Medzi niektoré funkcie, ktoré môžete zvážiť, patria kontakty, kalendáre, ukladanie súborov, hľadanie v doručenej pošte, nástroje na spoluprácu a podpora služieb DAV.
  • Zabezpečenie – Aké sú bezpečnostné štandardy a zásady poskytovateľa?
  • Ochrana osobných údajov – Ako chráni e-mailová služba vaše súkromie? Aké údaje sa zhromažďujú, na ako dlho a prečo?
  • Model ohrozenia – Koľko ochrany súkromia a zabezpečenia potrebujete a ktorá služba najlepšie vyhovuje týmto potrebám?

Nižšie nájdetebezpečných a súkromných poskytovateľov e-mailových služieb, ktorí úspešne prešli našimi testami.

1. ProtonMail – bezpečný e-mail vo Švajčiarsku

Jurisdikcia: ŠvajčiarskoProtonMail Logo
Úložisko: 5 až 20 GB
Cena od: 4,00 USD / mesiac
Bezplatná úroveň: až 500 MB
Webová stránka: ProtonMail.com

ProtonMail je švajčiarska e-mailová služba, ktorá má v komunite ochrany osobných údajov vynikajúcu reputáciu. Začal to tím akademikov pracujúcich v MIT a CERN v roku 2014. Krátko nato bol v amerických médiách propagovaný ako „jediný e-mailový systém, ku ktorému nemá NSA prístup“ – čo bolo v čase, keď bola vypnutá služba Lavabit, ktorá odmietala spoluprácu s americkou vládou.

Pri pohľade na samotnú službu robí ProtonMail veľa vecí správne. Využíva štandardy šifrovania PGP pre e-mail a ukladá všetky správy a prílohy zašifrované na svojich serveroch vo Švajčiarsku. ProtonMail má jedinečnú funkciu pre „samodeštrukčné správy“ a pridal tiež overenie adresy a úplnú podporu PGP.

[letsreviewaffiliate url=“https://www.vpn365.eu/protonmail-recenzia“ text=“RECENZIA PROTONMAIL“ size=“big“ rel=“nofollow“ target=“samewindow“ accent=“#dd3333″ textalign=“center“ border=“on“]

Pokiaľ ide o šifrovanie, je dôležité poznamenať, že ProtonMail nešifruje predmety e-mailových správ, čo je inherentné obmedzenie pre PGP (nie ProtonMailu). Funkcia vyhľadávania ProtonMail môže navyše prehľadávať iba riadky predmetov vo vašej doručenej pošte, ale nie skutočný obsah vašich e-mailov. Toto je ďalšie funkčné obmedzenie, ktoré vyplýva z integrácie väčšieho šifrovania a zabezpečenia.

ProtonMail ponúka niekoľko skvelých aplikácií pre mobilné zariadenia (Android a iOS). ProtonMail môžete tiež použiť s aplikáciami tretích strán prostredníctvom funkcie ProtonMail Bridge (obmedzená pre platených používateľov).

Celkovo je ProtonMail uznávaným poskytovateľom e-mailových služieb a pre väčšinu používateľov by mala byť vynikajúcou bezpečnou alternatívou k bežným službám. Švajčiarsko má naďalej silnú jurisdikciu na ochranu súkromia, ktorá nie je členom žiadnych dozorných aliancií. Rovnaký tím ponúka okrem e-mailu aj službu VPN s názvom ProtonVPN.

[letsreviewaffiliate url="https://www.vpn365.sk/protonmail" text="VIAC O PROTONMAIL" size="big" rel="nofollow" target="newwindow" accent="#dd3333" textalign="center" border="on"]

2. Mailfence – plne vybavený zabezpečený e-mail v Belgicku

Jurisdikcia: Belgicko
Úložisko: 5 až 50 GB
Cena od: 2,50 € / mesiac
Bezplatná úroveň: až 500 MB
Webová stránka: Mailfence.com

Mailfence je plne vybavený poskytovateľ zabezpečeného e-mailu, ktorý ponúka funkcie kalendára a kontaktov, ukladanie súborov a podporu šifrovania PGP. Sídli v Belgicku, ktorá je dobrou jurisdikciou na ochranu súkromia a má prísne zákony na ochranu osobných údajov.

Pre tých, ktorí chcú úplnú kontrolu a interoperabilitu nad PGP, je Mailfence dobrou voľbou. Či už ste osobným používateľom alebo potrebujete bezpečné e-mailové riešenie pre svoju firmu alebo tím, Mailfence má pravdepodobne všetky funkcie a možnosti, ktoré by ste mohli potrebovať.

[letsreviewaffiliate url=“https://www.vpn365.eu/mailfence-recenzia“ text=“RECENZIA MAILFENCE“ size=“big“ rel=“nofollow“ target=“samewindow“ accent=“#dd3333″ textalign=“center“ border=“on“]

Aj keď mnoho zabezpečených e-mailových služieb obetuje rôzne funkcie za účelom vyššieho zabezpečenia, s Mailfence môžete mať všetko. Vďaka tomu je Mailfence skvelou alternatívou k úplným balíkom pre zvýšenie produktivity práce, ako sú G Suite alebo Office 365.

Pri našich testoch služba fungovala veľmi dobre a vyniká intuitívnym dizajnom, úhľadným rozložením prvkov a množstvom funkcií. Mailfence okrem možností platby kryptomenami ponúka aj e-mailovú a telefonickú podporu.

Jednou z hlavných nevýhod služby Mailfence, ktorá ju oddeľuje od iných zabezpečených poskytovateľov e-mailov, je skutočnosť, že neexistuje žiadny vstavaný spôsob šifrovania celej doručenej pošty. Namiesto toho je vaša jediná možnosť urobiť to lokálne u klienta tretej strany. Našťastie by sa aj tento nedostatok mal doriešiť v nasledujúcich mesiacoch.

[letsreviewaffiliate url="https://www.vpn365.sk/mailfence" text="VIAC O MAILFENCE" size="big" rel="nofollow" target="newwindow" accent="#dd3333" textalign="center" border="on"]
VPN 365 DNÍ V ROKU
Logo